HSBC EFT Saatleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

HSBC EFT Saatleri

24 Ocak 2020

"<yoastmark

HSBC EFT Saatleri

2020 yılında HSBC EFT işlemleri ve HSBC EFT saatleri hakkında değişiklik yapılıp yapılmadığı aklınızdaki soruların cevaplarını sizin için hazırladık. HSBC EFT işlemini yapabilmek için bütün adımları tek tek ele aldık.

HSBC EFT İşlemi Nasıl Yapılır

Bankanın sitesine girerek, şubeye gidip veznelerden sıra alarak, atmlerden, mobil bankacılıkla EFT işlemleri yapılabilir. HSBC EFT saatleri içinde bu işlemi gerçekleştireceğiniz yerler buralardır. Siteye girdiğinizde EFT sekmesine basıp işleminizi devam edebilirsiniz. Mobil uygulama da ise para gönderme sekmesinde çıkan seçeneklerden EFT kısmına tıklayarak çıkan yerde ıban hesap numarası gibi seçeneklerden birini seçerek bu işlem yapılabilir. Atmden para gönderme seçeneğinden mobil bankacılık gibi çıkan seçeneklerden bildiğiniz bilgiler doğrultusunda seçim yapılarak bu işlemi yapabilirsiniz. HSBC şubelerine gidip veznede bulunan çalışanlara işleminizi söylediğinizde bu işlemi yapabilirsiniz. Tabi bu seçenekler arasında fiyat farkı vardır. Bunun açıklamasını da size aşağı da bulunan yazımızda bahsedeceğiz.

"<yoastmark

HSBC EFT İşlemi Hesaba Yatma Süresi

HSBC EFT saatleri mesai saatleri içinde yapılan işlemlerdir. Bu işlemleri mesai saatinde yaptıysanız paranın hesaba yatma süresi en kısa 3 en uzun 40 dakikadır. İşlemin uzama süresi ise bankada yaşanan sıkışıklardır. Öğlen tatilinde HSBC EFT işlemi yaptıysanız işleminiz öğlen tatilinden sonra işleme alınacaktır. Mesai saatlerinin dışında EFT işlemini gerçekleştirdiyseniz işleminizi ertesi güne atarak EFT işleminiz ertesi gün gerçekleşecektir. Eğer işlemi cuma günü mesai saatinin dışında yaptıysanız EFT işleminiz pazartesi gününe kalacaktır. Bunları dikkate alarak işleme başlayınız.

HSBC EFT Saatleri Nelerdir

Bu işlemi yapabileceğiniz yerlerin hepsinde saat sabittir. ATM, mobil uygulama, internet bankacılığı ve şubelerin hepsinde saat aynıdır. Saat 8.30 – 17.00 arasında bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında yapacağınız saatlerde işlem ertesi güne kalacaktır ya da hafta sonuna denk geldiyse işlem pazartesi gününe sarkacaktır.

"<yoastmark

HSBC EFT İşlemi Ücretleri

HSBC EFT İşlemlerinde alınacak ücretler:

ATM’den yapılan EFT ücretleri: 10 TL – 20 TL

Şubelerden yapılan EFT ücretleri: 40 TL- 100 TL

İnternet bankacılığı EFT ücretleri: 4 TL – 10 TL

Mobil uygulama EFT ücreti: 3 TL

 

HSBC EFT İşlemi SORGULAMA

HSBC EFT saatleri içinde yapmış olduğunuz EFT işlemi eğer 3 – 45 dakika arasında istenilen hesaba geçmediyse bunu sorgulayabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi HSBC bankasının size sunmuş olduğu kolaylıklardan biri. Sorgulama yapmak için HSBC bankasının internet sitesine girip EFT sekmesinden sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Aynı işlemi mobil uygulamayı kullanarak, müşteri hizmetlerini arayarak ya da şubelere gidip veznede bulunan çalışanlara sorarak da yapabilirsiniz.

"<yoastmark

HSBC EFT İşlemi İptal Etme

HSBC EFT saatleri içinde yapmış olduğunuz işlemi göndermiş olduğunuz hesaba geçmediyse iptal edebilirsiniz. Ama para hesaba geçtiyse yapacak bir şey bulunmamakta. Eğer mesai saatlerinin dışında yaptıysanız işlem ertesi güne sarkacağı için sabah 8’e kadar bu işlemi iptal edebiliriniz

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ