Halkbank Traktör Kredisi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Halkbank Traktör Kredisi

9 Mart 2020

"<yoastmark

Halkbank Traktör Kredisi Başvurusu tarım sektörü ile uğraşanlar için avantajlı krediler sağlamaya çalışıyor. Hazırlamış olduğu destek paketlerini 60 ay vadeli şekilde vererek çiftçilerin geri ödemesinde de kolaylık sağlıyor. Genel olarak çoğu banka çiftçilerimizin traktör alımları için kredi imkanları sağlamakta. Halk bankası gibi Ziraat Bankası ve Denizbank da traktör için kredi veren bankaların arasında. Geri ödemeleri konularında da oldukça uygun davranan bankalar geri ödemenizi sizin hasat döneminize göre ayarlayabilir hatta olası durumlarda erteleyebilir.

Halkbank Traktör Kredisi Nasıl Alınır

Tarım sektörü, artan nüfusun gıda ihtiyacını karşılaması, ithalatın ve ithal edilen tarım ürünlerinin azalması, tarıma dayalı olan sanayi için hammadde kaynağının oluşturulması gibi nedenler tarım sektörünün ilerlemesine yol açmıştır. Halk bankası da ilerleyen bu sektör için çiftçilerimize destek vermek adı altında krediler vermekte, bu kredilerin bir tanesi de traktör kredisi.  Krediyi alırken ister sıfır ister ikinci el traktör alımı yada benzeri tarım makinelerinin alımları için krediler verilmektedir. Traktör, biçerdöver gibi araçları alacağınız zaman size hem uygun faiz oranları hem de ödeme planında kolaylıklar sağlanıyor.

Sıfır alacağınız aracın KDV’si dahil olacak şekilde fatura bedelinin %70’i kadar size kredi vermekte, En Az Mazot Yakan Traktörler Hangileri yazımızı okumayı ihmal etmeyin.

İkinci el olarak traktör alacaksanız da kasko bedelinin yarısını size kredi olarak verecektir.

Bu oranlar bütün tarım makineleri için geçerli olup aldığınız makinenin ne olduğunun önemi olmadan sıfır ve ikinci el olarak ayrılıp yukarıdaki oranlar verilmekte.

Kredilere başvuru yapmanız için banka şubelerine gitmeniz yeterlidir. Hem bu şekilde ödeme planı hakkında konuşabilir ve güncel faiz oranlarından haberdar olmuş olursunuz.

"<yoastmark

Halkbank Traktör Kredisi Şartları ve Tarım Aletleri Desteği

Verilen krediler sadece traktör alımları için verilmemekte, tarım sektörünün birçok alanı için kapsamlı destek verilerek krediler sunmaktadır. Bunun için Tarım Destek Paketi bile hazırlanmıştır bu paket içinde 9 ürün için destekler verilmekte. Verilen desteklerin vadelerini size göre ve ödemeyi kolaylıkla yapabileceğiniz dönemlere göre hazırlama imkanı sunulmakta isterseniz hasat dönemlerinde ödeme yapabilirsiniz. Halk Bankasının hazırlamış olduğu paketin içinde bulunan destekler şu şekildedir:

Tarım destek kredisi ve topraksız tarım kredisi

Traktör ve tarım makineleri alımları için verilen krediler.

Seralar için verilen kredileri ister yeni sera yapın isterseniz olan seranız için kullan.

Sulama sistemi almak istediğiniz zamanda size kredi imkanı sunulacaktır.

IPARD adı altında istenilen şartları karşılamanız sonucunda verilen hibeler.

Tarımsal arazi alımı yapacaksanız da Halk Bankası size kredi vermekte.,

Bu paketin içinde bulunan son ürün çeltik kredisidir.

Bankanın size sağlayacağı diğer destekler hakkında bilgi almak için bankanın sitesinde kobi sayfasını inceleyebilir orada kendinize uygun krediler bulabilirsiniz.

"<yoastmark

Traktör Kredisi Veren Diğer Bankalar

Halkbank Traktör Kredisi Faiz Oranları gibi bazı diğer bankalarda çiftçilerimize uygun faiz oranları ile krediler vermektedirler. Bu bankaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

Vakıfbank

Ziraat Bankası

Şekerbank

Yapı Kredi Bankası

TEB

Bu bankaların yanında diğer bankalardan da krediler alabilirsiniz. Güncel faiz oranlarını şubelere gidip karşılaştırabilirsiniz bu şekilde sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ