Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır

5 Mart 2020

"<yoastmark

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır Bankalar ve Şartları

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır sorusundan önce bu krediyi hangi bankaların verdiğinden ve şartlarından bahsedeceğiz. İş Bankası, Şekerbank, Halk Bankası, Denizbank, Akbank ve Vakıfbank gibi birçok özel ve kamu bankaları bu kredi için imkanlar sunmaktadır. Riskli yapıdaki özellikle depremlerden sonra hasar görenlerde dahil olacak şekilde yıkılıp yeniden yapılması işlemine Kentsel Dönüşüm denilir. Yeniden yapılanma ve vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için bankalar kredi imkanları sunmaktadır. Kentsel dönüşüm için krediye başvuru yapan vatandaşların bankaların hazırlamış olduğu özel krediler beklemektedir. Devlet bu konu ile ilgili destek verip faiz indirimlerine gitti.

Bankaların Kentsel Dönüşüm Kredisi Kampanyaları

Devletin vermiş olduğu destekle devlet bankalarından ya da anlaşmalı özel bankalardan uygun faizli mortgage kredilerine başvuru yapıp evinizi yenileyebilirsiniz. Riskli alanlarda bulunan eski binalar veya hasar raporuna sahip evler için herkesin yararlanabileceği kentsel dönüşüm kredisi için başvuru yapılabilir. Yapılan başvuru sonucunda çıkan kredi ile evlerini yıkıp yeni evlerini yapabilir ve yeni ev sahibi olabilirler. Bakanlığın vereceği hasar raporu ile vatandaşlarımız evlerini yıkıp yenisini yapmak için anlaşmalı bankalara başvuru yapabilir ve kredilerini alabilirler. Hem de anlaşmalı bankalara giderek devlet desteğinden de faydalanmış olursunuz. Özellikle yıkılmaya yüz tutmuş olan binalara yapılan bu desteği sizinle bina üzerinde aynı hakka sahip herkese tanımaktır bankalar. Komşularınız ile birlikte bu işi yapabilirsiniz. Şimdi Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır konusuna gelelim.

"<yoastmark

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır

Öncelikle yukarıda belirtildiği gibi sizden istenilen belgeleri binanız hasarlı ise bakanlıktan alınan raporla birlikte kentsel dönüşümden yararlanma hakkına sahip oluyorsunuz. Riskli olunan evde ev sahipleri en az bir yıl oturmuş olmaları gerekir yani tapu en az 1 yıldır kendi üzerlerinde olmalı. Yıkmayı düşündüğünüz eviniz için hangi bankadan kredi almayı düşünüyorsanız gerekli belgelerle birlikte bankaya başvurmanız destekten yararlanmanız için yetecektir. Hasar raporunu nereden alacağınızı düşünüyorsanız banka aracılığıyla da alınabilen rapor aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri tarafından incelemeler sonucunda belgenizi alabilirsiniz.

"<yoastmark

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile gerekli anlaşmaları sağlamış olan bankaları yukarıda genel olarak saymışken burada hepsinden bahsetmek istedik. Vakıfbank, Türkiye Finans Bankası, Teb, Albaraka, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Halkbank, Akbank, Şekerbank, Kuveyt Türk, İş Bankası, Denizbank, Ziraat Bankası, ING yani nereden bakarsak bütün hepsi bulunmakta. Devlet bu bankalar için faiz indirimine yardım etse de faiz oranları çekilen vadelere göre değişmektedir. Faiz oranları ile ilgili bilgileri krediyi almak istediğiniz bankadan almanız hem bahsettiğimiz olaydan dolayı hem de  güncel olması açısından daha iyi olacaktır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ