Kızılay koronavirüs desteği - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kızılay koronavirüs desteği

29 Mart 2020

"<yoastmark

Kızılay koronavirüs desteği, konusunda virüs ile mücadele vermeye devam eden ve devlet desteklerini sürdüren Kızılay, çalışmalarını arttırma kararı aldı. Karantina yurtlarında yemek dağıtımları, kan bağışının yanında olaylardan en çok etkilenen kesimlere de destek vermeyi planlamakta. Kurulduğu zamandan beri ülkemizde karşılaşılan her sorunda devletin yanında olan Türk Kızılayı koranavirüs içinde üzerine düşeni yapmaya çalışmakta. Yurt dışında gelip şu anda 28 karantina bölgesinden bulunan yaklaşık 11 bin kişiye beslenme hizmeti vermektedir Kızılay. 65 yaşından büyükler ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını da şubelerinde ve gönüllüleriyle karşılamakta. Ülkenin kan ve kan ürünü ihtiyaçlarını karşılamak için elinden gelen her şeyi yapan Kızılay bu dönemde ise çalışmalarına birey ve ailelerin sosyal yardımlarıyla desteklenmesi olarak devam etmekte.

Sağlık Bakanlığına Kızılay koronavirüs desteği

Kızılay koruyucu hekimlik hizmetlerine devam ederek toplumu koronavirüse karşı bilinçlendirmeye devam ediyor. İstanbul, Ankara ulusal kan bankası laboratuvarlarını virüs tanısında bakanlığın hizmetine de sunmuştur. Herhangi olası bir durumda Sağlık Bakanlığına 150 şişme çadır hastanede vermiştir aynı zamanda.

"<yoastmark

150 Bin Aileye Gıda Kızılay koronavirüs desteği

Kızılay olağanüstü durumlar için depolarında hali hazırda gıda paketleri bulunduruyor. Bu paketleri 150 bin aileye bu paketler ulaştırılacak. Paketlerin içinde sıvı yağ, şeker, bulgur, salça, un, zeytin, kaşar peynir, kuru fasulye, pirinç, çay, mercimek, makarna ve tuz gibi gıdalar bulunmaktadır. Bunları ailelere vererek onların dışarı çıkmasını azaltmayı amaçlamakta.

100 Bin Aileye Hijyen Malzemesi Desteği

Gıda paketlerinin yanında bir de 100 bin hijyen kutusu hazırladı Kızılay, bu hijyen kutularını da ihtiyacı olan 100 bin aileyi vermeyi planlıyor. Paketlerin içinde el sabunu, şampuan, arap sabunu, tıraş bıçağı, tıraş köpüğü, kağıt havlu, tuvalet kağıdı, diş macunu, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu gibi bir çok malzeme bulunmaktadır. Kutuları bu malzemenin temininde sıkıntı çeken ailelere ulaştıracak.

"<yoastmark

75 Bin Aileye 30 Milyon TL Sosyal Yardım

Kızılay bu dönemde destek vermekten çekinmiyor ve daha fazla destek olmak için elinden geleni yapıyorlar. Bununla birlikte geçim sıkıntısı çeken toplamda 75 bin aileye 400 TL nakit para verme kararı aldılar. Karantina yurtlarında verdikleri yemeklerin yanında ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek desteği de vermeye karar verdi Kızılay ve bunun içinde aşevlerinin kapasitesini arttırdı. Kurban paylarıyla hazırladığı 1 milyon kutu kavurma konserve de ihtiyaç sahiplerine verecek. Bunlar gibi destekler vermeye devam etmekte Kızılay. Koronavirüs desteği sadece kızılay tarafından değil devletin açıkladığı paketlerle de yapılmaya devam etmektedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ