Halk Bankası ATM Para Çekme - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Halk Bankası ATM Para Çekme

9 Şubat 2020

Halk Bankası ATM Para Çekme; Uzun yıllar önce hayatımıza giren ve insanlara çeşitli kolaylıklar sağlayan bankalar günlük dilimize de çeşitli kelimeler ve kavramlar kazandırdı. Çok daha önce duysak bir anlam veremeyeceğimiz eft, havale, vadeli-vadesiz hesap, kredi notu gibi kavramlar artık çoğu insan tarafından bilinir ve anlaşılır duruma geldi. Bunu sağlayan da günümüzün bankacılık hizmetlerinden başkası değil. Gelişen dünya ile birlikte bankacılık hizmetleri de büyük ilerlemeler kaydederek, internetten, mobilden ya da farklı platformlardan müşterilerine hiçbir insanla muhatap olmadan birçok işlemi yapma imkânı sağladı. ATM’de bahsettiğimiz yeni ortaya çıkan ve dilimize sonradan eklenen kavramlardan sadece biri. Aslı, Automated Teller Machine olan ve bize kısaltılarak ATM olarak geçen bu kelimenin anlamı kısaca bankamatiktir. ATM’ler yaptığı birçok işlem ile insanların banka şubelerine gitmeden kolayca işlerini halledebilmelerini sağlamaktadır. ATM’lerde yapılan para yatırma, para çekme, eft-havale yapma gibi işlemlerden en çok kullanılanı da, kuşkusuz para çekme. Banka hesap kartları ya da kredi kartları sayesinde kullanıcılar, hesaplarındaki miktarlardan belirli sınırlara göre çekim yapabilmektedirler.

Günlük hayatımızda zaman konusunda çok büyük kolaylıklar sağlayan ATM’lerin ayrıcalıkları firmadan firmaya değişebilmektedir. Bazı bankalar kendi firmalarını kullanıp, maaşlarını kendi bankalarından çeken, ATM’lerinden işlem yapan kullanıcılara özel ayrıcalıklar sağlayıp bu kişilerin kendi firmalarından ayrılmaması için cazip teklifler de yapmaktadır. Banka sektöründeki firmaların ATM’ler yani bankamatiklerden para çekme sınırları her zaman değişmekte ve kullanıcılara göre de çeşitli değişiklikler görülmektedir. Halk Bankası ATM para çekme limiti ise günlük 1.000,00 TL olarak belirlenmiştir. Bunun üzerindeki alımlar ATM’lerden değil sadece Halk Bankası şubelerinden yapılabilecektir.

 Halk Bankası ATM Para Çekme; Halk Bankası ATM Para Yatırma

Halk Bankası kullanıcılarının en fazla merak ettiği konulardan biri de “Halk Bankası ATM’den en fazla ne kadar para çekilir?”  olmuştur. Bu sadece Halk Bankası müşterilerinin değil diğer bankaları kullanan müşterilerin de merak ettiği önemli konulardan biridir. Bu durum bankadan bankaya çeşitli değişiklikler gösterse de Halk Bankası’nda Bank24 Kart ile günlük çekim limiti 1.000,00 TL olarak belirlenmiştir. Bu kartı kullanan Halk Bankası kullanıcıları ATM’lerden daha fazla çekim yapamayacaklardır. Fakat Halk Bankası’nın bir diğer uygulaması olan Platin Bank24’de ise yüksek çekim fırsatı sunulmaktadır. Geliri yüksek olan Platin Bank24 kullanıcıları çekim limitlerini kendileri belirleyebilmektedir.

 Halk Bankası ATM Para Çekme

 Halk Bankası ATM Para Çekme

Bankalarda ATM çekim miktarlarına belirli bir sınır koyulmasının yanı sıra para yatırma konusunda da bankalardan bankalara değişen çeşitli limitler konulmuştur. Bunlar ATM’leri bir nebze olsun sınırlayarak yüksek miktarlı çekim veya yatırma işlemlerini şubelere yönlendirmeyi amaçlamıştır. Bankamatikler çalışma prensiplerince tek seferde çok fazla miktar parayı kabul etmemekteler. “Halk Bankası ATM’den en fazla kaç para yatırılır?” diye sorulursa üst sınırın 20 bin TL olduğu görülür. Ayrıca Halk Bankası ATM’lerine tek seferde kırk banknottan fazla para yatırılamamaktadır.

Halk Bankası ATM’lerinde yapılan birçok işlemin yanı sıra kartsız para çekimi yapmakta mümkündür. Bunu yapmanın ilk yolu, öncelikle bir Halk Bankası şubesine giderek cep telefonunuzu onaylatmaktır. Daha sonra cep telefonunuza Halk Bankası’nın çeşitli platformlarda yer alan mobil uygulamasını indirerek bir doğrulama işlemi gerçekleştirin. En son aşama olarak ise cep telefonunuza gelen tek seferlik şifreyi girip, kendi şifrenizi belirledikten sonra mobil uygulama sayesinde ulaşabileceğiniz birçok hizmetin yanında, Halk Bankası ATM’lerinden kartsız para çekimi de yapabileceksiniz. ATM’lerde yapılan işlemler bankalardan bankalara çeşitli değişiklikler gösterse de belli başlı olarak banka müşterilerine hızlı şekilde para çekme, hesaba para yatırma, çeşitli kurumların faturalarını ödeme gibi ayrıcalıklar sunar.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ