Hayvancılık Hibe Kredi Şartları - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Hayvancılık Hibe Kredi Şartları

28 Şubat 2020

"<yoastmark

Hayvancılık Hibe Kredi Şartları geçen yıl hayvancılık yapmak isteyenlere ve bu alanda iş yapıp ilerlemek isteyen girişimcilere verildi. Hayvancılık devlet desteği sadece bu işe yeni girecekler için değil daha önceden hayvancılıkla uğraşanların işlerini büyütmeleri içinde geçerlidir. Tarım ve Orman Bakanlığı devletin verdiği desteği sağlayan bakanlık olup şartları sağlayan genç çiftçilere hayvancılık adıyla destek vermektedir. Geçen yıl için hibeler verilmiş olup bu yıl büyükbaş ve küçük başa ait hibe verilip verilmesi konusunda bir açıklama yoktur. Devlet tarafından bu açıklamanın yapılması herkes tarafından beklenmektedir.

Büyükbaş Hayvancılık Hibe Kredi Desteği

Köye dönüş sağlayıp ya da tarım ve hayvancılık sektörüne direk atılmak isteyen genç girişimcilere devlet 30 bin TL hibe vermektedir. Hayvancılığın büyükbaş sektöründe işini yapmak isteyenler çiftçiler için bu hibe kredi tutarı az gelmektedir. Bakıldığın zaman bu parayla iki ya da üç tane büyükbaş hayvan alınabilir, diğer yandan faizsiz kredi imkânı da sunulabilir. Bu durumlar karşısında çiftçilerimizin daha fazla paraya ihtiyaç duyuyor ve bankaların kredilerine başvurarak para ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar. Yine de devletimizin sağladığı bu imkân havadan gelen bir para olarak görülebilir sonuçta geri ödemesi bulunmuyor. Geçtiğimiz yıl hayvancılık için yapılan hibe miktarı 30 bin TL, bu sene ne kadar olacağı konusunda bir açıklama yapılmamıştır. Devletten hibe, kredi almanız için sizin bakanlığın koymuş olduğu şartları sağlamanız gerekmektedir.

"<yoastmark

Hayvancılık Hibe Kredi Şartları Nelerdir

Büyükbaş hayvancılığa başlayacaksanız, büyükbaş hayvanlarınız için ahırınızın en az 70 metre kare olması istenilen şartlardan biri.

Diğer istenilen şart aldığınız ya da alacağınız hayvanın TÜRKVET’e kayıtlı olması kesinlikle istenilen bir şarttır.

Alınacak olan hayvanın bir kereden fazla doğum yapmış olması istenmemektedir, bir kere doğum yapmış olmasına izin verilmekte.

Alacağınız hayvan üç yaşından büyük olmaması gerekmekte eğer manda alacaksanız dört yaşından büyük olmaması gerekmektedir.

Aldığınız hayvanların içinde en az 3 tane 9 aylık erkek ve etçi ırk hayvan olması gerekmektedir.

"<yoastmark

Hayvancılık Hibe Kredi Başvuru Şartları

Bu şartlar devletimizin istediği genel şartlar olup bazılarını sadece hayvancılık için istememektedir, diğer hibeler içinde istenmektedir. Hayvancılık için başvuru yapmak istiyor ve hibe almak istiyorsanız aşağıdaki şartları sağlamanız gerekir aksi taktirde hibe almanız sıkıntıya girebilir.

Çiftçilerde aranan yaş aralığı reşit olması yani 18 yaşından büyük ve 41 yaşından küçük olan yaş aralığındakiler bu hibe kredi desteğinden yararlanabilir. Başvuru yapan çiftçimizin sigortalı olarak herhangi bir iş yerinde çalışmaması gerekmektedir. Daha önce diğer hibelerden yararlanmış olabilirsiniz fakat şimdiye kadar hayvancılık hibesi almamış olmanız gerekmektedir. Başvuru yapmış olan çiftçinin eşi de herhangi bir yerde sigortalı çalışmaması aranan şartlardan bir diğeridir. Burada yazmış olduğumu Hayvancılık Hibe Kredi Şartları sağlandığı taktirde hibeyi almaya hak kazanabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ