Genç Çiftçi Hibe - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Genç Çiftçi Hibe

26 Şubat 2020
Genç Çiftçi Hibe

Genç Çiftçi Hibe

Genç Çiftçi Hibe köye dönüş yapmak için biçilmez kaftan projeni geliştir ve 30 bin liraya kadar hibeyi alın. Hibe olarak geçtiği için geri ödeme yapmanıza gerek yoktur. Bu yıl 18 ile 41 yaş aralığında bulunan vatandaşlara iş imkanı hibe ile sağlanacaktır. 20 binden az yerleşim yerlerinde, köyde ve kasabada ikamet edenlere de 30 binlik hibe sunulacaktır. İlk bakışta fazla bir miktar olarak görülmese de geri ödemesiz olarak verilmesi ve sizin bazı yüklerinizi azaltacak bir para. Bu hibeyi Tarım ve Orman Bakanlığı vermekte ve başvuruları online üzerinden yapmaktadır altı çizili yerden ulaşabilirsiniz. Siteye girip orada bulunan projelerden birini seçip birkaç yere tıklayıp kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.

Genç Çiftçi Hibe Başvurusu Ne Zaman

Bu tarihler bakanlık tarafından belirlenip henüz açıklanan bir tarih bulunmamaktadır. Geçen yıllara göre bir tahminde bulunursak başvuru tarihleri nisan ayında başlayıp, başvuruların bitiş tarihi ise mayıs ayının sonuna doğru bitecektir. Siz hibeden yararlanmaya hak kazandığınız durumda sözleşmeyi haziran ayında imzalayacağınız da tahminler arasında. Her şey bittiğinde size hibenin verilmesi aralığın sonuna kadar süreceği diğer tahminler arasında.

Genç Çiftçi Hibe

Genç Çiftçi Hibe

Genç Çiftçi Hibe Projesi Devam Edecek mi

Bu proje 2016 yılında başlamıştı ve 3 yıl süreceği söylenmişti. Ancak projenin biteceği 2018 yılında Cumhurbaşkanımız açıkladığı 100 günlük eylem planını açıklamalarında buna yer verdi. Yaptığı açıklamada 2.250 tane genç çiftçimizin de bu hibeden yararlanacağını söylemişti. Bu açıklamadan sonra bu hibe desteğine başvurular alınmaya devam edilmişti. Bu yılda bu başvurular olacağı ve bu desteğin devam edebileceği tahminler içindedir.

Hibe Şartları Nelerdir

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılmış olan açıklamadan önce 931 milyon 350 bin TL’ nin genç çiftçilere hibe edildiği bilinmekte. Yapılan açıklamadan sonra 67 milyon 500 bin daha hibe edileceği söylenmişti. Bu hibenin tabi ki şartları bulunmaktadır okuma yazma bilmek, 18 – 41 yaş arasında olma, SGK’ lı olarak bir yerde çalışmamanız gerekmekte. Örgün olarak okumamanız gerekmekte ve tabi ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir. Diğer şartların içinde hayvancılıkla uğraşan genç çiftçilerin 15 büyükbaş ve 50 küçükbaş hayvandan az hayvanınızın olması gerekmektedir. Arıcılıkla uğraşanların ise arı kovanlarının 50’den fazla olmamalı, son şart ise daha önce genç çiftçi hibesini almamış olmanız gerekmektedir.

Genç Çiftçi Hibe

Genç Çiftçi Hibe

Hangi Projelere Hibe Verilecektir

Şu an yapılan bir açıklama olmamasına karşı hibe verilecek olan alanlar; hayvansal projeler, bitkisel projeler, aromatik bitkisel projeler şeklindedir. Bakanlığın henüz bir açıklama yapmaması bu konuların açıkta kalmasını sağlayıp bir kesinlik bulundurmamaktadır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ