Garanti İnternet Bankacılığı 2021 |Mobil Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılır? - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Garanti İnternet Bankacılığı 2021 |Mobil Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılır?

28 Eylül 2020

Garanti İnternet Bankacılığı

Garanti İnternet Bankacılığı 2021 yılında ülkemizde ve genel olarak dünya çapında internetin kullanımının oldukça fazla bir şekilde arttığı için banka tarafından geliştirilmiş olan dijital bir platformdur. Peki bu platformda işlemler nasıl yapılmaktadır Garanti İnternet Bankası İşlemleri Nasıl Yapılır gibi sorular insanların kafasını kurcalamaktadır. Şubelere gidip zaman öldürmektense artık internet üzerinden işlemleri halletme daha kolay olduğu için vatandaşlar bu yöntemi tercih etmeye başladılar. Bankaya gittiğiniz taktirde sıra beklemek en büyük sorun olmaktadır bazen çalışanların azlığı sıraların artmasına neden olmaktadır. Ama internet bankacılığı ile siz bu dertten kurtulabilir işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Garanti Bankası dijital platformunu oluşturduğunda başlarda kısıtlı işlemler yapılarak başlanmıştı ama banka sürekli kendini yenilemekte olduğu için bu işlemler gün geçtikçe artmaya başladı. Şimdi geldikleri durum ise bankanın şubesinde yapılan işlemleri hemen hemen neredeyse hepsini telefon üzerinden ya da bankanın internet bankacılığı aracılığı ile yapılabilir duruma gelmiştir. Yazımızda Garanti İnternet Bankacılığı nedir sorusundan başlayıp aklınıza gelebilecek bütün sorulara yanıt olmak için her konuyu ele aldık. Garanti İnternet Bankası borsa, Garanti İnternet Bankacılığı cebe havale, Garanti İnternet Bankacılığı cep bank, Garanti İnternet Bankacılığı dolar bozma gibi konular ele aldığımız bazı konulardan bazılarıdır. Bunun yanında sitemizde Garanti bankası ile ilgili bir çok yazı bulunmaktadır bunlardan bir tanesi Garanti Bankası atm para çekme limiti yazımız olup diğer yazılarımız, makalelerimiz içinde sitemizi inceleyebilirsiniz.

İçindekiler

Garanti İnternet Bankacılığı Nedir?
İnternet bankacılığıyla nasıl işlem yapılır? Garanti internet bankacılığına nasıl giriş yapılır?

İnternet Bankacılığı adından da anlayacağınız gibi internet olan her yerden ulaşabileceğiniz bir uygulamadır ister telefonunuzdan ister tabletinizden isterseniz de bilgisayarınızdan ulaşabilirsiniz. Bu dijital platform ile şubeye gitmeden bankacılık sektöründen isteğiniz işlemleri anında yapabilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı

Kısaca bahsedecek olursak zaman kaybetmenizi engelleyecek işlemlerinizi hızlandıracak dilediğiniz an işlemlerinizi hemen halletmenizi sağlayan bir platformdur. Garanti İnternet Bankası Nasıl kullanılır sorusunun cevabını bu şekilde yapabiliriz sizin işinizi kolaylaştırmak için kullanılmaktadır. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Açma işlemini sizin için en baştan anlatarak ilerledik.

Garanti İnternet Bankacılığı Mobil Uygulama İndirme
Garanti İnternet Bankacılığı giriş işlemini yapabilmeniz için iki seçeneğiniz bulunmaktadır bunlardan bir tanesi bankanın internet sitesi diğer bir yöntem ise kendi cihazınızda mobil uygulamanın olması gerekmektedir.

Artık hayatımızın her yerinde olan internet sayesinde ve akıllı telefonların çoğalması ile birlikte mobil uygulamaya erişim oldukça kolay bir hale bürünmüştür. 2 yaşında çocukların bile akıllı telefonları çok rahat bir şekilde kullanmaya başladıkları akıllı telefonlar üzerinden mobil uygulamayı indirebilirsiniz. İndirme seçenekleri telefonun markasına göre değişiklik göstermektedir telefon markanıza göre app store ya da Google play store aracığıyla Garanti Bankası mobil uygulama indirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon modeliniz ne olursa olsun kendi store yani mağazanıza girdiğinizde arama yerine Garanti Bankası veya sadece garanti yazmanız sonucunda ilk çıkan uygulama bankanın uygulaması olacaktır. Buradan rahatça indirme işleminizi gerçekleştirebiliriz sonra Garanti İnternet Bankası İşlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır
Uygulama indirmeyi sorunsuz bir şekilde hallettikten sonra yapmanız gereken uygulamanın yüklenmesini beklemek olacak. İndirmiş olduğunuz cihaza uygulamanın yüklenme işlemi tamamlandıktan sonra giriş işleminizi yapabilirsiniz.

Önceden şifreniz var ise karşınıza çıkan bireysel ve kurumsal seçeneklerinden hangisine ait hesabınız varsa ona tıklayıp kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer uygulamayı ya da internet bankacılığını ilk defa kullanacaksanız uygulamaya açtığınızda karşınıza çıkan ekrandan parola al seçeneğini tıklamanız gerekecektir. Buraya tıkladıktan sonra sizi karşılayan sayfadan yeni bir parola alarak internet bankacılığı şifrenize ulaşabilirsiniz. Parola alırken sizden bazı bilgiler istemektedir banka istedikleri aşağıda sıralanmıştır;

 • C. kimlik numaranız banka tarafından istenilmektedir.
 • Bankanın sisteminde kayıtlı olan telefon numaranız diğer istenilen bilgi

Bunları doldurmanızın ardından size bir kod gönderilecektir banka tarafından, kodun size ulaşmasını istiyorsanız istenilenlerin eksik olmadığına dikkat etmelisiniz. Bankanın sisteminde kayıtlı olan telefon numarası olarak bahsettiğimiz Garanti Bankası Hesap Açma işlemi sırasında bankaya vermiş olduğunuz telefon numarasıdır. Bu bilgilerin istenildiği sayfayı geçtikten sonra kod tarafınıza gönderilecektir. Tarafınıza iletilen şifreyi önünüze gelen sayfada gerekli yere girdiğiniz taktirde devam etmelisiniz bu işlemden sonra sizden bir tane daha bilgi istenilecektir. Garanti Bankası Banka Kartı, Garanti Bankası Kredi Kartı bilgileri diğer istenilen bilgidir onu da eksiksiz girmeniz gerekiyor bu işlemde bittikten sonra Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Başvuru talebiniz tamamlanmış olacaktır.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Yeni Şifre Alma
Uygulamanız var ya da internet bankacılığını daha önce kullandınız fakat giriş yaptığınız şifreyi unuttunuz diyelim. Garanti bankası internet bankacılığı şifresi alma ve kullanımı konusunda işlemler diğer şifre alma işleminden biraz farklıdır, farklı olması zor olduğu anlamına gelmiyor işlemler oldukça kolay.

Şifreyi unutmuş olduğunuz bankanın sizi zorlayacağı anlamına gelmemekte. Uygulamaya ya da internet sitesine giriş yaptıktan sonra bireysel ya da kurumsal seçeneğinin size uygun olanını seçtikten sonra şifremi unuttum seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Şifremi unuttum seçeneğinden sonra hesabın size ait olduğunu belirleyebilmek için sizden istenilen bir takım bilgiler istenilecektir. İstenilen bilgiler sizin güvenliğiniz için istenilmektedir sizin yerinize başka biri sizin hesabınıza ulaşmasına engel olmak için yapılmış olan önlemlerdir. Burada bankanın sizden istediği bilgiler çok önemli olup ondan dolayı eksiksiz ve doğru olarak girmeniz istenilmektedir. Sizden istenilecek olan bilgilerin listesi aşağıda mevcuttur.

 • C. Kimlik Numarası eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmeli
 • Telefon numarası bankada güncel olarak bulunması ayrıca gereklidir
 • Hesap kartı bilgileri ve hesap kartı şifresi
 • Banka tarafından telefon numaranıza gönderilecek olan güvenlik kodu

Telefon numaranızın güncel olarak bankada olmasını her seferinde vurgulamamızın amacı size banka tarafından birkaç tane güvenlik kodu gönderilecektir. Bu kodlar olmadan sisteme girme ihtimaliniz bulunmamaktadır. Diğer bilgilerde eksizsiz olarak belirtilmesi gerekmektedir, şifre belirlerken şifrenin kolay bir şekilde bulunmamasına dikkat etmelisiniz buna göre zor bir şifre seçmelisiniz. Telefonunuza erişimi olan biri tarafından ya da herhangi bir çalıntı, telefon kaybetme konusunda hesabınız başkasının eline geçebilir. Şifre belirleme işlemini tamamladıktan sonra yeniden Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İşlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır
İnternet bankacılığının menülerinden başlayarak sizin en kolay şekilde nasıl ulaşabileceğiniz konusunda size yardım etmek için bu yazımızı hazırladık. Hangi menü sekmesinde ne işlemleri bulunmaktadır.

İnternet bankacılığı hakkında aklınızda bulunan soruların cevapları sizlere sunuldu. Bu yazımızın yanında eğer aklınızda bir şeyler yarım kaldıysa yazımızın yanında Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Müşteri Hizmetleri ile yazışma yapabileceğiniz bir sayfa bulunmaktadır uygulamanın içinde. Oraya hangi işlemi yapmak istediğinizi yazacak olursanız size nasıl yapılması gerektiği hakkında bir yazı ile bilgilendirme yapılacaktır.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Menüsü
Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Menü İçeriği içerisindekileri açıklayacak olursak ya da bankada yapabileceğiniz işlemlere ulaşmanızı sağlayacak olanları aşağıda açıkladık;

 • Ana Sayfa
 • Hesaplar ve Ürünler
 • Kartlar
 • Para Transferleri
 • Ödemeler
 • Yatırımlar
 • Başvurular

Uygulamaya girdiğinizde ya da internet sitesinden internet bankacılığı için giriş yaptığınız taktirde Garanti Bankası sizin için bu şekilde bir menü hazırlamıştır. Menülerin içlerini daha fazla açıklamak gerekirse size bunları aşağıda sıraladık;

Ana Sayfa:

Sayfa fark etmeden hangi sayfada olursanız olun ev tuşuna bastığınızda ya da ana sayfa tuşuna bastığınızda ilk açılan sayfaya dönmenizi sağlamaktadır. Ana sayfa sekmesinin alt sekmeleri de bulunmaktadır.

Güncel durum sizin banka ile ilgili her bilginizin kısa halini buranın içerisinde bulabilirsiniz hesaplarınızda ne kadar olduğundan kredi kartınızın kalan limitine kadar bunun içerisinde bulunmaktadır.

Profil diğer bir sekmedir sizin hakkınızdaki bilgileri banka üzerinden sizin kim olduğunuzu belirten bir sekmedir.

Varlıklar ve borçlar diğer bir sekme olup burada hesabınızda kalan parayı veya borçlarınız hakkındaki bilgileri kolaylıkla görebilirsiniz.

Gelirler ve giderler sekmesi ise ay içerisinde ne kadar geliriniz olduğunu artı bir şekilde ne kadar harcama yaptığınızı yani giderinizi eksi bir şekilde görebilirsiniz.

Hesap ve Ürün:

Menünün diğer bir sekmesi olan bu sekme içerisinde bir çok alt sekme bulundurmaktadır bu sekmelerle ilgili bir işleminiz olduğunda gerekli olan sekmeye tıklamanız sizi işlemi yapmaya yönlendirecektir. Alt sekmeler içerisinde hesap, kredi hesabı, avans hesapları, sigorta poliçesi, emeklilik sözleşmesi, cep bank, OGS ve HGS ödemeleri, çek ve senet işlemleri, Garanti Bankası üye işyeri, hesap açılışı, Garanti Bankası kredi notu ve son görüntülenen hesaplar gibi alt sekmeler bulunmaktadır. Bunlar içerisinden sizin işleminizi halledecek olanı seçmeniz ile işleme başlayabilirsiniz.

Kartlar:

Menünün içerisinde bulunan bu diğer sekme ise kartlarım sekmesidir bu sekmede sahip olduğunuz kartlara erişim sağlayabilir. İster banka kartı ister kredi kartı olsun hangisini kullanıyorsanız ona erişebilirsiniz. Erişmekle kalmayıp yaptığınız harcamalara dair dokümanları buradan görebilirsiniz. Kredi kartı ekstresi bu sekme üzerinden görülebilir kredi kartı borç bilgilendirme işlemleri de bunun üzerinden görülebilir.

Para Transferleri:

Diğer bir sekme diğer bir menü seçeneği para transferleri seçeneğinde istediğiniz para gönderme seçeneklerinin hepsine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz para gönderme seçeneği cep bank bile olsa bu menü üzerinden kolaylıkla buna ulaşabilirsiniz. Cep bankın yanında havale, EFT, Swift gibi para transferi yöntemlerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sitemizde bulunan Garanti Bankası EFT saatleri yazımızda bankanın EFT yaptığı saatleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ödemeler:

Bu kısım Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Ödemeler işlemlerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz, bir çok ödeme işleminizi bankaya gitmeden halledebileceğiniz sekmedir. Bu sekme sayesinde sadece fatura değil aklınıza gelebilecek bütün ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz buna Garanti Bankası vergi borcu ödeme dahildir. Bu sekme içerisinde bulunan seçeneklerden bahsedecek olursak bunları sizin için aşağıda sıraladık;

 • Fatura ödemeleri
 • Kurum ödemeleri
 • Kredi kartı ödemeleri
 • GSM TL yükleme
 • Şans oyunları ödemeleri
 • Vergi ödemeleri
 • SGK ödemeleri
 • Ulaşım Kartları ödemeleri
 • OGS ve HGS ödemeleri
 • Senet ödemeleri
 • ITUNES kod

Yatırımlar:

Evinizde yaptığınız yastık altı yatırımlarını artık telefonunuz aracığıyla Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Yatırım ile kolaylıkla ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Buradan Garanti Bankası altın hesabı, Garanti Bankası vadeli döviz hesabı gibi hesapları açabilir kolaylıkla yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Kur fiyatları güncel olarak banka tarafından belirlenmektedir piyasa ile bazı farklılıkları bulunmaktadır ama satarken de ona göre satış işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz. Kur fiyatları hakkında bilgileri yine bu sekme üzerinden sahip olabilirsiniz. Böyle yatırımların yanında hisse senedi alım satım işlemlerini, borsa işlemlerinizi portföyünüzü, hisse halka arz benzeri işlemlere yine bu sekme aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Başvurular:

Garanti Bankası Başvuru işlemlerinizi bu sekme aracılığı ile halledebilirsiniz, Garanti Bankası Emekli Promosyonu başvurunuzu bile buradan kolaylıkla sonuçlandırabilirsiniz. Bu sadece başvuru yapabileceğiniz konulardan bir tanesi aklınıza gelebilecek bütün başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığına giriş yapıldığı gibi bir de çıkış yapılmalıdır aksi bir olumsuz durum altında banka hesabının güvenli olabilmesi için. Bütün bankalar uygulamalarını yaparken güvenli çıkış adı altında bir yer hazırlamaktadır. Bu sekme ile sizde hesabınızdan rahatlıkla çıkabilirsiniz, telefonun kaybolması veya çalınması gibi durumları düşünerek bu konuyu göz ardı etmemelisiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Üzerinden Hangi İşlemler Yapılabilir
Dijital bankacılık sektörü teknolojinin günümüzde hızla ilerlemesi sonucunda ortaya çıkmış olan bir yeniliktir. Teknolojinin bizim hayatımıza kattığı hız ve kolaylıkların bir yeniliği ile avantajlı bir hizmet sunulmaktadır.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İşlemleri teknoloji sayesinde sanki banka şubesi elinizin altında gibi işlem yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Şubeye gitmenize gerek olmadan dijital bankacılık ile yapabileceğiniz işlemlerin bazıları;

 • Fatura ödeme
 • Para gönderme
 • Kredi kartı borcu ödemesi
 • Kredi borcu ödemesi
 • Kira ödemesi
 • Sigorta ödemesi
 • Yatırım işlemi
 • Hesap açma işlemleri (istediğiniz hesabı saniyeler içinde açma)
 • Kredi başvuru işlemleri
 • Kredi Kartı Ekstresi
 • Müşteri Hizmetleri ile mesajlaşma

Daha saymakla bitiremeyeceğimiz birçok işlem ve banka ile ilgili sorularınızı sorabileceğiniz bir yazışma sayfası da bulunan bir dijital platformdur internet bankacılığı. Aklınıza banka ile ilgili gelebilecek birçok işlemi yapabileceğiniz, birçoğuna başvuru yapabileceğiniz bir ortamdır internet bankacılığı.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Ücretli mi
Bankalar için en önemli konulardan biri müşteri memnuniyetidir bu şekilde daha çok müşteriye ulaşmayı ve müşteri kaybetmemeyi hedeflemektedir.

Müşteri memnuniyetini arttırmak için bankalar kendilerini sürekli yenilemekte ve güncellemektedir. Dijital platform yani Garanti Bankası İnternet Bankacılığı amacı bu şekilde olabilir. Bankalar kendilerini yenilerken teknolojiye ve günümüze ayak uydurmaktadırlar, müşteri memnuniyetinin esas olduğu bir yerde yeniliğin ücret alınması doğru bir seçenek olamazdı. Bundan dolayı Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Ücreti bulunmamaktadır.

İnternet Bankacılığı İşlem Saatleri
Garanti Bankası İnternet Bankacılığı işlem saatleri sorusu aklınıza takıldıysa Garanti Bankası İnternet Bankacılığı avantajları arasında yerini almış olan bir konuyu sorgulamaktasınız.

Avantaj olarak bahsetmemizdeki amaç bankaların şubeleri hafta sonları çalışmamakta ve hafta içi mesai saatleri çoğu bankanın saat beşe kadar olarak geçmekte. Ama internet bankacılığının mesai saatleri ise haftanın yedi günü yirmi dört saat olarak gözükmektedir yani dilerseniz sabah saat beşte bile işlem yapabilirsiniz. Bazı istisnalar bu durumun dışında kalmaktadır onların da bazı kurallar dahilinde işlem yapılmasından kaynaklı olduğunu belirtmek isteriz. Bu istisnalardan bir tanesi EFT işlemidir, EFT işlemini Merkez Bankası ile yapıldığından dolayı mesai saatleri içinde yapılmasından kaynaklıdır. Ama bunun yanında direk olarak telefonunuza TL yüklemeniz gerekti gece saat iki de bunu Garanti Bankası İnternet Bankacılığı TL yükleme işlemi ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İşlem Saat Aralıkları sizin için aşağıda belirtilmiştir;

Yatırım işlemlerinizde döviz alım satım işlemlerini dilediğiniz saat günün istediğiniz saati yapabilirsiniz. Fakat saat beşten sonra dolar kurlarında bir takım değişiklikler olduğunu belirtmek isteriz.

EFT işleminizi Merkez Bankasının mesai saatlerinin içerisinde yani saat 08.00 ile 17.30 arasında yapabilirsiniz.

Havale ve Swift işlemini yapmak istediğinizde saat kaç olursa olsun bu işlemleri gün içerisinde istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Yatırım işlemlerinin bir diğeri olan altın alım satımda ise yine istediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz bu işlemlerde de dövizde olduğu gibi banka şubelerinin kapalı olduğu zamanlarda kurlarda değişiklikler bulunmaktadır.

Fatura ödeme işlemlerinizi yine günün hangi saatinde yapmak isterseniz yapabilirsiniz 24 saat yapma imkanınız bulunmaktadır.

Bazı özel, istisna durumlar haricinde görüldüğü gibi 24 saat boyunca işlem yapma olanağı ile dijital bankacılık olarak adlandırabileceğimiz Garanti Bankası İnternet Bankacılığı kolaylıkları saymakla bitmemekte.

İnternet Bankacılığı Cep Telefonu Numarası Güncellemesi Nasıl Yapılır
Hesap açarken banka ile paylaşmış olduğunuz telefon numaranızı değiştirme kararı aldınız ve Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Kullanma işleminize devam etmek istiyorsanız yapmanız gereken numaranızı bankada güncellemek olmalıdır.

Banka internet bankacılığına erişim sağlamak isteyen kişinin siz olduğunu doğrulamak amacıyla telefonunuza kod göndermektedir. Bu kodun size gelmesi için telefon numaranızın güncel olması kesinlikle şarttır. Müşteri hizmetlerini arayarak ya da bankanın şubelerinden bir tanesine giderek bu işlemi yapmanız gerekmektedir. Bankaya gitmek istemeyenler bu işlemi internet bankacılığı üzerinden yapamamaktadır söylediğimiz gibi giriş yapabilmeniz için telefonunuza bir kod gönderilmektedir.

İnternet Bankacılığı ile Hesap Açma İşlemi Yapılabilir mi
Bankada yapabileceğiniz işlemlerin çoğunu yapabilirsiniz dediğimiz çoğunluğun içinde hesap açma işlemi de bulunmaktadır.

Yeniliklerle kendini güncelleyen Garanti Bankası ile şubeye gitmeden hesap açma işlemlerinizi internet bankacılığı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Eskiden şubeye gitmeden bu işlemi yapmak mümkün değilken artık bir tıkla hesap açma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Garanti bankası müşterisi iseniz yeni bir hesap açmak vadeli ya da vadesiz oldukça kolaydır yukarıda menüler içerinde bahsettiğimiz ilgili alanla bu işlemi yapabilirsiniz. Sadece vadeli ve vadesiz değil yatırım yapmak istediğiniz taktirde bile Garanti bankası Altın Hesabı, Garanti bankası Döviz Hesabı, Garanti bankası Yatırım Hesabı açmak oldukça kolaydır.

Sadece Garanti Bankası Müşterileri için değil bankanın müşterisi olmak için bile yeni bir yöntem geliştirilmiştir. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ile hesap açmak isteyen bankanın müşterisi olmak isteyenler uygulama ya da bankanın sitesi üzerinden Garanti Bankası Hesap Açma başvurusu yapabilirler. Başvuru işlemini yaparken banka sizi görüntülü bir şekilde arıyor gerekli soruları soruyor ve yeni kimliğinizi göstermenizi istiyorlar. Müşteri temsilcisi ile yaptığınız görüşme tamamlandıktan sonra ise size banka tarafından on iş günü içerisinde sözleşmeler gönderiliyor. Sözleşmeleri imzalayıp kurye ile gönderdikten sonra evrakların bankaya teslim edilmesinden sonra hesabınız aktif duruma getiriliyor.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Başvurusu Yapılır mı
Kredi çekme talebini, Garanti Bankası Kredi Başvuru talebini internet bankacılığı üzerinden yapmak tabi ki mümkün fakat kredi çekerken bankaların istedikleri şartlar internet bankacılığı içerisinde de geçerlidir.

Yani Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Kredi Başvurusu işlemini yapmak isteyenler önce Garanti Bankası Kredi Çekme Şartları hususunu yerine getirmelilerdir. Bu şartların en başında da kredi notunuz olduğunu hatırlatmakta fayda bulunmaktadır.

Limit Arttırma İşlemleri Yapılabilir mi
Bankanın gün içerisinde koyduğu bazı kotalar, limitler bulunmaktadır internet bankacılığından işlem yaparken. Şubelerden para gönderme işlemi yapmak istediğinizde veznede bulunan çalışana miktarı söylediğinizde direk olarak gönderme işlemini tamamlayacaktır.

Fakat internet bankacılığında bu işlem bu şekilde ilerlememekte banka güvenlik için bazı limitler koymaktadır. Bu limitleri tabi ki arttırmak internet bankacılığı ile mümkündür, bunun yanında kredi kartı limit arttırma işlemlerinizi de internet bankacılığı aracılığı ile yapabilirsiniz. Yani genel olarak Garanti Bankası İnternet Bankacılığı limit arttırma işlemlerinizi kolaylıkla internet bankacılığı aracılığıyla yapabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi Yapılabilir mi
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu işlemi internet bankacılığı aracılığıyla yapmanız mümkündür fakat sizden talepte bulunduğunuzda bir takım bilgiler istenilmekte.

İstenilen bilgiler içerisinde arttırma limitini en çok etkileyen faktör aylık gelirinizdir. Arttırmak istediğiniz miktarı ve gelirinizi gerekli yerlere yazdıktan sonra kredi kartı limit arttırma başvurusunu tamamlamış olursunuz. Komisyon tarafından yapılan gerekli incelemeler sonucunda limitin arttırılıp arttırılmayacağı konusunda size geri dönüş SMS ile bildirilecektir.

Vadeli Hesap Faiz Oranları
Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Vadeli Hesap Açma işlemi gerçekleştirdiğiniz taktirde banka size daha fazla faiz oranı sağlamaktadır.

Şubelerden yapacağınız vadeli hesap açma işlemlerine oranla %0,5 oranında daha az faiz oranı verilmektedir. Şubede yanına gideceğiniz Müşteri Temsilcileri sizi direkt olarak internet bankacılığına yönlendireceklerdir sizin memnuniyetiniz banka için oldukça önemlidir. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı avantajları arasında sadece oranlar olarak görülmemelidir, bankanın kesmiş olduğu komisyon tutarları da İnternet bankacılığı üzerinden yapılan işlemlerde daha az alınmaktadır. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Para gönderme ücretleri diğer göndereceğiniz alanlara göre oldukça uygundur. Örneğin ATM üzerinden yapacağınız havale işlemi için banka komisyon olarak sizde 10 TL alırken bu işlemi uygulama üzerinden ya da Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Havale işlemi ile yaparsanız sizden ücret talep etmeyecektir.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Yapılabilecek Diğer İşlemler
Banka şubesinin elinizin altında olduğundan hep bahsettik bundan dolayı bankalarda yapabileceğiniz işlemleri biz bu yazıya sığdıramayız.

Ama yine de bazılarından bahsedecek olursak Garanti Bankası İnternet Bankacılığı HGS ödemesi, Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Bireysel Emeklilik, Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Online Alışveriş açma, Garanti İletişim, Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri direk Bağlama, Garanti Kredi, Garanti Adres Değişikliği, Garanti konut kredisi hesaplama, garanti kredi başvurusu sorgulama gibi saymakla bitiremeyeceğimiz işlemleri internet bankacılığı ile yapmanız mümkün olacaktır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ