İş Bankası Kredi Kartı Destek Sigortası Nedir - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

İş Bankası Kredi Kartı Destek Sigortası Nedir

26 Ocak 2020

İş Bankası Kredi Kartı Destek Sigortası Nedir

Kötü durumlara karşılık İş Bankası Kredi Kartı Destek Sigortası Nedir sorusuna yanıt aranıyor. Temelde destek sigortasının Türkiye İş Bankası ve Anadolu Hayat Emeklilik kapsamında ele alındığını belirtmek gerek. Başlarda taşıt, konut ve nakit kredi müşterilerine ilişkin sunulan sigorta, şimdilerde kredi kartına da eklenmiştir. Şöyle ki:

  • Önceden belirttiğimiz gibi kötü hayat şartlarına bağlı olarak sigorta devreye girer.
  • Beklenmeyen risklere karşı İş Bankası’nın almış olduğu bir önlemdir.

İş Bankası Kredi Kartı Destek Sigortası Durumları Nelerdir?

İş Bankası kredi kartı destek sigortası nedir merak edenlere yukarıda belirttiğimiz gibi beklenmeyen durumlar eşlik eder. Nitekim bu durumlara bağlı olarak kredi kartı ödemeleri gerçekleşir. Örnek vermek gerekirse istem dışı olan işsizlik neticesinde kredi kartı destek sigortasından faydalanmanız mümkün olacaktır.

Yaşam kaybı da bu durumlar arasında yerini almıştır. Aynı zamanda gerek tam gerekse kalıcı sakatlık durumlarında devreye girer. Hastaneye yatırılma sebebine ilişkin sigortadan faydalanmanız mümkün olacaktır. İş görmezlik durumuna bağlı olarak da kredi kartı destek sigortası hayata geçer.

İş Bankası Kredi Kartı Sigortası Nedir?

Sigortanın beklenmeyen durumlara bağlı olarak devreye girdiği görülüyor. Yukarda sıraladığımız herhangi bir nedene göre sigorta ödemelerine geçilir. İş Bankası kredi kartı destek sigortası nedir öğrenenler arkasından ödeme detaylarına göz atabilir. Şöyle ki:

  • Riskin gerçekleşmediği bir önceki hesap borcu dikkate alınır.
  • Bekleyen taksitler ile borcun hesaplanması sağlanır.
  • Maksimum 5000 TL’ye kadar müşteri adına ödeme gerçekleşir.

İş Bankası tarafından sergilenen maksimum sigorta değeri 5000 TL şeklindedir. Bu aşamada hesap özeti borcuna ve taksitlere göz atılır. Hepsinin bir bütün olarak hesaplanması sağlanır. Arkasından da maksimum değere kadar ödemenin gerçekleşmesi esas alınır.

Ücretli Çalışan İş Bankası Sigortasından Faydalanır Mı?

Çalışanların iş tanımına bağlı olarak sigortanın devreye girmesi dikkatlerden kaçmıyor. Örneğin ücretli çalışan için istem dışı işsiz kalma durumu göz önünde bulundurulur. Arkasından da kredi kartlarının son hesap özeti borçları ödenir. Yani riskli durumun gerçekleşmesinden hemen önce ki hesap özeti borcuna yer verilir.

Gelecek ayları içeren taksit ödemeleri de sigorta kapsamında alınır. Taksitler ile beraber maksimum 5000 TL’ye kadar ödeme yapılır. Kısacası borçların ve taksitlerin sigorta teminatından sayılması söz konusudur.

İş Bankası Kredi Kartı Destek Sigortası Nedir

Devlet Memuru Destek Sigortası Alabilir Mi?

Sadece ücretli çalışana ilişkin İş Bankası destek sigortasına yer verilmiyor. Haricinde devlet memurunu da kapsadığını belirtmek gerek. Hatta serbest meslek sahibi olan kişiler de aynı şekilde sigortadan faydalanır. Bunun için:

  • Geçici sakatlık durumu tespit edilir ve sigorta işlemeye başlar.
  • İş görmezlik halinde de teminat devreye girer.

Kart başına olacak şekilde maksimum 5000 TL’lik limitin uygulanmasına özen gösterilir. Sigorta tahsili sırasında %1 oran dikkate alınır. Prim tutarına ve hesap özetine göre tahsilat gerçekleşir. Aynı zamanda gelecek ayların taksitleri de göz önünde bulundurulur. Hesaplamanın eksiksiz olarak yapılması halinde ise kredi kartı destek sigortası ödenir.

İş Bankası Sigorta Teminatları Nelerdir?

Yukarıda belirttiklerimiz haricinde ev hanımı, çalışan emekliler ve öğrenciler için de teminatlara yer verilmiştir. Hastanede yatırılma haline göre hesap özeti ve taksitlerin ödenmesi esas alınır. Bunların arkasından kredi kartı borcunun ödendiği diğer haller geliyor. Örneğin yaşam kaybı bunlar arasında yerini almıştır. Tam ya da kalıcı sakatlık halinde de kredi kartı borcunun ödenmesine ilişkin harekete geçilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ