Konut Kredisi Faizleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Konut Kredisi Faizleri

19 Ağustos 2020

Konut Kredisi Faizleri

Konut Kredisi Faizleri

İkinci el konut kredisi faizleri, konut kredisi faizleri yükseldi mi gibi sorularınıza cevap için bu yazımızı hazırladık. Sizin için hazırladığımız yazımızda kredi faizlerinin son durumunu da öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitemizde bankalarda yapabileceğiniz işlemler ile ilgili birçok bilgi bulabilirsiniz bunlardan biri En Fazla Çekilebilecek Konut Kredisi.

Pandemi sürecinde yapılan ve yürürlüğe giren, kamu bankalarınca verilen düşük faizli taşıt kredisi ve düşük faizli ev kredisi konularında değişiklik yapıldı. Ev satın alacakların şimdi aklındaki soru konut kredisi faizleri durumu hakkında. Bu sorunun yanında sıfır ev almayı düşünmeyip ikinci el ev alacaklarda kredi faizleri hakkında bilgileri araştırmakta.

Artan konut satışlarıyla birlikte kamı bankalarınca hazırlanan düşük faizli kredi paketleri ev sahibi olmak isteyenler tarafından oldukça fazla ilgi gördü. Kredi faizleri son durumu hakkında bilgi verecek olursak bu konuda bir takım değişiklikler yapıldı.

Konut Kredisi Faizleri

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları

Kamu bankaları, Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank tarafından verilen faiz paketleri ile ilgili araştırmalar oldukça fazla. Halkbank konut kredisi, Ziraat Bankası konut kredisi, Vakıfbank konut kredisi adı altında yapılan araştırmalar sonuçlarında bazı değişiklikler oldu. Konut Kredisi faizi ne kadar, bu sorusunun cevabı güncellendi ve biraz artışa uğradı. Güncellemeden önce faiz oranı %0,79 sularındayken yapılan değişiklik sonucunda faiz oranı %0,87’ e yükseldi. Bu yıl Konut Kredisi Faizleri 2021 olarak akıllara takılan sorunun cevabı bu şekilde belirlenmiş oldu.

İlk önce ikinci el evlerde yapılan kampanya şu şekildeydi;

180 ay vadeli,

1 yıl geri ödemesiz ve %0,74 faiz oranı imkanıyla veriliyordu.

Konut Kredisi Faizleri

Yapılan değişikliklerin ardından ikinci el ev alırken kredi kullanmak isteyen insanlar şu şekilde yararlanabilecek;

120 ay vadeli seçenekleri,

Faiz oranı ise %0,87 şeklinde kullanılabilir.

Sıfır Ev Kredisi Faiz oranları

İkinci el evde yapılan güncellemeler gibi sıfır evler için verilen kredilerde de güncelleme yapıldı. Sıfır ev kredisi kullanacak olanlar İzmir, İstanbul ve Ankara da 750.000 TL’ ye kadar 0,64 faiz oranlarıyla ve 15 yıla kadar vadeli şekilde kullanabilirler. Bahsettiğimiz bu şehirlerin dışındaki şehirlerde kullanılacak olan faiz oran değişmemekle birlikte azami tutar 500.000 şeklinde güncellenmiştir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ