Halk Bankası Nakit Avans - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Halk Bankası Nakit Avans

9 Şubat 2020

Halk Bankası Nakit Avans ; Kredi kartları içerisinde pek çok hizmeti bulundurarak kullanıcılarına çok geniş bir yelpaze sunuyor. Kartı veren banka ile anlaşmalı olan dünyadaki bütün firmalardan alışveriş yapma, anlaşmalı havayolu şirketleriyle bütün dünyayı gezebilme, önemli günlerde sevdiklerinize istediği her şeyi ayağına getirebilme imkânı veren kredi kartları bilinçli kullanıldığında gerçekten inanılmaz bir buluş. Gelir-gider dengesini oluşturmuş, kazandığı para kadar harcama yapabilme yetisine sahip kendine hâkim olabilen herkesin ulaşması gereken bir imkân. Kredi kartının son dönemde ortaya çıkan ve son derece dikkat çeken bir diğer uygulaması da nakit avans olarak göze çarpıyor. Nakit avans nedir kısaca bahsedecek olursak, elimizde bulunan kartın limiti ne olursa olsun içerisinden belli bir miktar nakit para çekebilme imtiyazı. Her banka nakit avans konusunda çeşitli imkânlar sunuyor ve kullanıcılarını kendine çekmeye çalışıyor.

Diğer bankaların yanı sıra Halk Bankası taksitli nakit avans kampanyasıyla rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi plânlıyor. Normal nakit avansta limit üzerinden tek seferde limitin belirli bir oranında çekim yapılabilirken, taksitli nakit avansta vadeler devreye giriyor bu vadeler 12 aya kadar çıkabiliyor. Bankalar taksitli nakit avansta birbirlerine benzer vadeler ve faizler uyguluyorlar. Bu faizleri ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası üst tavandan belirleyerek 3 ayda bir uygulamaya sokuyor. Neredeyse bütün bankalar bu faiz oranlarına uymakla yükümlü konumda bulunuyor.

İnsanların acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankacılık sektöründe önemli bir yere sahip olan nakit avans, bir yerde kredi kartından kredi kullanmak gibi bir anlam da ifade ediyor. Nakit avansın faiz oranları bankadan bankaya çeşitli değişiklikler gösterebiliyor. Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Finansbank, Akbank gibi bankalar faiz oranlarını 1.81’e sabitlemelerine rağmen Ziraat Bankası Maximum oranı 1.65’e çekmiştir. Bu faiz oranları ile birlikte vade ve taksit sürelerinde de birtakım değişiklikler görülmektedir. Kimi bankalar 2-12 ay arasında taksit yaparken, kimisi 3-12, kimisi de 5-12 ay taksit yapmaktadır.

Halk Bankası Nakit Avans

Halk Bankası Nakit Avans

Halk Bankası kredi kartı nakit avans hesaplama yöntemi kullanılırken çeşitli kuralların göz önünde bulundurulması gerekiyor. Kredi kartının limiti ne kadar ise ona göre de nakit avans çekiminde miktar büyüyebiliyor. Kredi notu ve kredi kartı limiti yüksek bir kullanıcı ile geliri ile kredi kartı limiti düşük bir banka kullanıcısının, kredi kartı avans çekiminde çekecekleri tutar da büyük farklılıklar gösteriyor. Ayrıca Halk Bankası yapılan taksit sayısına göre sonradan ödenecek miktarda birtakım artışlar ortaya koyuyor. Bu durum sadece Halk Bankası’nda geçerli değil tabi ki, diğer bankalar da yaptıkları taksit miktarına göre çekilen avansın ödemesinde eklemeler yapıyor. Nakit avans fırsatını, sadece bankaların bireysel müşterileri kullanmıyor. Küçük ölçekli veya orta ölçekli işletme sahipleri de yani kobiler de kredi kartı nakit avans hizmetinden yararlanabiliyorlar. Bu kurumsal firmalara da her banka farklı avantajlar sağlıyor. Onları hiçbir formaliteyle uğraştırmadan, hızlı yoldan nakit paraya kavuşturuyorlar.

Halk Bankası taksitli para uygulaması ile müşterilerinin iki bin lira ile yirmi bin lira arası nakit ihtiyaçlarını uygun ödeme koşullarıyla sağlıyor. Ayrıca yaptığı 3, 6, 9, ve 12 ay taksitle de müşterilerinin ödeme sıkıntısı çekmesini engelliyor. Halk Bankası’nın taksitli parada uyguladığı faiz oranı ise yalnızca 1.81. Paraf Kart üyelerinin ulaşabileceği bu avantajlar, onlara sadece birkaç dakika uzaklıkta. İsterlerse 0850 222 0 400 numaralarını tuşlayarak Halkbank Dialog aracılığı ile isterlerse bütün ATM’lerden, ya da en kolay yol olarak da internet şubesinden, taksitli para imkânına kavuşabilecekler.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ