Hayvancılık Hibe Destekleri 2021 - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Hayvancılık Hibe Destekleri 2021

27 Şubat 2020
Hayvancılık Hibe Destekleri 2020

Hayvancılık Hibe Destekleri 2021

Hayvancılık Hibe Destekleri 2021 devlet tarafından desteklenen tarım ve hayvancılık seçeneğinden hayvancılık kısmında küçükbaş, büyükbaş ve kümes hayvanlarına destek verilmekte. Bu program bu yılda devam etmekte olup, istenilen şartların sağlanması halinde başvuru yapan hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz destekten yararlanabilir. Şehirden köye gidip hayvancılıkla uğraşacaklar için yapılacak olan destek bu işle uğraşana göre daha fazla olarak geçmektedir.

Hayvancılık Hibe Destekleri 2021 Neden Veriliyor

Azalan hayvancılığın arttırmak için kırsal kesimlere, köye dönüş yapanların, köyde hayvancılık yapmaya devam edenlere bu hedef için destek verilmekte. Bazı bölgelerde yapılan kalkınma projelerinden olan Gap, Dap, Dokap, Kop kapsayan illerde hayvancılığında artmasını ve burada yaşayanların iş olanağı sağlanmasıdır.

Hayvancılık Hibe Destekleri 2020

Hayvancılık Hibe Destekleri 2021

Hayvancılık Hibe Destekleri 2021 Ana Şartları Nelerdir

Hibeyi veren Tarım ve Orman Bakanlığı sistemine kayıtlı olmanız ve bir yıldır sürekli olarak tarımsal faaliyetinizi sürdürüyor olmanız gerekmektedir. Köye ilk defa yerleşecekseniz bu destekten yararlanamazsınız, genç çiftçi gibi desteklere başvuru yeni yerleşecek olanlar için uygun olacaktır. Hayvan sayısında da şartlar bulunmaktadır bunlar büyük baş için en az 10 en çok 50 hayvana sahip olmanız gerekmektedir. Küçükbaşlarda şart ise en az 100 en fazla 200 hayvanınız olması gerekmektedir bu aralığın dışında hibe desteği çıkmayacaktır. Sıfırdan yapmak istediğiniz, olan ahırınızı yenilemek, damızlık için alacağınız koç, teke ve boğa alımı yapmanız durumunda da hibe alabilirsiniz. Bu hibe desteklerinin dışında hayvancılık için alacağınız olan ekipmanlara da hibe desteği verilmektedir. Sonuç olarak son 12 ayda bir fiil işi yapmanız gerekmektedir ve alacağınız teke, keçe boğa için, yukarıda verilen hayvan sayılarının içinde olacak şekilde hibe desteği alabilirsiniz.

Ne Kadar Hibe Veriliyor

Bakanlık sizin yapacağınız bütün masrafları karşılamamakta siz işe başlıyor ya da alımı yapıyorsunuz şartları sağlarsanız bakanlık size masrafınızın yarısını veriyor. Yani yeni yapacağınız bir ahır için 80 milyar harcama yaptıysanız Tarım ve Orman Bakanlığı size 40 milyar geri vermekte. Siz işe başlamadan size destek yapılmıyor sadece yapılan masrafları sonradan azaltmakta bu destek. Sadece destek parasını alayım diye bir düşünce olmaması için işin yapıldığından emin olmak istiyor devlet o yüzden sonradan destek sağlıyor.

Verilen Hibeden Bir Kesinti Yapılıyor mu

Devlet bankalarından Ziraat Bankası bu desteğin verildiği banka olmayı üstlenmiştir, bu desteği verirken biraz komisyon kesmektedir. Komisyon miktarı çok az olmakla birlikte sizde cebinizdeki parayla bile karşılayabilirsiniz. Örneğin size verilen yeni ahır yapımında milyar hibe verilirse 80 lira komisyon almakta bu da yüzde 2 oranına denk gelmektedir.

Hayvancılık Hibe Destekleri 2020

Hayvancılık Hibe Destekleri 2021

Hibe Başvuru Tarihleri

Bu projenin devam edeceği konusundaki süre 2023 yılına kadar olması fakat durumların değişmesi durumunda bu süre uzayabilir. Bu zamana kadar başvuru tarihleri ocağın birinde başlayıp martın sonunda bitmektedir. Bu senede böyle olacağı düşünülmekte olup zamanı atlamanız durumunda bir sene beklemeniz gerekmektedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ