Genç Çiftçi Başvuru - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Genç Çiftçi Başvuru

13 Mart 2020

"<yoastmark

Geçtiğimiz yıllarda başlayan genç çiftçi projesi için çiftçilere sağlanacak olan hibelerin bu yılda verileceği söylenenler arasında. Genç Çiftçi Başvuru için Gerekli Belgeler için iki aşama bulunmaktadır, önce sistemden başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuruyu tamamladıktan sonra başvuru belgesini Tarım ve Orman Müdürlüklerine götürüp başvurmanız gerekmektedir. Başvuru tarihler herkes tarafından merak edilenler arasında olup projeden hibe almak isteyenler örnek projelerini sisteme yükleyip kaydetmeliler. Başvuru için geçerli olan son tarihe kadar işlemlerinizi bitirmeniz gerekir. Başvuru için gerekli olan bilgileri ve belgeleri yazımızda bulabilirsiniz, Çiftçi Hibe yazımızda da hibeler hakkında bilgiler bulunmaktadır. 

Genç Çiftçi Başvuru Şartları

Kırsal bölgeleri kalkındırma adı altında verilen desteler kapsamında Genç Çiftçi Projesi Başvuru geçtiğimiz yıllar içinde başlatılmıştı. Projeden beklenilen, tersine göç faaliyetlerinin artması, 18-41 yaş arasındaki kişilere istihdam sağlanması, üretim kalitesinin artması ve tarımda sürdürülebilirliği arttırmak hedeflenmektedir. Şartları sağlayan genç çiftçilere bu konuların olması için hibe destekleri verilmektedir. Genç çiftçilerin hibe alabilmeleri için belirtilen konular altında iş yapmaları gerekmektedir.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yapanlar

Arı yetiştiriciliği ve bal üretimi yapanlar

İpek böceği üreticileri

Arı ürünleri üretimi yapanlar ana arı ve polen gibi

Serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği yapanlar

Seracılık yapanlar

Kültür mantarı yetiştirenler

Aromatik ve tıbbi bitkiler üretimi yapanlar

Süs bitkileri, fidan ve fide yetiştiriciliği yapanlar

Bu konularda üretim yapan genç çiftçilere devlet hibelerinden yararlanmak için başvuru yapabilecekler.

"<yoastmark

Genç Çiftçi Başvuru Ne Zaman

Genç Çiftçi 2020 Başvuru Tarihleri proje kapsamında verilecek desteklerin bu yıla ait başvurularının yapılabilmesi için bir şart sunulmakta. Sunulan şart ise tarlanızın bulunduğu ilçenin köyün 20 binden az olması istenilmekte ya da büyükşehir belediye reformunda geçerli olan tüzel kişilere ait arsaların olması istenilmekte. Bu şartlar altında başvuru yapan çiftçilerimize bazı şartları yerine getirdiği taktirde hibe verilmektedir. Çiftçiler başvurularını bitirdikleri zaman sonuçları beklemek zorundalar. Sonuçlar açıklanıp hibe almaya hak kazananların taahhütname imzalamaları gerekir onun sonrasında hibeyi alabilirler.

Destek Verilen İller

Proje alanları faaliyet kollarına ayrılmıştır. Her kol için ayrı ayrı uygulama illeri belirlenmiştir, sizler için bu alanlara yer verdik. Genç Çiftçi Başvuru Nasıl Yapılır bu faaliyet kollarına göre şekillenmektedir.

Aromatik ve tıbbi bitkilerin uygulama yapıldığı iller

İpek böceği yetiştiriciliği uygulaması yapıldığı iller

Küçükbaş ve büyükbaş yetiştiriciliğinin yapıldığı iller

Arı sütü, arı poleni ve arı yetiştiriciliği uygulamaları yapıldığı iller

"<yoastmark

Genç çiftçi Başvuru Aşamaları

Devlet desteklerinden yararlanmak isteyen genç çiftçiler aşağıdaki adımları takip ederek başvuru yapmaları gerekmektedir.

Altı çizili yere tıklayarak linke tıkladıkları linke girip kaydolmaları gerekmektedir eğer daha önce kaydolduysanız şifreniz ve kullanıcı adınızla giriş yapın.

Sisteme girişini gerçekleştiren genç çiftçiler, çiftçi bilgilerini girmeleri için bir sayfa çıkacaktır burası Genç Çiftçi Başvuru Nereye Yapılır sorusunun başlangıcı. Sayfada bütün istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmaları gerekmekte ve devamında ileri butonuna tıklamaları gerekmekte.

Yapmak istediğiniz projenin bilgileri için örnek projeleri seçerek işleme devam edebilirsiniz. Örnek projelerle devam etmek istemeyenler kendi projelerini girebilirler.

Arazi bilgileriniz de istenilen bilgiler arasındadır. Arazi bilgileri girildikten sonra başvuru evraklarının yer aldığı bir sayfa çıkmaktadır burada başvuru numarası da bulunmaktadır onu bir yere kaydedin ileride lazım olacak.

Son olarak nihai başvuru işleminin yapılmasına bunun içinde dilekçe ile Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvuru yaptığınız takdirde başvuru işlemi tamamlanmaktadır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ