İşsizlere İŞKUR'dan Günlük 50 TL Maaş Veriliyor - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

İşsizlere İŞKUR’dan Günlük 50 TL Maaş Veriliyor

6 Mart 2020

 

"<yoastmark

İşsizlere İŞKUR’dan Günlük 50 TL Maaş Veriliyor işsizlik rakamı geçen sene 4 milyon 650 bin olarak duyurulmuş devlet bu sayının azalması için kobilere destek sağlamıştı. İşsizlik sayısını azaltmayı amaçlayan bu destek ile kobilere asgari ücretle çalışanlar için maaş olarak sağlamıştı. Bu destek kosgeb ile verilirken şimdi devlet tarafından başa bir destek daha yapılmaya başlandı. Devletin başka bir kurumu olan İş kur ile işsizler için maaş verilecek. Günlük 50 TL maaş verilmesi planların arasında bunun için 12 ay mesleki eğitim almanız gerekiyor. Maaş ve meslek eğitimi konularında bilgiler, başvurular, şartları sizleri için hazırladık.

İşsizlere İŞKUR’dan Günlük 50 TL Maaş Veriliyor Mesleki Eğitim

Ülkemizde artan nitelikli iş gücünün önüne geçerek bu işsizlerin gelir elde etmesi ve ekonomiye katkı sağlamaları amacıyla İş kur aracılığıyla Mesleki Eğitim kursları verilmekte. Bundan yararlanmak isteyen işsiz vatandaşlarımız İş kura kayıtlı olması ve kursiyer seçim günlerine katılımları istenmekte. Kurslar ile ilgili bilgi almak istediğiniz de size en yakın İş kur Müdürlüğüne gidebilir ya da internetten gerekli bilgileri alabilirsiniz. Bu eğitimin nitelikli iş gücünü arttırmak için devam edeceği açıklanmıştı. İşsizlik ödeneği için başvuru yapanlara İş kur mesleki eğitim ve günlük 50 TL ödeme vermeye devam edecek ve bu devlet tarafından yapılmakta sonuçta İş kur devletin bir kurumu.

"<yoastmark

2020 İşsizlik Maaşları Ne Kadar

Asgari ücrete bu yıl yüzde 15’lik gibi bir zam yapıldı, bununla birlikte işçilerin alacakları maaş 2324 TL olarak belirlendi. İş kurdan işsizlik maaşı alanlar içinde bu ücret üzerinden belirlenen tutara göre ödeme yapılacaktır. Asgari ücret üzerinden belirlenen işsizlik maaşlarının en düşüğü 1177 TL iken en yüksek işsizlik maaşı 2357 TL olacak şekilde belirlenmiştir. En yüksek ile en düşük arasında ücret belirlenirken işsiz kalmadan önce ne kadar çalıştığınız ve priminiz ile ilgili olarak değişmektedir.

"<yoastmark

İşsizlere İŞKUR’dan Günlük 50 TL Maaş Veriliyor ve Mesleki Eğitim Kursları Başvuru

Tamamen işsizliği azaltmak ve işsiz kalanları niteliklerine göre yeni iş bulabilmeleri için meslek eğitimi olanaklarına teşvik edilmekte. Önceden bu kursa benzer olarak iş başı eğitimi verilirken 6 aylık eğitim alıyordunuz artık bu 6 ay süre 12 ay olarak güncellendi. İşsizken en büyük sorunlardan biri de sağlık hizmetlerinden yararlanamamak bu yıl itibari ile bu eğitimi alanlar sağlık hizmetleri de alabilecek. Bu destekten yararlanmak için lise ve üniversite mezunu olmanız istenilmekte ve bu kursun 500 bin kişiye kadar verilmesi istenilmekte. 6 aylık eğitimin 12 ay çıkması ve yanında günlük 50 TL verilecek olan maaşı alabilmeniz için daha önce işsizlik maaşı almamanız istenilenlerden biri. İşsizlere İŞKUR’dan Günlük 50 TL Maaş Veriliyor ve başvuru yapmanız için size en yakın olan İş kur yerlerine gidip başvuru yapmanız ve 15 yaşından büyük olmanızda istenilmekte. Bu eğitimler iş yerlerinde iş veren tarafından verilmekte bu işletmeler İş kurla anlaşmalı ve belgesinin olması gerekmekte. İşletmede aranan bir özellik ise en az 2 sigortalı kişinin işletmede çalışıyor olması.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 2 YORUM

BİR YORUM YAZ