Halk Bankası Kredi ve Sms Kredi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Halk Bankası Kredi ve Sms Kredi

9 Şubat 2020

Halk Bankası Kredi ve Sms Kredi; Değişen dünya düzeniyle birlikte insanlar elindekilerle yetinmeyip, hep daha fazlası için uğraşmaya başlamışlardır. Kredi denilince dilimizde, akla hep bir yakınımıza bir tanıdığımıza ya da herhangi birine tanıdığımız ayrıcalık gelir. Gerçekten de kredi buna benzer olarak, belirli bir kuruluş ya da kişiden alınmış olunan para ya da maldır. Bankalar da bir yerde kredi kavramından ortaya çıkmışlardır. Hem insanların parasını belirli bir bedelle güvenle saklamak, hem de ihtiyacı olanlara belirli bir bedel karşılığı “kredi” vermek için. Günümüzde kredi almak o kadar kolay bir hale gelmiştir ki, neredeyse tek tık ile bankalar kullanıcılarına kredi imkânı sağlamaktadır. Alınacak kredinin özelliklerine de bağlı olarak bankadan bankaya ödeme kolaylıklıları, komisyon oranları farklılıklar göstermektedir. Hatta belirli dönemlerde devlet de kredi konusunda vatandaşlarına çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır.

Bir devlet bankası olan Halk Bankası’nda da, Halk Bankası sms kredi dönemi başlamıştır. Belirli bir gelire sahip çoğu kullanıcıya sadece bir sms ile kredi çekebilme imkânı tanınmaktadır. Tc kimlik numaranızı göndererek başvurabileceğiniz bu ihtiyaç kredilerinde faiz oranları da oldukça düşük. Kredi notunuza bağlı olarak üç dakika içinde krediyi alıp alamadığınız size Halk Bankası tarafından iletilmekte. Eski dönemde bankalara borçlarını düzenli olarak ödeyen, kredi notu belli bir seviyenin üstünde olan her Türk vatandaşı bu hizmetten yararlanabilecek. On bin liraya kadar verilebilecek bu ihtiyaç kredisinde, aylık 320 TL ödeyerek borçlarınızı kapatabilirsiniz. Vade tarihleri de 3 ile 48 ay arasında değişebilmekte.

Halk Bankası Kredi ve Sms Kredi; Halk Bankası Anında Kredi

Bazı bankalar tek sms ile ihtiyaç kredisi verirken bazı bankalar ise sms başvurusu ile kullanıcılarına kredi kartı sahibi olabilme şansı sağlıyor. Günümüzde yaklaşık her iki kişinin cebinde yer alan kredi kartları doğru kullanıldığı takdirde insanların birçok ihtiyacını çözmesinde onlara destek oluyor. Bankalar da insanların bu hizmetlere ulaşabilmeleri adına çok kolay bir şekilde kredi ve kredi kartı sağlamaya başladılar. Bankaların bir sms başvurusuyla bile müşterilerine kredi kartı verdikleri kampanyalar incelendiğinde:

Halk Bankası Kredi ve Sms Kredi

  • World Card, WORLD yazıp 4407’ye T.C kimlik numaranızı göndermeniz hâlinde anında kredi kartı başvurunuzu alıyor, ve kredi notunuza uygunluğunuza bakarak birkaç gün sonra kredi kartınızı kapınıza kadar yolluyor.
  • Yapı Kredi Bankası ise Adios kartı için ADIOS yazıp bir boşluk bırakarak T.C kimlik numaranızı istiyor ve aynı şekilde uygunluk durumunuza göre size kredi kartınızı hemen gönderiyor.
  • Halk Bankası sms ile kredi kartı başvurusu kapsamında kullanıcılarına Parafly kartını, T.C kimlik numarasını 3452’ye göndermesi şartıyla kısa bir süre sonra kullanıcıya ulaştırma sözü veriyor.

Bankadan bankaya değişen kredi faiz oranları, kullanıcıları kredi çekerken iyice düşünmeye sevk etmeye başladı. Çünkü yılın belirli zamanlarında her bankada görülen faiz indirimleriyle ev sahibi olmak isteyen müşteriler kolay bir şekilde evlerine, otomobil sahibi olmak isteyen müşteriler ise kolayca otomobillerine kavuşuyorlar. Kullanıcılar kredi çekerken neye ihtiyaçları olduğuna da iyi karar vermeleri hâlinde, borçlarını öderken zorluk yaşamamalarını da beraberinde getiriyorlar. Halk Bankası anında kredi kampanyasıyla da maaşlarını kendi bankasından çeken müşterilerini de unutmadığını gösteriyor. Bu kampanyayla Halk Bankası maaşını kendi bankasından alan müşterilere, 1.15 gibi çok düşük faiz oranları ile 48 aya kadar vade sağlıyor ve ayrıca kredi alırken önemli bir meblağ tutan kredi tahsis ücretini de müşterilerinden almıyor. Sms ile anına başvurulabilecek olan bu kredide, ihtiyaç kredisine dahil olduğu için hayat sigortası yapmak da zorunlu kabul ediliyor. Sağlık sigortası primi için ise 50 TL isteniyor.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ