Halk Bankası Hesap Kartı - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Halk Bankası Hesap Kartı

9 Şubat 2020

Halk Bankası Hesap Kartı; Günümüzde kâğıt paranın kullanım sıklığının azaldığı gözle görülen bir gerçek. İlerleyen zamanlarda da sanal paraların daha da yaygınlaşmasıyla, kağıt para hayatımızdan belki de tamamen silinecek seviyeye gelecek. Onun yerini daha şimdiden iyiden iyiye alan uygulamalardan biri de banka hesapları. Bankalar sayesinde hesabımızda bulunan değerleri artık kolaylıkla her türlü alışverişte kullanabiliyoruz. Bunları kullanabilmemizi sağlayan öğeler de banka kartları. Banka kartlarından bahsedecek olursak, açılan hesabımızı yürütmemize yardımcı olan, herhangi bir alışverişte hizmeti almamıza aracı olan kartlara verilen isimdir. Her banka hesabı olan kullanıcının banka kartı olmak zorunda değildir fakat her banka kartı olan kullanıcının bankada bir hesabı da var demektir. Hesapla kart birbirlerini tamamlarlar. Banka kartının üzeri incelendiğinde kartın sahibinin adı ona özgü verilmiş bir müşteri numarası ve tarihler bulunmaktadır.

Halk Bankası hesap kartı başvurusu diğer birçok bankada olduğu gibi artık çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Halk Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 400’ü tuşlayıp, kart işlemleri menüsünden çok kısa bir sürede müşteri temsilcisine ulaşabilir onunla yapılan kısa bir görüşmeden ve bilgilerinizin aktarılmasından sonra birkaç gün içinde banka kartınız kapınıza gelebilir. Ayrıca yakınlarınızdaki bir Halk Bankası şubesine gidip birkaç dakikanızı ayırarak hesap açtırmanız da mümkün. Hesap açtırdıktan sonra kartınız birkaç gün içinde şubeye ulaşacaktır, ulaştığı anda da Halk Bankası çalışanları size ulaşarak uyarılarını yaparlar.

Halk Bankası Hesap Kartı

Halk Bankası Hesap Kartı Şifresi

Hesap kartının, kartı alan kullanıcının durumuna göre çeşitli avantajları olur. Eğer küçük ya da orta ölçekli bir şirketiniz varsa, Halk Bankası Business Bank24 kartına sahip olabilir, bu sayede de herhangi bir Bank24 ATM’sinden şubelerin çalışma saatlerinin durumuna bakmadan yılın 365 günü para yatırabilir ya da çekebilirsiniz. Ayrıca hesabınıza ulaşıp bono, yatırım fonu ya da tahvil alıp satabilirsiniz. Kartınız elinize ulaştıktan sonra Dialog uygulamasıyla Halk Bankası hesap kartı şifresi alma konusunda da hiçbir sorun yaşamazsınız. Müşteri temsilcisinden aldığınız tek kullanımlık şifreyle giriş yaptıktan sonra kendi parolanızı belirleyip, istediğiniz her işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Halk Bankası yaptığı birçok yeniliğin yanı sıra öğrencilere sağladığı destekle de adından söz ettiriyor. Anlaşmalı olduğu:

  • Kayseri Erciyes Üniversitesi
  • Yaşar Üniversitesi
  • Gazi Üniversitesi
  • Ahi Evran Üniversitesi
  • Mustafa Kemal Üniversitesi
  • Iğdır Üniversitesi
  • İstanbul Medipol Üniversitesi
  • Hakkâri Üniversitesi
  • Kilis 7 Aralık Üniversitesi öğrencilerine hesap işletim ücretsiz banka hesap kartı hizmeti sunuyor. Ayrıca bu BankJet24 kartı sayesinde kullanıcılar temassız ödeme şansına da sahip olabiliyor. Sizde bu üniversitelerden birinde öğrenim görüyorsanız BankJet24 hesap kartı ile birçok yeniliğe hızlıca ulaşabilirsiniz. İnternet şubesi üzerinden birkaç dakikada, Halk Bankası hesap kartı başvurusu yap seçeneği sayesinde siz de aramıza katılabilirsiniz.

Birçok firma açtıkları hesap ve verdikleri banka kartları yüzünden müşterilerinden hesap işletim ücreti alırlar. Bu ücretlerin miktarları bankadan bankaya değişiklikler gösterebilmektedir. Ücret miktarlarındaki değişimin yanı sıra bankalar ücreti hangi aralıklarla kaç ayda bir alacakları konusunda da kendilerine has yöntemler seçmişlerdir. Örneğin Garanti Bankası altı ayda bir olmak üzere kullanıcılarından 67,22 TL yani yılda da toplam 134.44 TL hesap işletim ücreti tahsil etmektedir. Bir diğer banka Vakıfbank ise her ay kullanıcılarından 8,00 TL ücret alarak yılda toplam 96,00 TL hesap işletim ücreti almaktadır. Halk Bankası ise hesap işletim ücretinde en düşük fiyatlı bankalardan biridir. Ayda bir müşterilerinden 6,50 TL ücret alan Halk Bankası yılda ise toplam 78,00 TL almaktadır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ