İş Bankası Hesap Açma - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

İş Bankası Hesap Açma

16 Mart 2022

İş Bankası Hesap Açma

Yeni bir banka hesabı açmak istiyorsunuz yeni müşteri olun ya da eski müşteri iken yeni bir hesap açın, İş Bankası Hesap Açma, İş Bankası hesap açma başvurusu, İş Bankası maaş hesabı açma ve İş Bankası Vadesiz Hesap açma gibi işlemler hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca bu işlemlerin ücretleri ve bankanın iletişim bilgileri yazımızda! Ayrıca sitemizde İş Bankası ile ilgili olan yazılarımızı inceleyebilirsiniz bunlardan biri İş Bankası İhtiyaç Kredisi yazımızdır.

Ülkemizin en eski bankalarından olan ve müşteri memnuniyetine özen gösteren İş Bankası, bankalarını tercih edenler için oldukça fazla imkanlar sunmaktadır. Ülkemizde böyle avantajlı kampanyalar yapmasından dolayı İş Bankasını tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İş Bankası Hesap Açma işlemini tamamladıktan sonra bankaya gitmeden birçok işleminizi telefondan İşcep aracılığı ile ya da İş Bankası İnternet Bankacılığı aracılığı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Hesap açıldıktan sonra İş Bankası Bireysel ile İş bankası Anında Bankacılık işlemlerine başlamanız sizin için büyük bir kazanç olacaktır. Bu durumla birlikte İş Bankası Çalışma Saatleri 2021 sizin için önemli olmayacak bütün işlemlerinizi internet üzerinden rahatlıkla yapabileceksiniz. İşte bütün bu bilgiler ve diğer merak ettiğiniz bilgilerin devamı yazımızda!

İş Bankası Hesap Açmak İçin Gerekli Belgeler

İş Bankası Hesap Açma

Teknolojinin bize katmış olduğu birçok iyi yön bulunmaktadır eskiden hesap açma işlemleri biraz daha karışıkken artık günümüzde bu işlem oldukça basitleşmiştir. Bankadan işlem yapmak isteyenler ister İş Bankası vadeli hesap açma işlemi yapsın ister İş bankası yatırım hesabı açma işlemi yapsın hangi hesap açma işlemini yapmak isterseniz isteyin gerekli olan tek şey kimliğinizdir. İş Bankası Hesap Açma Şartları hakkında bilgi verecek olursak da bunun içinde sadece 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. 18 yaşından küçük olup örneğin Lise staj için banka hesabı arayanlar, çocuğa hesap açmak isteyenler ya da stajyer maaşı kartı nasıl alınır olarak düşünenler için ise yapmaları oldukça basittir. 18 yaş altı banka hesabı açma işlemi için İş Bankası’nı tercih eden kişi annesi ya da babası ile herhangi bir şubeye gitmeleri yeterli olacaktır. Ebeveyni bulunmayan bireylerin ise kendinden sorumlu olan kişiyle birlikte şubeye gitmesi ile işlemini tamamlayacaktır.

İş Bankasından Hesap Nasıl Açılır

İş Bankası Hesap Açma

Bankadan hesap açmak isteyenler için iki tane seçenek bulunmaktadır bunlar;

 • İş Bankası Şubelerine giderek 
 • İşCep aracılığı ile hesap açma

Şubeye Giderek İş Bankası Hesabı Açmak:

İnternet kullanımının yaygın olmadığı bankaların İnternet Bankacılığı özelliklerini çıkarmadıkları dönemlerde yapılan eski yöntemdir şubeye gitmek. Bunun için yapmanız gereken kimliğinizi alıp bankanın dilediğiniz bir şubesine gitmeniz. Sıra alırken size sunulan vezne ve müşteri temsilcisi seçeneklerinden müşteri temsilcisini seçerek numara almasınız. Sıra cihazında da belirtildiği gibi veznede genellikle para işlemleri yapılmaktadır; o yüzden o an para ile işlem yapacak olanlar vezneyi seçmelidir. Müşteri temsilcisi numaranız geldikten sonra temsilci sizden sadece kimliğinizi isteyecektir; bunun dışında sizden bir belge talep etmeyecektir, kimliğinizden sonra size sözleşmenin gerekli yerlerini imzalatıp hesap açma işleminizi tamamlayacaktır. Hesap kartınız ise sonradan size 15 iş günü içerisinde kurye aracılığı ile iletilecektir.

İşCep İle İş Bankası Hesabı Açmak:

Eski yöntemi tercih etmeyip yeni yöntemle evinizde otururken bile bankadan hesap açabilirsiniz. İşCep Uygulaması Hesap Açma işlemini haftanın her günü saat 09:00 – 22:00 arasında dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. İşCep ile hesap açma işleminin adımları;

 • Uygulama telefonunuzda yoksa ilk yapmanız gereken telefonunuza uygulamayı indirmek,
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra İş Bankası giriş sayfasında sağ alt tarafta ürün ve başvurular seçeneği bulunmakta,
 • Bu seçeneğe tıklayıp ilk sırada bulunan Müşteri Olmak İstiyorum kısmına tıklayın,
 • Açılan ekranda sizden T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı istemekte banka bunları doldurmanız gerekmektedir,
 • İstenilen bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra İş Bankası müşteri temsilcileri sizinle görüşmek üzere sizi görüntülü arayacaklar; temsilci sizden kimliğinizi isteyecektir,
 • Bu işlemden sonra işleminiz onaylanacaktır; size kurye ile sözleşme ve İş Bankası hesap Kartı gönderilecektir,
 • Gönderilen sözleşmeyi imzalayıp göndermeniz durumunda işleminiz tamamlanacak sizde artık İş Bankası Müşterisi olacaksınız.

İş Bankası Hesap Açma Ücreti       

Genellikle bankalar sizden hesap açmak için bir ücret talep etmemektedir; İş Bankası hesap açma ücreti 2021 ücreti bulunmamaktadır. Bunun yerine yaptığınız işlemlerin bazı ücretlendirmesi olmaktadır; örneğin havale, EFT gibi para gönderme işlemlerinde bir miktar ücret alınmaktadır. İş Bankası maaş hesabı olanlar bu ücretleri belirli bir dönem ödemiyorlar yani İş Bankası maaş müşterisi EFT ücreti ödememektedir.

İşCep ile Hangi İşlemler Yapılabilir

İş Bankası Hesap Açma

Şubelerden bankalarda yapılan işlemlerden dilediğiniz işlemi yapabileceğiniz gibi; İşCep aracılığıyla da şubeye gitmeden şubeyi evinize getirebilirsiniz. Size İşCep ile yapabileceğiniz işlemlerden bazılarını aşağıda sunduk;

 • Hesap açma Başvurusu
 • Kart sorgulama
 • Kredi erteleme
 • Kredi Kartı limit sorgulama
 • Hesap Özeti
 • Kredi Başvuru takip SORGULAMA
 • Kredi başvuru Sonucu
 • Faiz Hesaplama
 • Faiz Oranları
 • Banka kartı kurye takip
 • Kredi Kart Başvurusu
 • Hesap no öğrenme
 • İbandan hesap no bulma
 • Hesap numarası öğrenme
 • Müşteri Hizmetleri ile görüşme

Bunlar gibi birçok işlemi bankanın mobil uygulaması ile yapabilmektesiniz; fakat dilerseniz bankanın şubesine giderek de istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

İş Bankası İletişim

İş Bankası Hesap Açma

Son olarak banka ile iletişime geçip aklınıza takılan soruları sormak istediğinizde; 0 850 724 0 724 numarasını aramanız yeterli olacaktır. İş Bankası Müşteri hizmetleri size son derece sıcak davranarak bütün sorularınıza ve sorunlarınıza yardımcı olacaktır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ