Halk Bankası Fatura Ödeme - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Halk Bankası Fatura Ödeme

9 Şubat 2020

İstisnalar hariç dünyadaki çoğu insanın hayatını devam ettirebilmesi, yiyecek barınma gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için belirli bir yerden gelir elde etmesi gerekir. Modern toplumlarda ve modern zamanda ise ihtiyaçlarımız katlanarak artmaktadır. Telefon, internet, yakacak, su, mutfak masrafları gibi çeşitli gider kalemlerini karşılamak gerekir. Bunları karşılamak için uğraşıp çalışırken aynı zamanda kazandığımız parayla bu giderleri ödemek için hem efor hem de zaman kaybederiz. Fakat bankacılığın inanılmaz derecede gelişmesi, bizi bu zahmetlerden bir nebze de olsa kurtarmaya başladı. Çoğu banka şubelerindeki çalışan sayısını artırarak müşterilere hızlı ve daha detaylı hizmet vermeye başladılar. Bunun yanı sıra kendi bünyelerindeki çağrı merkezlerini geliştirip, çalışanlarını eğiterek telefon bankacılığının da büyük bir gelişme göstermesini sağladılar. Fakat bunlardan ziyade, en önemlisi internet bankacılığı ile mobil ödeme yollarını detaylandırıp müşteriye uygun hâle getirdiler. Bu durum da bankalara, özellikle de müşterilere büyük kolaylıklar sağladı.

Bu konuda çalışmalar yapan en önemli firmalardan biri de Halk Bankası. Halk Bankası fatura ödeme konusunda da müşterilerine birçok alternatif sunmayı başardı. Fatura ödemenin birçok yolu olduğu gibi en kolay ve hızlısı kesinlikle otomatik ödeme talimatı. Halk Bankası’na yapılacak kolay bir başvuruyla faturalarınız siz görmeden bile ödenir hale gelir. Otomatik ödeme talimatının bir başka yararı da, faturayı ödedim mi ödemedim düşüncesinden kurtulmaktır. Aynı zamanda bankalardaki durumunuzu belirleyen kredi notunun artmasını da sağlayabilir. Birçok fatura kolu otomatik ödeme talimatına alınabilir. Bunlardan bazılarına, kablolu tv paketleri, internet faturaları, elektrik ve su faturaları, cep telefonu faturaları örnek olarak verilebilir.

Halk Bankası Fatura Ödeme

Halk Bankası Fatura Sorgulama 

Halk Bankası fatura sorgulama konusunda da, ödenmesinde olduğu gibi, müşterilerine pek çok fırsat sunmuştur. Diğer bankalarla kıyaslandığında en çok seçeneğin yine Halk Bankası’nda olduğunu söyleyebiliriz. Fatura sorgulamaları, en yakındaki herhangi bir Halk Bankası şubesinden, Halk Bankası’nın özel uygulamaya koyduğu Halkbank Dialog sisteminden, internet şubesinden ya da Türkiye’nin neredeyse her noktasında yer alan Halk Bankası ATM’lerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. İnternet şubesinden “Nasıl yapabilirim?” diye düşünen Halk Bankası müşterilerinin de endişelerinin boşa olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü tek yapılması gereken şubeye bağlanıp fatura bilgilerini sisteme yazmak… Ayrıca bu sistemden istenilen zaman ödenmemiş ya da ödenmiş eski faturaları görmek de mümkün.

Halk Bankası Fatura Ödeme Kolay

En kolay fatura ödeme yöntemi olan otomatik ödeme talimatında bazı bankaların komisyon aldığı göze çarpmaktadır. Zaman ve pek çok yönden avantajı olan bu uygulamanın, belirli bir komisyon çerçevesinde hizmete sunulması bazı kullanıcıların tepkisini çekmektedir. Bunlara karşılık Halk Bankası fatura ödeme ücreti hiçbir platform ve şubeden almamakta. Diğer bankalara göz gezdirdiğimiz zaman ise Garanti Bankası’nın elektrik, su, doğalgaz, telefon operatörü gibi faturalarda otomatik ödeme talimatı verildiği takdirde kesilen ilk ekstrenin son tarihine kadar aylık %1,84 faiz uygulayacağını açıklamıştır. Vakıfbank ise yaptığı birçok otomatik fatura ödemesine karşı 1 TL ile 50 TL arası fatura ücretlerinden 50 kuruş, 50 TL ile 100 TL arası ücretlerden 1 TL, 100 TL üzeri faturalardan ise %1 komisyon alacağını beyan etmiştir. Otomatik ödeme sisteminden memnun olmayan kullanıcılar için de Halk Bankası çok kolay bir şekilde bu uygulamayı sonlandırıyor. Halkbank Dialog aracılığıyla kısa bir telefon görüşmesiyle otomatik ödeme talimatınızı sonlandırabilir onun yerine farklı hizmetleri alabilirsiniz. Ayrıca internet şubesinden otomatik ödeme talimatı verdiğiniz aynı yerden yine benzer şekilde, iptal de edebilirsiniz. Bir diğer seçenek de Halk Bankası şubeleri.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ