Hayvancılık Kredi Şartları - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Hayvancılık Kredi Şartları

"<yoastmark

Hayvancılık Kredi Şartları için yapmanız gereken işlemlerden bahsedeceğiz ama öncesinde yapılacağı söylenen destekten bahsedelim. 100 bin çiftçi için verileceği söylenen sürü büyütme desteği, 500 bin düve ve 500 bin besilik büyükbaş desteği yapılacağı bahsedildi. Bunun yanında çiftçilere çoban desteği yapılacağı ve bunun için ayrılan tutarın 6 bin TL olduğu söylendi. Tarım ve hayvancılıkla ilgilenen Tarım ve Orman Bakanlığı her yıl çiftçilere hayvan alımları için 30 bin TL hibe veya bu tutara eşdeğer olarak hayvan vermektedir. Bakanlığın desteğinin bu yılda devam etmesi söz konusudur. TKDK tarafından hazırlanan projeler olan IPARD ve IPARD – 2 de hibe destekleri sağlamaktadır. Diğer bir devlet kurumu olan Ziraat Bankası çekilecek hayvan kredilerinde faiz indirimi sağlamakta olup, ödeme planlarında kolaylık sağlamaktadır. Kredi veya hibe olsun ikisinde de sadece küçükbaş, büyükbaş için verildiğini düşünmeyin.

Hayvancılık Kredi Şartları Ziraat Bankası

Hangi hayvancılık sektörü için hibe alabiliriz derseniz aklınıza gelebilecek çoğu hayvan için kredi alabilirsiniz. Alacağınız arı, ördek, kaz, tavuk, koyun, kuzu, bıldırcın, deve kuşu, keçi, inek, dana, düve, manda gibi birçok hayvan alımında kredi verilmektedir. Ziraat bankası sadece hayvancılık için düşük faizli kredi vermeyip zirai kredilerde de hemen hemen 0’a yakın faizler sunmaktadır. Sunduğu zirai kredi hayvan, yem, traktör, mazot, ekipman alımları için köylülere destek olmaktadır. Ziraat bankasının kredi verirken istediği şartlardan ilki ÇKS sistemine kayıtlı olmanız ve diğer istediği şartları yerine getirdiğiniz taktirde krediniz verilecektir. Alacağınız hayvana göre şartlarda değişiklik olmasından dolayı size burada kesin bir bilgi verememekteyiz. Bunun için bankaya gidip bizzat sormanız daha yararlı olacaktır. Hayvancılık Kredi Şartları bu banka için devlet tarafından desteklendiği için devletin belirlemiş olduğu şartlar karşınıza çıkacaktır. Devletin şartlarını öğrenmek için diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

"<yoastmark

Hayvancılık Kredi Şartları ve Başvuru

İstenilen şartların amacı verilen paranın güvence altında olmasıdır. Bankalar size verdiği parayı geri alamazlar ise bu şartlarda olanlar ile paralarını karşılamaya gideceklerdir. Ziraat bankası verdiği hayvan kredisinde verdiği tutar kadar ipotek edeceği bir tapu istemektedir. İstenilen diğer bir şart ise çalışan bordrolu iki kefiliniz olması istenilir ve hayvancılıkla uğraşıyorsanız hayvanlarınızın küpe numaraları istenilmektedir. Bu koşullar doğrultusunda banka tarafından bilir kişi hayvanlarınızın kontrolünü, hayvanınız yoksa ipotek ettiğiniz yerin değerini biçmek için gelecektir. Gerekli incelemelerden sonra banka tarafından bir sorun görülmez ise size sıfır faizli kredi verilir. Ödeme konusunda da kolaylıklar sağladığını söylemiştik ödemeleri ister aylık ister 3 aylık veya sizinde talep ettiğiniz gibi yapabilirsiniz. Hayvancılık Kredi Şartları Ziraat bankası için bu şekildedir diğer bankaların kendi şartlarını kendilerini belirlemektedirler.

"<yoastmark

Ziraat Bankası TKK %0 Faizli Krediler

Yapılan açıklamalar Resmi Gazete de yayımlanmış ve buna göre Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla yüzde 100 faiz indirimli kredi vereceklerini açıklamışlardı. Bu imkan 3 yıllık verileceği ve 2020 yılının son günü biteceği duyurular arasındaydı. 31 Aralık 2020 yılında başvuruları bitecek olan indirimli kredi imkanının uzayacağı söylentiler arasında.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ