Halk Bankası İnternet Bankacılığı - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Halk Bankası İnternet Bankacılığı

9 Şubat 2020

Bundan çok değil sekiz-on yıl öncesine kadar banka denilince çoğu insanın aklına, inanılmaz derecede kalabalık, küçük ve önemsiz bir işlemi yaptırabilmek için bile saatlerce beklenilen yerler gelmekteydi. Tamamen yanlış olarak kabul edilemeyecek bu düşüncelerin yanında, zamanla gelişen teknoloji, hayatımızdaki her şeyi etkilediği gibi bankacılık sektöründe de büyük değişimlere sebep oldu. Müşteri memnuniyeti için yapılan yüklü miktarda yatırım ile öncelikle telefon bankacılığı gelişmeye başladı. Kullanıcılarının şubeye gelmeden, oturdukları yerden bir telefon aracılığıyla çoğu işlemini yapabilmesine olanak sağlayan telefon bankacılığı kısa sürede büyük kitlelere hitap etti. Günümüze gelindiğinde ise bankaların artık çok farklı sistemler kullandığı görülmekte. Mobil bankacılık ve en önemlisi de internet bankacılığı bunlardan sadece ikisi. Mobil bankacılık sayesinde banka müşterileri hiç çaba sarf etmeden, birkaç küçük dokunuşla, bütün hesap bilgilerine ulaşma ve istedikleri işlemi yapabilme hakkına kavuştular.

Bütün yapılan yenilikler bir yana, bankacılık adına belki de en büyük ve kullanışlı olanı: internet bankacılığı. İnsanların internet erişimi olan her yerden, birkaç tıkla bankacılık adına istedikleri her işlemi yapabilmelerini sağlayan internet bankacılığı, bütün banka müşterilerinin hayatını kolaylaştırdı. Sektörün teknoloji konusunda en iyilerinden biri olan Halk Bankası da, Halk Bankası İnternet Bankacılığı sayesinde müşterilerine, evlerinden dışarı tek adım atmadan, sandalyelerinden, koltuklarından, yataklarından her neredeler ise tek tıkla istedikleri her hizmeti alma imkânı verdi. Bütün bunların yanı sıra Halk Bankası internet bankacılığına başvurmak artık çok kolay… Eğer Halk Bankası müşterisi iseniz 0850 222 0 400 numaralı telefonu arayarak Halkbank Dialog ile hemen tek kullanımlık bir şifre alıp, internet bankacılığına geçiş yapabilirsiniz. Halk Bankasına yeni üye olmak isteyenler ise nüfus cüzdanı veya herhangi bir kimlik kartı(pasaport, ehliyet vb.) ile en yakın şubeye giderek çok kısa bir sürede Halk Bankası’na katılarak, internet bankacılığının birçok fırsatından yararlanmaya başlayabilirler.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı

Halk Bankası Mobil Bankacılık

Günümüzde diğer bütün bankalar gibi internet bankacılığına ve mobil bankacılığa çok üst düzey yatırım yapan Halk Bankası bu platformlar için geliştirdiği ara yüzlerle de dikkat çekiyor. Özellikle müşterilerin zorlanmadan, kolayca işlemlerini halledip bir sorunla karşılaşmadan güvenle çıkış yapabilmelerini sağlayan Halk Bankası mobil uygulamaları, Halk Bankası’nı diğer bankaların bir adım önüne taşıyor. Müşteri temsilcileri yardımıyla alınan tek seferlik şifreler sayesinde kullanıcılar zaman kaybetmeden işlemlerine başlayabiliyor. Halk Bankası internet bankacılığında ve mobil bankacılıkta, bireysel müşterileri ile kurumsal müşterilerine farklı ayrıcalıklar tanıyabiliyor. Bireysel müşterilerin, para çekme, havale-eft yapma, fatura ödeme gibi birçok işlem yapabilmesinin yanında kurumsal müşteriler ise, tüm bunlara ek olarak işveren bilgi hizmeti, hukuki yardım hizmeti gibi sadece kurumsal firmalar ve kobilere özgü birçok ayrıcalıklı hizmetten de yararlanıyor. Halk Bankası internet bankacılığına giremiyorum diyen müşteriler ise çağrı merkezinden alacakları ufak bir yardım ile bu sorunu kolayca çözebilme imkânına sahipler.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı

Ayrıca havale için de mobil uygulamalar ve internet en kolay ve fiyat olarak en uygun olan seçim. Banka şubelerinden alınan komisyon ücreti 47 TL ile 350 TL arası değişirken Halk Bankası internet bankacılığı havale ücreti ise sadece 1 TL 86 kuruş. İnternet bankacılığının bunca iyi yönü ve kolaylıkları bir yana bazı kullanıcıların aklını karıştıran ise güvenlik mevzusu. Küçük boyutlardaki maille bile gönderilebilecek olan bir virüs, virüsü gönderen kişiye banka kullanıcısının bütün hesaplarını ele geçirme şansı sunabilir. Bu yüzden kullanıcıların güvenliklerini sağlamalarının yanı sıra bankalar da internet bankacılığı uygulamalarında birçok güvenlik önlemi almaktadır.  Şifre girerken ortaya çıkan ekran klavyesi ve en önemlisi de 3D Secure uygulaması. Bunlar Halk Bankası internet bankacılığı uygulamalarını son derece güvenilir hâle getirmektedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ