Halk Bankası Çalışma Gün ve Saatleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Halk Bankası Çalışma Gün ve Saatleri

9 Şubat 2020

Halk Bankası Çalışma Gün ve Saatleri; Bankacılık günümüzün en gözde mesleklerinden biri olarak kabul ediliyor. Bunun sonucu olarak da bir günde milyonlarca insanın işlem yaptığı bankalarda binlerce de insan çalışıyor. Neredeyse bütün bankalar bu milyonlarca kişiye hizmet verebilmek adına çeşitli sınavlarla çalışan alımı da yapıyor. Bankalar, internet ve mobil bankacılık uygulamalarına bu kadar yatırım yapmalarına rağmen birçok insan eskinin de verdiği alışkanlık ile şubelerin yolunu tutmakta. Ülkemizde hali hazırda en aktif şekilde yapılan bankacılık şekli de şube bankacılığıdır. Birkaç senede internet bankacılığı kullanıcı sayısını inanılmaz şekilde artırmasına rağmen, bankaların şubelerine giden müşteri sayısı daha fazladır. Bu sebeple daha iyi hizmet vermek adına bankalar, çalışma saatlerini, hangi gün çalışılıp çalışılmadığını, özel günlerde hangi şubelerin açık olduğunu müşterilerine önceden bildirirler. Bu çalışma saatleri, bankaların çeşitli farklılıklarına devlet bankası ya da özel bir banka olma durumuna göre belirli farklılıklar gösterir. “Halk Bankası cumartesi açık mı?” veya “Hafta sonu hangi bankanın şubesi açık?” diye düşündüğümüzde bunun cevabını küçük bir araştırmayla bulabiliriz.

Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bankaların çalışma günleri ve saatleri incelendiğinde bazı durumlara göre farklılıklar olduğu görülmektedir. Bu farklılıkların önemli sebeplerinden biri de bankaların devlete ait olmaları ya da özel sektör sermayesinde yönetilmelerinden kaynaklanmaktadır. İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası gibi kimi özel bankalar hafta sonları bazı şubelerini açık tutmaktadırlar. Ayrıca bu özel bankaların bazıları belirli özel günlerde de hizmet vermeye devam etmektedir.

Halk Bankası Çalışma Gün ve Saatleri

Devlet bankası olarak kabul edilen Ziraat Bankası ve Halk Bankası hafta sonları hizmet vermemektedir. Yani diyebiliriz ki Halk Bankası cumartesi açık şubeler bulundurmamaktadır. Diğer bazı bankaların hafta sonu çalışma saatlerine ve günlerine bakacak olursak da:

 • İş Bankası Bilkent şubesi Ankara, Pazar hariç her gün saat 10.00 18.30
 • İş Bankası Cevahir Alışveriş Merkezi İstanbul, Her gün 10.00 19.00
 • İş Bankası Kipa/Büyükçiğli İzmir, cumartesi 12.00 17.00 Pazar kapalı
 • Akbank Zorlu Center İstanbul, her gün 10.00 22.00 arası
 • Akbank Carrefoursa Adana, her gün 10.00 22.00
 • Akbank Carrefoursa İzmit, her gün 10.00 22.00
 • Akbank Carrefoursa İstanbul, her gün 10.00 22.00
 • Garanti Ankamall Ankara, her gün 10.00 21.00
 • Garanti Optimum AVM Ankara, her gün 10.00 21.00
 • Garanti Migros Antalya, her gün 10.00 21.00
 • Garanti Mavişehir İzmir, her gün 09.00 21.00
 • Finansbank Aksaray İstanbul, her gün 09.00 21.00
 • Finansbank Laleli Şubesi İstanbul, cumartesi 09.00 21.00

Halk Bankası Mesai Saatleri

Halk Bankası müşterilerini hem mağdur etmemek adına hem de çalışanlarına aşırı yük bindirmemek adına mesai saatlerini titizlikle ayarlamıştır. Her bankanın çalışma saati değişim gösterebilmesine rağmen, Halk Bankası mesai saatleri sabit kalmaktadır ve sabah 9.00 da çalışmaya başlanılıp akşam saat 17.00 gibi şubeler müşterilerine hizmet vermeyi sonlandırmaktadırlar. Ayrıca 12.30 13.30 arası da öğle arası verilmektedir. Halk Bankası’nı tercih eden müşterilerin bu mesai saatlerini dikkate almaları, yapacakları işlemlerde mağduriyet yaşamamaları adına önemlidir. Mesai saati bitiminde banka şubelerinde genellikle saat 19.00’a kadar banka çalışanları sayım yaparlar. O yüzden belirli bir saatten sonra içeriye müşteri alımı kesinlikle durdurulur. Mesai saatini kaçırmış bir müşteri diğer mesai gününün başlamasını beklemek zorunda kalır. Bu duruma maruz kalmış herhangi bir banka kullanıcısı, alternatif olarak ya telefon bankacılığına yönelebilir ya da internet bankacılığı, mobil bankacılık seçeneklerinden birini tercih eder.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ