Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

3 Mart 2020

"<yoastmark

0 TL ile Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar için size hazırladığımız yazımız sizinle. Elinde hiç nakit parası bulunmayan vatandaşlarımızın kira ödemeleri yerine kendi evlerinin taksitini ödemeleri daha mantıklıdır. Bu yıldan önce peşinatsız olarak konut kredileri kullanılmadığı için bir çoğumuz böyle bir imkana sahip olmadığı için kiracı olarak kaldık. Hiçbir şey için geç değildir bunu unutmayın hiçbir peşinatınız olmasa da bazı bankalar artık 300 bin TL’ye kadar ve 120 ay vadeli kredi vermekte. Hatta bu vade daha da uzayabilir.

Bankaların Konut Kredisi Verme Oranları

Hatırlatacak olursak 2011 yılından önce bankalar konut kredilerinde konutun tamamını yani yüzde yüzünü karşılayacak şekilde kredi imkanı sağlamaktaydılar. Bu olay 2010 yılında hazırlanmış olan taslağa göre değişti ve taslak 2011 yılının başında yürürlüğe girdi. Taslakta bulunan ibareye göre konut kredilerinde konut tutarlarının en fazla yüzde 75’nin kredi olarak verileceği yazıyordu. Yine bu taslakta bulunan ibareye göre ticari faaliyet gösterilecek iş yeri alımlarının da yüzde 50’si oranında kredi verileceği yönünde oldu. Konut almak isteyenler için kötü bir haber olduğu gibi konut almak isteyenler başka yollar aramışlardır. Aradığı yolu da bahsedeceğimiz bankalardan bulmuşlardır.

"<yoastmark

Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileri

Günümüzde bankaların kendi içlerinde yaptıkları değişikliklerle birçok banka artık Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar içine girmişlerdir. Böylece konutunuzun yüzde yüzü kadar kredi alma olanağınız ortaya çıkmaktadır. Böyle kolaylıkların çıkmasının ardından bu işten yararlanabilmeniz için birtakım şartlar istenilecektir. İstenilen şartları sağladığınız taktirde kredi imkanınız çıkacaktır. Bu olanağı sağlayan bankalar aşağıda verilmişlerdir;

Akbank                                                             Şekerbank

QNB Finansbank                                             Türkiye Halk Bankası

Odeabank                                                         Garanti Bankası

Olmak üzere bu bankalar kendi içinde yaptıkları değişikliklerle konut kredisinde konutun bütün fiyatını karşılayacak tutarı kredi olarak vermektedir. İstenilen şartlar ve kredileri nasıl alacağınız konusunda bilgiler yazımızın devamında.

"<yoastmark

Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileri ve Kredi Nasıl Alınabilir

 Söylediğimiz gibi artık evin fiyatının tamamını kredi olarak alabilirsiniz ve banka sizden herhangi bir peşinat talep etmemektedir. Bunun için gerekli olan şartları sağlamanız gerekir. İlk istenilen şey ipotek edecek bir ev ne olursa olsun banka verdiği parayı güvence altına almak istemektedir. Evin sizin üstünüze olması istenilen şartlarda değildir annenizin, babanızın veya herhangi birinin üstüne olabilir. Verdiği parayı güvence altına alacak ama durum farklı olduğu için sizden bu ipoteği istemektedir. Kanun gereği size konutun yüzde 75 oranında kredi verebilir. Kalan yüzde 25’lik oran için size ihtiyaç kredisi çektiriyor ve ihtiyaç kredisi teminatı olarak evi ipotek ediyor. Belirttiğimiz bankalar size yaptıkları bu kolaylık sayesinde elinizde peşinat olmadan ev sahibi olabilme imkanı sağlamakta. Evin sahibi ile evin fiyatını 300 bin olarak konuştuğunuzda, eve gelen eksper evin sonucunu 350 bin olarak biçerse evin miktarı size kredi olarak verilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ