Hayvancılık Kredisi 2022 | Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Hayvancılık Kredisi 2022 | Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

21 Mart 2022

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

Geri ödemesiz hayvancılık kredi kapsamında devlet çiftçilere yardım eli vermeye devam ediyor. Hem hibe yani karşılıksız, hem teşvik hem de bununla birlikte faizsiz kredi seçenekleri sayesinde çiftçiler destekleniyor. 5 yıla kadar geri ödeme yapmak istenmeyen ziraatçi kredileri de son zamanlarda gündemde. Bu krediyi alabilmek için hangi belgeleri hazırlamanız gerekiyor, ne kadar süre sonra kredilerin geri ödemeleri başlıyor, faiz oranları ne sorularına yanıtlar yazımızda. Bu yazımız gibi bir çok konuda yazımız bulunmaktadır onları incelemeyi unutmayın bunlardan biri Hayvancılık İçin Kredi bu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Kapsamı Nedir?

Çekilen kredinin karşılanacağını belgeleyebilen bütün vatandaşlar bu krediyi alabiliyor. Hem devlet bankalarından ve bunların yanında katılım bankalarından da kredi alınabiliyor. Ancak ödeme gücü olmayan kişilerin bu krediyi almaları zor gözüküyor. Bundan dolayı 5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi için gelir belgesini göstermek zorunlu diyebileceğimiz bir konudur. Birbirinden ayrı hayvancılık için kredi veriliyor.

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

Koyun yetiştirme: devlet destekli 30 bin TL hibe koyun yetiştirmek için veriliyor. Aynı zamanda 7 sene geri ödemesiz kredi almak da bununla birlikte sağlanmakta.

İnek yetiştirme; sahip olduğunuz hayvan 15’ten daha az inek varsa devletten 30 bin TL değerinde kredi alınabiliyor. Besicilik yapmak veya süt besiciliği sağlamak için kredi alınabiliyor.

Tavuk yetiştirme: 1000 adet tavuk alarak oluşturacağınız kapalı sistem tavukçuluk veya gezen tavukçuluk yapabilirsiniz. Bunun için de geri ödemesiz kredi alma şansınız bulunmaktadır.

Arıcılık: sahip olduğunuz kovan sayısı 50 adetten daha az kovanınız varsa; 50 adet daha almanız için devlet destek veriyor. Aynı zamanda devlet bankalarının sağladığı faizsiz kredi yararlanabileceğiniz gibi özel bankalar da düşük faizler ile sizlere kredi sunuyor. Ancak ilk önce yapmanız gereken arı yetiştiriciliği birliğine üye olunmalıdır.

Sera kredisi: sera desteği de yine devlet tarafından size sağlanan destekler arasında. Bunun için de sizden istenilen gerekli belgeleri tamamlamak gerekiyor.

Geri Ödemesiz Krediyi Hangi Bankalar Veriyor?

Geri ödeme olmadan kredi çekmek, çiftçilerin yaşadığı nakit sıkıntısını yoluna koyması ve sonrasında ödeme yapması kapsamında oldukça rahatlatıcı bir konudur. 2 yıl geri ödemesiz 7 yıl vadeli kredi hesaplama işlemlerinin sonrasında aylık taksit tutarlarının oldukça az olduğu ortaya çıkıyor. Bu da ülkemizin topraklarının işlenmesine ve çiftçilerin de para kazanmasına yardımcı oluyor. Akbank, Finansbank, Ziraat Bankası, Halkbank ve Teb bankalarından kredi alma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu bankaların yanında İş Bankası ve Denizbank da yine tarım konusunda sunduğu kredilerinde uygun faiz oranı veriyor.

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

Kredi Nasıl Alınır?

Devlet bankalarından bu krediyi almak istiyorsanız sizden istenilen şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Hayvan kredisi hesaplama aracını kullanarak krediyi ne kadar çekebileceğinizi; çektiğiniz tutarı ne kadar geri ödeme yapacağınızı görebiliyorsunuz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ