Halkbank İnternet Şubesi Şifre Alma Anlatımı - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Halkbank İnternet Şubesi Şifre Alma Anlatımı

23 Ocak 2020

Halkbank İnternet Şubesi Şifre Alma Anlatımı

Halkbank internet bankacılığı şifre alma anlatımı sayesinde, müşteriler kolaylıkla işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Halkbank şubelerinden yapılacak olan şifre alma işlemi gerçekleştirildikten sonra, bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için www.halkbank.com.tr internet adresi kullanılmalıdır.

Halkbank; altyapısını daha da güçlendirerek bireysel müşterileri için online hizmet vermektedir. Bankanın müşterilerine sunduğu bu kolaylık, birkaç farklı yöntemle gerçekleştirilmektedir.

Halkbank İnternet Şubesi Başvurusu Sistemi Nasıl İşler?

Halkbank internet şubesi başvurusu kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. İnternet şubesi başvurusu yapmak için, Halkbank şubelerinden birine başvuru yapılmalıdır.

Başvuru sırasında ilk olarak kimlik belgesi istenmektedir. Halkbank müşteri temsilcisi tarafından verilecek internet şubesi şifre başvuru formu, eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır.

Başvuru formunun doğru ve eksiksiz doldurulmasının ardından internet bankacılığı başvurusu kabul edilmiş olur. Başvurunuz aktif hale getirilmesinin ardından, bankanın resmi internet adresi üzerinden sisteme giriş yapılabilmektedir.

Halkbank İnternet Şubesi Şifre Alma Anlatımı

İnternet Bankacılığı ile Hangi İşlemler Gerçekleştirilir?

Teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde, bankalar da müşterilerine daha hızlı ve kolay hizmet sunmak için, internet bankacılığı hizmetini sunmaktadır. Halkbank internet bankacılığı ile evinizden, işyerinizden, bulunduğunuz her yerden, mobil cihazınızla bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Hesaplarınızı kolaylıkla kontrol altında tutabilirsiniz.
 • Fatura işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Para transferi yapabilirsiniz.
 • Limit değişikli, sanal kart başvurusu yapılabilir.
 • Otomatik ödeme talimatı verilebilir.
 • Kredi kartınıza ait işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vadeli ya da vadesiz hesap açabilirsiniz.
 • Çek bilgileri görüntülenebilir.
 • IBAN sorgulama yapılabilir.
 • Kredilerle ilgili başvurular yapılabilir.
 • Döviz ya da altın alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri mobilden, bilgisayardan, tablet cihazlardan, bankaya gitmeden gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirirken, ilk olarak şifre almanız ve şifrenizle birlikte bankanın internet adresine giriş yapmanız yeterlidir.

Mobil Üzerinden Halkbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Halkbank internet şubesi şifre alma anlatımı yönergeleri izlenerek mobil üzerinden de şifre alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank mobil şifre almak için telefonun işletim sistemine göre işlemlerin gerçekleştirilmesi gereklidir.

Halkbank mobil uygulamasının indirilebilmesi için App Store’dan ya da Google Play Store’dan indirme işleminin yapılması gereklidir. Kurumsal ya da bireysel olup olmadığı işaretlendikten sonra mobil banka giriş ekranı gelen bilgiler girilmelidir.

Müşteri numarası ve parola girildikten sonra sisteme giriş yapılmalıdır. Şifrenin unutulması halinde “şifremi unuttum” bölümünden şifre sıfırlama işlemi yapılmalıdır. Şifre sıfırlama işleminde kart bilgileri ekranına doğru bilgiler verilmeli ve ekranın sunduğu talimatlara uygun şekilde bilgi girişleri yapılarak şifre sıfırlama işlemi tamamlanmaktadır.

Web Üzerinden Halkbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Mobil cihazlar üzerinden Halkbank internet bankacılığı şifresi alınabildiği gibi, web üzerinden de şifre alma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Halkbank resmi internet sitesi üzerinden giriş yaptıktan sonra, Halkbank kartı üzerinde bulunan kart numarasının son 6 hanesi https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/PinCreate/CardVerification linkinde çıkacak olan kart numarası bölümüne girilmelidir. Şifre alma işlemi bireysel müşteriler için geçerlidir. Kurumsal müşteriler, bağlı oldukları banka şubesinden, şifre alma işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Kartın son 6 hanesi girildikten sonra sırasıyla ay, yıl, TC kimlik numarası ve cep telefonu numarası girilmelidir. Bilgilerin ilgili bölümlere girilmesinin ardından “devam” butonuna basılmalıdır. Ekrana gelen yönlendirmeler doğrultusunda şifre alınmaktadır.

Şifrenin alınmasının ardından, alınan şifreyle mobil internet bankacılığını da kullanarak, tüm bankacılık işlemleri kolaylıkla ve hızlı şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

İnternet Bankacılığı Şifresi Alınamazsa Ne Yapılmalıdır?

Halkbank internet şubesi şifre alma anlatımı talimatları doğrultusunda, şifre alma işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Ancak bazı durumlarda, bankanın resmî web sitesi üzerinden ya da mobil üzerinden şifre alma işlemleri gerçekleştirilemeyebilir.

Böyle bir durumda, şifre almak ve diğer sorunların çözümlenebilmesi için, bankanın müşteri hizmetleri bölümünden destek alınmalıdır. Bunun için bankanın iletişim numarası olan 0850 222 0400 ya da 444 0 400 hattı aranarak destek alınabilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ