HSBC Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

HSBC Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları

20 Nisan 2020
HSBC Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları

HSBC Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları

HSBC Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları Ne Kadar

HSBC bank dövizi bulunan dolar ya da Eurosu olan vatandaşlara özel olarak e-vadeli mevduat hesabı sunuyor. Bu hesap ile birlikte dövizi olan vatandaşlar hem faiz getirisi olanağından kazınıyorlar hem de döviz kurunun artışından dolayı kazanmış oluyorlar. HSBC bankası müşterilerine vade dilimlerini dikkate alarak faiz oranının hangisi daha iyi olursa ona göre tavsiyede bulunuyor. Bu bankada döviz hesabı açmak isteyenler için gereken en az miktar ise 1000 dolar olarak belirlenmiştir.  HSBC bank 15 güne kadar faiz getirisi seçeneği bulunmakta fakat banka bunu önermiyor. 15-21 gün arasında ise yüksek oranları bulan faiz oranı sunmaktadır bankanın önerdiği vade bu oluyor genelde. Sitemizde bulunan HSBC EFT saatleri okuyarak bankanın EFT saatleri hakkında bilgi almayı unutmayın.

HSBC Faiz Hesaplama

HSBC bank müşterilerine farklı kredi imkanları sunmaktadır HSBC Vadeli Dolar Hesabı yanında kredilerinden de bahsetmek istedik. Bu kredilere içinde örnek vermek gerekirse en çok talep edilen kredi türü genelde ihtiyaç kredisi ve bunun örneği ile başlayabiliriz.

HSBC Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları

HSBC Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları

İhtiyaç kredisimden tutarı 50 bin TL kredi çekeceksiniz diyelim bu 50 bin TL’yi 5 ay taksitlendirdiğinizde aylık ödeyeceğiniz taksit 11.162,03 TL olur. Bu da bankanın çektiğiniz kredinin yani 50 bin TL’ye aylık olarak %3,15 faiz getirdiği ortaya çıkar. Bu bankadan 50 bin TL kredi kullandığınız zaman ve ihtiyaç kredisini 5 aya böldürdüğünüzde borcunuzun toplam geri ödemesi 55.810,17 TL olur.  Borcunuzun toplam ödenecek faizi miktarı ise 5.810,17 TL olarak belirlenmiş olur.  Borcunuzun kredi tahsis ücreti yaklaşık 250 TL civarında. HSBC bankasının faiz hesaplama programı bu şekildedir diğer krediler için bankadan güncel faiz oranı almanızda yarar bulunmaktadır.

HSBC Vadeli Hesap Faiz Oranları Hesaplama İşlemi Nedir?

HSBC vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını hakkında bilgi almak için HSBC bankın resmi internet sitesinde bulunan Vadeli mevduat faizi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse elinizde 100.000 TL var ve bu 100.000 TL’yi 7 ay vadeli olarak hesaba koymak istiyorsunuz. 100.000 TL’nin 7 ay vadesi sonucunda ortaya çıkan faiz miktarı %7.5 olur. HSBC Faiz getiri hesaplama sonucu ise 3.848,59 TL olur. Tabi ki bu faiz oranının şu anda bile değişebileceğini düşünürsek bankayı arayarak bunu öğrenmeniz daha güncel olacaktır.

HSBC Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları

HSBC Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları

HSBC kredi Faizlendirme

HSBC bankın mevduat faiz oranları dışında en çok merak edilenler arasında taşıt kredisi faiz oranları bulunmaktadır. Bir örnek vererek açıklamamız gerekirse bankadan taşıt kredisi için 65.000 TL kredi çektiğinizi düşünelim bu kredinin vadesini 4 ay yaptırırsanız aylık ödeyeceğiniz taksit miktarı 18.184,42 TL olarak belirlenir. Bankanın sizin bu krediyi kullandığınızda vereceği faiz oranı ise %3,15’dir. Bu rakamlara göre toplam geri ödeme borcunuz 72.737,67 TL’dir.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ