Hibe Kredi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Hibe Kredi

1 Mart 2020
Hibe Kredi

Hibe Kredi

Hibe Kredi kendi işinde çalışmak isteyenler, kendi işinin patronu olmak isteyenlerin sermaye yetersizliklerine çözüm olmaya gelip hayallerini gerçekleştirmeni sağlayabilir. Tabi hibe verilirken kurumların istediği şartların sağlanması gerekmektedir, bunlardan kosgebin sizi desteklemesini istiyorsanız işinizin nace kodlarında olması gerekmektedir. Kuracağınız işletmenin nace kodunu bilmiyor olabilirsiniz, bunun için kosgebin sitesinde bulunan dosyada arama yaparak iş kolunuzun olup olamadığını teyit edebilirsiniz.

Hibe Kredi Destekleri

Devletten geri ödemesiz olarak hibe alıp iş yeri açmak isteyenlere, devletin kurumu olan kosgeb 50 bin liraya kadar hibe veriyor. Büfe, bakkal, şarküteri, bakkal ya da herhangi bir iş kolunda işletme kurmak isteyenlere 50 bin TL’ye kadar iş kurma hibesi verilmekte. İlk baktığınız zaman bana hibe yardımı yapılmaz, şartları ağırdır diye düşünebilirsiniz. Devlet sizi desteklemek için sanıldığı kadar ağır şartlar koymamıştır. Devlet bu sene hibe, kredi tutarlarını arttırmaya devam etti ve 50 bine kadar hibe, 100 bine kadar faizsiz kredi imkânı sağlamakta. Yani baktığınızda toplamda 150 bin liraya kadar destek alabilirsiniz ve kadın, erkek, genç, emekli, şehit yakını yani herkes başvuru yapabilir. Diğer yazılarımızda da bahsedildiği gibi aranan ilk şart uygulamalı girişimcilik eğitimi, bu eğitimin tarihlerini takip etmeniz gerekir. Bu eğitime katılıp kursu başarılı bir şekilde tamamladığınızda size bir sertifika gelmekte, bu sertifikayı aranan ilk şart olarak görebilirsiniz. Eğitimlere katılmak devamını getirmek ya da internet üzerinden alıyorsanız hepsini izlemeniz gerekir aksi taktirde sertifika alamazsınız.

Hibe Kredi

Hibe Kredi

Hibe Kredi Nasıl Alınır

Elinizde bulunan sertifika ile artık Hibe Kredi desteklerine başvuru için adım atmış oluyorsunuz. 32 saatlik eğitimini eksiksiz tamamlayan herkesin kazandığı sertifika bu işin ilk adımı. Bu adımdan sonra biraz daha zor bir işlem olan iş planı hazırlamanız gerekmektedir. İş planları hakkında bilgiler eğitimde anlatılmaktadır, yine de bu konuda zorlanırsanız eğitim veren görevlilerden yardım alabilirsiniz. Aldığınız yardımda yetersiz kaldı ise internette örnek iş planları bulunmaktadır, onlardan sizin işinize benzer olanı seçip oradan bakarak yapabilirsiniz. Yukarıda söylediğimiz gibi kesinlikle işinizin desteklenen iş gruplarının içinde olması gerekir eğer değilse eğitimi alsanız bile destek verilmeyecektir. İş planı güzel bir şekilde hazırlanmasının ardından istenilen belgelerle birlikte iş planınızı teslim etmeniz gerekir. Gerekli incelemelerden sonra hayalinizdeki iş uygunsa kosgeb tarafından desteklenecektir. Hibe onaylandıktan sonra istenilen ruhsat ve iş yeri açma belgeleri, iş yeri açılış belgeleri, vergi daireleri gibi işleri de halletmesi gerekmektedir. Artık hibe almak için önünüzde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Hibe Kredi

Hibe Kredi

Parası Olmayanlar Hibe Alabilir mi

Devlet size parayı direk hibe etmemekte sonuçta yaş yere bakmak istemez. Sizin önce iş yerinizi kurup gerekli birtakım harcamaları yapmanız gerekmektedir ve faturasını kosgebe götürmeniz gerekmektedir. Herhangi bir sorun yoksa yine de parayı size direk peşin olarak vermemekte, kiranızı veya yanınızda çalıştırdığınız kişinin primini karşılayacak şekilde ödeme yapmaktadır. Başvurular için son gün 31 Aralıktır, bundan sonra hibe tutarları veri türlerinde değişiklik olabilir. Henüz tam bir açıklama olmamakla birlikte hibe tutarının artacağı hakkında söylentiler duyulmaya başlanmıştır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ