Garanti Bankası Ücretsiz EFT Saatleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Saatleri

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Saatleri

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Saatleri

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Saatleri

EFT işlemi dendiği zaman hemen havale ile karıştırmalar başlamakta. Acaba bu aynı banka içinde ki işlem mi diye kendinize sorabilir ve aklınıza takılmış olabilir. Buna bir açıklık getirmek gerekirse EFT işlemi iki farklı banka arasındaki para alışverişi. Havale ise aynı bankadaki hesaplar arasında para alışverişi tabi havale işleminde hesaplar farklı iki kişinin olması gerekmekte. Kendi hesaplarınızla yaptığınız para transferi işlemi hesaplar arası geçiş olmaktadır onun zamanı sırası ve herhangi bir ücreti bulunmamaktadır.

Garanti Bankası Ücretsiz EFT İşlemi nasıl yapılır

EFT işlemi yapmak için çeşitli seçeneklerimiz bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ATM’ler, şubeler, mobil uygulamalar, çağrı merkezleri, internet bankacılığı gibi seçenekler mevcuttur. Dilerseniz yapılış tarzlarından biraz bahsedelim.

ATM’lerden: Kartınızı takıp şifrenizi girdikten sonra para transferleri bölümünden EFT seçeneğini seçerek başlayabilirsiniz. Sonra istenilen bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bunlardan biri IBAN numarasıdır, yazarken dikkatli ve eksiksiz yazmanız gerekmektedir. IBAN numarası ve hesap sahibinin adı uyumsuz olduğu zaman sistem otomatik olarak işlemi düşürüp yatırmak istediğiniz tutarı geri hesabınıza koyar ama almış olduğu ücreti geri vermez.

Şubelerden: Bu işlem hata payı en az olan işlem türüdür. Garanti Bankası Bedava EFT Saatleri içinde ve eğer elinizdeki bilgilerde yani IBAN numarası doğruysa sistemde size kimin ait olduğunu söyle ve size sadece teyit etmek kalır. Ama bu yöntem diğer yöntemlere göre daha pahalı olma özelliğini elinde tutuyor.

Mobil uygulamadan: Elinizde bulunan akıllı telefonunuzdan uygulamayı kolaylıkla indirebilirsiniz. İndirdikten sonra T.C kimlik numaranızı ve internet bankacılığı şifrenizi girerek sisteme giriş sağlayabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra para transferlerini seçip EFT işlemine tıkladığınız zaman sizi gönderdiği sayfada bilgileri doldurmak kalıyor. Hızlı ve çabuk bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet bankacılığı: Akıllı telefonunuz yanınızda değil ve elinizin altında bilgisayar varsa. Ya da telefonunuz var ve uygulama mevcut değilse Garanti Bankasının sitesine girip T.C numaranız ve internet bankacılığı şifrenizi girerek sisteme giriş sağlayabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra yapacağınız seçimler sırasıyla; para transferleri, EFT şeklindedir. Açılan sayfada gerekli bilgiler diğer yöntemlerle aynıdır. Onları eksiksiz ve doğru doldurduğunuz zaman işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Saatleri

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Saatleri

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Saatleri

Diğer yöntemlerde işlem on beş dakika daha fazladır. Garanti Bankası Bedava EFT Saatleri şu şekildedir.

Şubeler: 09.00 – 17.00

ATM: 09.00 – 17.15

Çağrı merkezi: 09.00 – 17.15

Mobil uygulama: 09.00 – 17.15

İnternet bankacılığı: 09.00 – 17.15 şeklindedir.

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Hesaba Geçme Süresi

Diğer bankalarda olduğu gibi Garanti Bankası EFT işlemi Garanti Bankası Bedava EFT Saatleri içerisinde yapıldığında 5 ile 20 dakika arasında hesaba geçmekle birlikte oluşan yoğunluklardan dolayı bu süreyi biraz aşabilmekte.

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Sorgulama

Eğer EFT işleminizle ilgili bir sorun yaşadıysanız ya da bilgi almak istiyorsanız Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri numarası ise 444 0 333 şeklindedir.

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Saatleri

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Saatleri

Garanti Bankası Ücretsiz EFT Ücretleri

Şubelerde: 85 TL

ATM’de: 21 TL

Çağrı merkezinde: 10 TL

Mobil uygulamada: 7.75 TL

İnternet bankacılığında: 7.75 TL

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ