İşkurdan Anne Projesi ile İşsiz Anneler Günlük 80 TL - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

İşkurdan Anne Projesi ile İşsiz Anneler Günlük 80 TL

7 Ocak 2021

İşkur annelere günlük para kazanma imkanı, anne projesi olarak belirtilen bu eğitimde yapılacak olanlar yazımızda. Yazının içerisinde anne projesi başvuru ve şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sadece kadınlara değil İşsizlere İŞKUR’dan Günlük para ile çoğu işsizimize umut olmaya devam ediyor.

İşkurdan Anne Projesi ile İşsiz Anneler Günlük 80 TL

İşkur bu proje kapsamında annelere günlük 80 TL, toplamda 7200 TL alabileceklerini duyurdu yani toplamda 3 aylık bir süre destek vereceği konuşuldu. İşkur ev hanımlarına kurs 2021, bu eğitimle başlamış oldu peki bu eğitimin detayları neler?

Pandemi döneminde ülkemizde geçim sıkıntısını yaşayan birçok kadın günlük 80 lira destek nasıl alınır diye araştırmalar yapıyor. Ülkemizde ve dünyada yaşanan koronavirüs salgını ile birlikte devletimiz işsiz olan kadınlara yardım eli uzatıyor. İşkur aracılığı ile verilecek bu destek kadınların aylık asgari ücret almasına yarayacak. İşsiz kadınlara bu destek ile meslek kazandırmayı planlayan eğitim ile eski, unutulacak olan mesleklerin unutulmaması da sağlayacak.

İşsiz Kadınlara İŞKUR Eğitimi

İşkurdan Anne Projesi ile İşsiz Anneler Günlük 80 TL

Anne projesi işkur üzerinden başlayacağını duyan işsiz anneler anne projesi hangi illerde var diye araştırmaları sürdürüyor. Geçirdiğimiz süreçte işsiz kalan ya da işi olmayan geçim sıkıntısı yaşayan annelere verilen eğitimler ile sizde meslek sahibi olabilirsiniz. Bu projede günlük olarak kadınlara verilecek olan tutarın 80 TL olduğu açıklandı, bundan yararlanmak için İşkur meslek edinme kurslarından herhangi birine kayıtlı olmanız gerekiyor.

Anne Projesi Verilecek Maaş

Günlük verilecek olan tutarın toplamda 3 ay boyunca verileceği duyuruldu. Günlük 80 TL olan ücret üç ayın sonunda toplamda 7200 TL verilmiş olacak. Ev hanımlarına kurs destek parası veren İŞKUR, verdiği en düşük ücret aylık 2400 olarak belirlenmiştir. Maaş alabilmeniz için kayıt olduğunuz kurslara 3 ay boyunca katılmanız, bazı kurslara ise 6 ay katılmanız gerekiyor. 3 aylık eğitim süreci bittiğinde destek paraları sizlere verilmeye başlanıyor.

Anne Projesi Başvuru Şartları

İşsiz Kadınlara İŞKUR Eğitimi

Başvurular için aranan özellikler genel olarak sizin bir geliriniz olmaması şeklinde olup detaylar aşağıda verilmiştir;

  • Emekli maaşınızın olmaması yani emekli olmamanız,
  • Başvurunuzdan önce geçirdiğiniz 3 aylık süreçte işverenin çalışanı olmamanız,
  • İş verenin eşi ya da 1. ve 2. dereceden akrabası olmamanız,
  • 0-15 yaşında çocuğunuzun olması,
  • Başvurunuzdan önceki 1 aylık dönemde emeklilik ve malulen emekli primini yatmamış olmalı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ