İşyeri Büyütme Kredisi Nedir Nasıl Alınır - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

İşyeri Büyütme Kredisi Nedir Nasıl Alınır

7 Mart 2020

"<yoastmark

İşyeri büyütme kredisi alabilir mi, işyeri büyütme kredisi başvuru, işyeri büyütme kredisi faiz oranları gibi sorulara cevap olması için bu yazımızı hazırladık ayrıca kosgebin sağladığı imkanlar için sitemizdeki diğer yazıları okuyabilirsiniz Kosgeb Kursları ile başlayarak en baştan öğrenebilirsiniz.  İşyeri Büyütme Kredisi Nedir Nasıl Alınır bunun için yardım yapan devlet kurumu kosgeb hem yeni işyeri kuranlara hem de işyerini büyütmek isteyenlere destek vermeye devam etmekte. 2020 yılında da kosgebin eski destekleri ve bazılarının yerine gelen yeni destekleri ile yardım etmeye devam etmekte. İşletmesini büyütmek için kosgebe başvuru yapıldığında yapan esnaflara kredi imkanı sağlanmakta ve yurt dışına açılıp orada işyeri kurması içinde destek veriyor.

İşyeri Büyütme Kredisi Nedir Nasıl Alınır Şartları Nelerdir

Kosgeb ve bir diğer devlet kurumu olan İş kur birlikteliği ile girişimcilik proje desteği kapsamında yeni iş yeri açanlara 50 bine kadar hibe verilmekte. İşyerini kuran girişimciler içinse 1 yıl sonrasında 100 bine kadar faizsiz olarak kredi olanağı sunuluyor. İşletme kurulumundan bir yıl sonra işletmenizi büyütmek ya da başka bir şube açma talebinizi kosgeb destek vererek cevaplıyor. Bu şekilde Türkiye de bulunan küçük işletmeleri büyütmek istenilmekte ülke ekonomisine katkısının artması hedeflenmekte. Küçük işletme sayısının ülkemizde 1 milyonun üstünde olduğu ortaya çıkmasının artından verilen desteklerde artış göstermiştir. İşyeri Büyütme Kredisi Nedir Nasıl Alınır sorusunun nedir kısmını bu bölümde anlatırken nasıl alınacağı konusundaki bilgileri aşağıdaki bölümden alabilirsiniz.

"<yoastmark

Kosgeb İşyeri Büyütme Kredisi Nedir Nasıl Alınır

Toplamda işyerinizi büyütmeniz için 150 bin lira gibi bir ücret verilmektedir, tabi bu yeni kurulanlar için geçerli olan bir durumdur. Hali hazırda kurulu olan bir işletmeniz varsa bunun için farklı destek programları ile yardım alıp işyerinizi büyütmeniz mümkündür. Onlar hakkında bilgi almak için sitemizde kosgeb ile olan yazılarımıza bakabilirsiniz orada diğer destek programları açıklanmıştır. Bu destek programına gelecek olursak verilen 100 bin TL faizsiz krediyi iki yıl sonra ödemeye başlıyorsunuz. Ödeme hususunda da devlet tarafından kolaylık sağlanıyor ve aldığınız parayı sekize bölüp üç ayda bir sizden istiyor. Toplamda krediyi 4 yılda ödeyip ilk 2 yıl geri ödeme yapmıyor sonraki ilk yıl 4 taksit diğer yıl 4 taksit şeklinde ödüyorsunuz. İşyeri Büyütme Kredisi için kosgebe başvuru yapmanız gerekmekte ve başvuru ile ilgili yazımızı da sitemizde bulabilirsiniz.

"<yoastmark

Kosgebin Verdiği Yeni Destekler

Kosgeb yeni işletmelere verdiği desteği ve diğer destek programlarını değiştirdi. Bazı eski destek programlarına artık başvuru mevcut değil yaptığı yenilikler ile verilen destek tutarlarında artış oldu. Böylece işletmesini geliştirip, büyütmek isteyenler için daha yararlı olacak tutarlarda imkanlar sağlanmak tabi bu tutarları almak için işletmeniz ve sizden bazı şartlar istenilmekte. Kosgebin kuruluş amacının kobileri desteklemek ve büyütmek olduğunu unutmayalım bu şekilde istihdam artacak, ülke ekonomisinde artış olması istenilmekte. Tabi bu amaçlarından biri esnaflarımızın yanında olma zor zamanlarını atlatmak için finansal destekler de diğer düşünülen amaçların içinde bunlar gibi birçok amaç ile kuruldu Kosgeb.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ