Hayvancılık Hibe Kredi Başvurusu - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Hayvancılık Hibe Kredi Başvurusu

"<yoastmark

Hayvancılık Hibe Kredi Başvurusu konusuyla birlikte geri ödemesiz herkesin bildiği adıyla hibeyi sizde hayvancılık için alabilirsiniz. Yapılan ve yapılmış olan projeler sayesinde çiftçilerimiz bu yıl IPARD-2 kapsamında belirli olan illerde kurmuş oldukları çiftliklere yüzde 80 oranında hibe almıştır. Bu zamana kadar 11 bin proje ile devletin kapısını çalan çiftçilerimiz toplamda 3 milyar TL hibe almıştır ve geri ödemesiz. Eski para olarak düşünmeyin yani çok büyük bir miktar devletimiz tarafından hibe edilmiştir. Devlet tarafından verilen hayvancılık hibesinde her tür bulunmaktadır büyükbaş, küçükbaş, kümes, arıcılık gibi sektörlere hibe verilmektedir. Hangi işi yapmak istiyorsanız yapın ama bu destekleri almayı ihmal etmeyin ne olursa olsun size yardımı olacaktır.

Hayvancılık Hibe Kredi Başvurusu için Hangi Kurumlar Vardır

Tarım yapmakla uğraşan çiftçilerimiz devlet tarafından birçok iş kolu için hibe ve faiz indirimleri alabilmektedir. Hibe verilecek tarihler bazen belirli zaman aralıklarında olurken bazen de ayrılmış olan bütçe ile verilmektedir. Devletin bazı kurumları bu iş için kurulmuş olup bazıları da kendi alanları ile ilgili olarak hibe vermektedir. Bu kurum ve kuruluşlar aşağıda bulunmaktadır.

Kalkınma ajansları, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri, Kosgeb, Ziraat Bankası. Bunlar devlet tarafından atanmış olan kurumlar olup hepsinin ayrı ayrı tarihleri olabilir. Kurumdan kuruma hibe destekleri farklılık gösterebilir örneğin kosgeb de yüzde 60 oranında olan hibe TKDK tarafından yüzde 80 olabilir.

"<yoastmark

Hayvancılık Hibe Kredi Başvurusu

Kurumların hepsi kendi başvuranlarını kendileri almaktadır ve bunları belirli tarihler arasında yapmakta olup hepsini takip etmenizi öneririz. Sitemizde bulunan yazılar eşliğinde başvuruların nasıl yapıldığını her adımını öğrenebilirsiniz. Bunların dışında yüzde 75 oranında Avrupa birliği fonları ile bu yıl çiftçimize TKDK tarafından yüzden 80’e varan hibe imkânı sunulmakta. Bu hibe ülkemizde bulunan bütün iller için verilmemektedir toplamda 42 ile verilmektedir. Bu hibeden yararlanmak isteyenler için ilk şart bu iller içinde işinizi yapacak olmanız. Belirtilen iller içindeki işiniz için başvuru yapabilir ya da bu illerde yeni bir yer kurabilirsiniz tamamen size kalmış. İşe başlamadan önce kurumu takip edip hibenin başlamasını beklemeniz gerekmektedir. Programın adı IPARD-2 olarak Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından belirlenmiştir. Hibe zamanını nasıl takip edeceğinizi soracak olursanız kurumun sistemine giriş yapıp kaydınızı oluşturduğunuzda size e-posta olarak bilgilendirmeler gelecektir. Hayvancılık Hibe Kredi Başvurusu zamanlarını takip edip kolaylıkla yapabilirsiniz.

"<yoastmark

Kosgeb Hayvancılık Hibe

Hayvancılık Hibe Kredi Başvurusu yapabileceğiniz bir diğer kurum kosgebtir. Burada destek yapılırken bir fark bulunmaktadır kosgeb kobi geliştirme olarak geçtiği için bu işinizi sürekli ticari olarak yürüteceğiniz için vermekte. Kosgeb alacağınız canlı ya da cansız hayvanlar işin hibe sağlamamakta ticaretinizi yapmanız için hibe sağlamakta. Bu işi ticari olarak yapacaksanız ve kosgebten hibe almak istiyorsanız gerekli bütün bilgiler için sitemizde kosgeb yazılarına bakabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ