Kamu Bankaları Kredi Paketi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kamu Bankaları Kredi Paketi

9 Mayıs 2020

"<yoastmark

5 Bin TL Altında Geliri Olana Kamu Bankaları Kredi Paketi

Kamu Bankaları Kredi Paketi Nedir sorusuna yanıt olarak Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank bu dönemde ihtiyaç sahiplerine düşük faiz oranları ve uzun vadelerle kredi vermekte. Kamu Bankaları Kredi Paketi Şartları, sizde aradıkları bir şart bulunmakta aylık gelirinizin 5 bin TL’den az olması gerekmektedir.

Bankaların hanenizde bulunanların toplam gelirinin 5 bin TL ve altında olan bireysel nitelikteki müşteriler için çıkardıkları kredi paketi bulunmakta. Söylediğimiz gibi bireysel müşterilere en fazla 10 bin TL’ye kadar ve bu kredinin ilk 6 ayı geri ödemesiz. Bunun yanında 36 aya kadar vade seçenekleri ile her ay eşit taksitle geri ödeme imkanı verilmekte.

Bilindiği gibi kamu bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank istedikleri tek şartla bu kredileri müşterilerin maddi sıkıntılarına yardımcı olabilmek için böyle bir paket oluşturdular. Yukarıda da söylediğimiz gibi sizden istedikleri tek şey hanenize gelen aylık paranın 5 bin TL’den az olması.

"<yoastmark

Kamu Bankaları Kredi Paketi Başvuruları

Bu kredi paketinden yararlanmak isteyenler kamu bankalarının arasından sadece birine başvuru yapabilirler. Bu başvuruları da seçtikleri banka fark etmeden 1 Nisan tarihinden sonra yapabilecekler. Evde kal süreci devam ettiği için başvuruları önce internet aracılığı ile yapılması önerilmekte. Hangi bankayı seçtiyseniz o bankanın internet sitesi üzerinden ya da bankanın mobil uygulaması üzerinden başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sürecini tamamlayan müşterilerin sonuçlar için biraz beklemesi gerekmektedir. Bankalar başvuruda bulunan müşterilerinin durumlarını inceleyip krediye uygunluğunu inceleyeceklerdir. Eğer incelemeler doğrultusunda kredi verilmeye uygun olduğunuz kararı sonuçlanırsa krediler hesaplarınıza direk olarak yatacak. Sizde hesabınıza gelen paraları ATM aracılığı ile çekebileceksiniz.

"<yoastmark

Kredi Paketi Geri Ödemeleri

Kamu Bankaları Kredi Paketi avantajları içinde ilk 6 ay geri ödemesinin olmaması, sonrasında vadesinin 36 aya kadar çıkıyor olması bulunmakta. Bunun yanında taksitlerin her ay sabit olması gibi konular bu krediyi oldukça avantajlı bir konuma getirmektedir. 5 bin liralık krediler için ilk altı aydan sonra 30 ay ödeyeceğiniz tutar 188 TL. 10 bin lira kredi alırsanız ilk altı ay geri ödeme yapmadığınızı söylemiştik zaten sonrasındaki 30 ay 376 TL. Eğer çekeceğiniz kredi tutarı 7500 lira ise aylık ödeyeceğiniz sabit tutar 282 TL. Önceden bahsettiğimiz gibi Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank sizden tek bir şart istiyor ve karşılığında bu kredileri sunuyor. Bu dönemde vatandaşın yanında olmak adına yapılan bu Kamu Bankaları Kredi Paketi ile vatandaşların ihtiyaçlarını bir nebze karşılamak istenmektedir. Diğer devlet destekleri hakkında bilgi almak istiyorsanız sitemizde birçok konu ile ilgili yazı bulunmaktadır size uygun olanı öğrenmek için göz gezdirebilirsiniz. Bu yazılardan bir tanesi de 1000 TL Sosyal Yardım yazımız olup diğer yazılar için sitemize göz atabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ