Halkbank Esnaf Kredisi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Halkbank Esnaf Kredisi

19 Nisan 2022

Halkbank Esnaf Kredisi

Bütün bankalar esnaflar için finansal ihtiyaçlarını karşılamaları adına kredi imkanları sunmaktadır, Halkbank Esnaf Kredisi nedir sorusunun bir yanıtı bu şekilde olabilir. Esnaf kefalet kredisi almak için bazı gerekli olan belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerle kredilere başvuruda bulunabilirsiniz. Bu yıl bankalardan esnafları sevindirecek bir haber geldi oda esnaflara sıfır faizli kredi desteği. 1 ocaktan itibaren geçerli olacak Halkbank kampanyası ile ilgili tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Bunun dışında sitemizde bankaların yaptıkları kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmanız için yazılarımız bulunmakta olup bunlardan biri de Halkbank paraf kredi kartı başvurusu ve başvuru sonucu öğrenme yazımızdır.

Halkbank Esnaf Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Banka siz vergi mükellefi olan esnaflar için; faizsiz olarak ya da düşük faiz oranlarıyla krediler vermektedir. Size lazım olan gerekli evraklar ile bu krediler için başvuruda bulunmanız mümkündür. Halkbank ülkemizde esnaf kredisi veren bankalar içinde sizlere en iyi olanağı sunarak, esnaf kefaletine finansal destek veren bir bankadır. Bu bankanın diğer bir ayrıcalığı diğer bankalara göre kredi limitleri daha yüksektir.

Bu kredi imkanlarından yararlanmak isteyeceklerin temin etmesi gereken belgeleri aşağıda listelenmiştir;

 • Kimliğinizi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Esnaf sicil tasdiki
 • Kooperatif üyelik belgesi gibi evraklar sizlerden talep edilmektedir.

Halkbank Esnaf Kredisi

Halkbank Esnaf Kredisi Başvurusu

Çoğu bankada olduğu gibi bu bankada diğer bütün kredilerinde; ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi gibi kredi türlerinde internet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Esnaf kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ise bu işlemlerini internet üzerinden yapamamaktadır. Bunun için sizden istenilen belgelerle birlikte bankanın şubesine gidip orada kredi başvurusu yapmalısınız. Bunun nedeni size verilecek olan faizsiz kredi için belgelerin tam bir şekilde ellerinde olması gerektiğindendir.

Esnaf Kefalet Kredisi Limiti

Esnaf kefalet kredisi limiti ne kadar sorusunu birçok esnafımız sormaktadır. Bu kredi için %4,5 faiz oranları ile hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarını karşılamak için verilen işletme kredisi sizler için 60 ay vade seçenekleri ve 200 bin TL’ye kadar kredi olanağı sağlanmakta.

Seçtiğiniz vadeye göre sizlere farklı faiz oranları sunulmaktadır. %4,5 faiz oranını 12 ay vadeli olarak çekildiğinde geçerlidir vade uzadıkça faiz oranında çok az bir değişiklik olmaktadır.

Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama

Ufak bir hesapla örnekleme yapacak olursak 60 ay çekilen faiz oranında yıllık faiz oranı için %0,46 olduğunu varsayarsak aylık faiz oranı %0,37 olacaktır. Kredinin türü düşük faizli esnaf kredisi olarak geçmektedir ve bu faiz oranı ile 50 bin TL kredi aldığınızda.  Bu tutar için 60 ay çekilen kredide aylık geri ödeme tutarı 950 TL olacaktır ve geri ödemesi toplamda 57 bin TL olacaktır.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Halkbank gibi diğer bankalar da esnaflar için kredi imkanları, kredi paketleri vermektedir. Son olarak sizler için kredi kampanyaları yapan bankaları aşağıda sıraladık.

 • Vakıfbank, Halkbankası gibi esnaf kredisi sağlayan bankalar arasında.
 • Şekerbank, Halkbankası gibi esnaf kredisi sağlayan bankalar arasında.
 • İNGbank, Halkbankası gibi esnaf kredisi sağlayan bankalar arasında.
 • Denizbank, Halkbankası gibi esnaf kredisi sağlayan bankalar arasında.
 • İş Bankası, Halkbankası gibi esnaf kredisi sağlayan bankalar arasında.
 • Akbank, Halkbankası gibi esnaf kredisi sağlayan bankalar arasında.
 • Finansbank, Halkbankası gibi esnaf kredisi sağlayan bankalar arasında.
 • Odeabank, Halkbankası gibi esnaf kredisi sağlayan bankalar arasında.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ