Halk Bankasından Kamu Çalışanlarına Özel Kredi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Halk Bankasından Kamu Çalışanlarına Özel Kredi

26 Ocak 2020

Halk Bankasından Kamu Çalışanlarına Özel Kredi

Özel hesaplamalar dahilinde Halk Bankasından kamu çalışanlarına özel kredi nasıl öğrenmeniz mümkün olacaktır. Bunun için internet bankacılığından hesap makinelerini sunmuştur. Kredi, tutar ve aylık taksit tutarı belirtenler anında bilgi sahibi olacaktır. Şöyle ki:

  • Kamu çalışanlarının nakit ihtiyacını karşılamayı hedeflemiştir.
  • %1.11’den başlayan faiz oranlarını sergilemiştir.
  • Çalışanların bütçelerine uygun olarak ödeme planlarına yer verilmiştir.

Halk Bankası Kamuya Özel Kredi Faizi Nasıl?

Halk Bankasından kamu çalışanlarına özel kredi nasıl merak edenler başta faiz oranlarını dikkate alıyor. Bunun için taksit sayısına göre oranların değişmesi söz konusudur. Maksimum 100.000 TL’ye kadar özel kredi temin edilebilir. Aylık %1.11 faiz oranı üzerinden tahsisin gerçekleşmesi esas alınmıştır.

Yine aylık ödeme tutarı ve vadeye göre oranlar değişir. Mesela %1.15 şeklinde de tahsis ücretsiz olacak şekilde krediyi kullanmanız sağlanır. Bu aşamada müşterilere tercih hakkı doğar. Adı üstünde sadece kamu çalışanlarına ilişkin bu faiz oranları ve tahsis durumları ele alınır.

Halk Bankasında Kamuya Özel Kredi Taksitleri Nasıl?

Taksit ödemelerine ilişkin bir hayli esnek davranması da dikkatlerden kaçmıyor. Halk Bankasından Kamu çalışanlarına özel kredi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler taksitlere de göz atabilir. Kredi ödemeleri aylık eşit taksitli olacak şekilde gerçekleşebilir. Bunun haricinde artan taksitli olarak ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Diğerleri:

  • Artan gibi tam tersi azalan taksitli ödemeler tercih edilebilir.
  • 3 ayda bir eşit taksitli olarak ödeme yapılabilir.
  • Serbest ödemeler ile taksitler temin edilebilir.

Kamu çalışanları kendi istekleri doğrultusunda seçimini yapabilir. Ödeme tercihinize göre bir hesaplama yapılır. Ödeme tablosu gözler önüne serilir ve onayınız beklenir. Son onaya bağlı olarak özel krediden faydalanmanız mümkün olacaktır.

Halk Bankası Kamu Kredisine Nasıl Başvurulur?

Halk Bankası kredisi için yapmanız gerekenler son derece basit. İlk etapta SMS üzerinden kredi sorgulaması yapılabilir. Bunun için 3452 üzerinden SMS göndermeniz gerekir. SMS içerisinde kimlik numarası bulunmalıdır. Gelir bilgisi ile talep edilen tutar da aralarında boşluk olacak şekilde ifade edilmelidir.

Tüm bu bilgilerin başına büyük harflerler ‘KAMU’ eklemeyi de ihmal etmemelisiniz. Çünkü sadece bu bilgileri girenlerin başvurusu değerlendirmeye alınır. Arkasından da yanıt verilir. İsteyenler SMS ile uğraşmak yerine şubeleri ziyaret edebilir. HalkBank şubelerinden daha net bir şekilde bilgi sahibi olur ve başvuruda bulunursunuz.

HalkBank Kamu Çalışanına Özel Kredi Sigortası Nedir?

Merak edenlere hayat sigortasına ilişkin tüm detaylar aktarılır. Nitekim kredi çekmek isteyenlerin dikkate aldığı bir diğer husus hayat sigortası oluyor. Bu anlamda sigorta hesaplamalarına etki eden birkaç durum mevcut durumda. Örnek vermek gerekirse:

  • Müşterinin yaşına bağlı olarak sigorta hesaplamalarına geçilir.
  • Yaşın haricinde cinsiyet dahi göz önünde bulundurulur.
  • Kredi tutarına göre sigorta birimi değişiklik gösterir.

Ancak kredi tutarı ve müşteri bilgileri üzerinden net bir fiyat çıkartılır. Ancak pirimin son derece makul tutulduğunu belirtmek gerek. Kamu çalışanları bu detayları dikkate alarak başvuruya geçiyor. Başvuru SMS üzerinden gerçekleşebilir. İsteyenler şube dahilinde de kredi başvurusunda bulunabilir.

HalkBank Kamu Kredisinin Vadesi Nasıl?

Yukarıda belirttiğimiz gibi maksimum 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisine başvurulabilir. Kamu çalışanlarına özel olarak bu limite yer verilmiştir. Haricinde vade imkanları da gözler önüne serilmiştir. Şöyle ki maksimum 60 ay vade ile kredi sahibi olmanız sağlanır. Maksimum tutarı ve vadeyi dikkate alarak tercihte bulunmanız önemli. Arkasından da SMS yoluyla başvuruya geçmeniz uzun sürmez. Hızlı bir şekilde yanıt alır ve kredinizi çekebilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ