Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanımı - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanımı

23 Ocak 2020

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanımı

Garanti bankası internet bankacılığı şifresi alma ve kullanımı işlemi ile online bankacılıktan faydalanabilirsiniz. İnternetteki işlemlerinizi gerçekleştirmek için Garanti Bankası internet şubesi şifresi almalısınız. Şubeye gitmeye gerek kalmadan alacağınız şifre ile zamandan da tasarruf edersiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Garanti bankası internet şifresi alma için öncelikle Garanti internet bankacılığına üye olmanız gerekir. Yapılması gereken işlemler şunlardır:

  • Garanti internete giriş yapın
  • “İlk kez parola almak istiyorum” sekmesine tıklayın
  • İlk kez parola almak istiyorum sayfasından yapmanız gereken işlemler gösterilecektir
  • Banka sizden müşteri bilgilerini, güvenlik bilgilerini vermenizi, şifre oluşturmanızı ve SMS doğrulama alanlarını doldurmanızı ister
  • Müşteri numaranızı, TCKN ve bankadaki kayıtlı cep telefonu numaranızı da ilgili kutucuklara yazın

Bu adımların sonunda ilk kez internet şubedeki hesabınız için şifre alabilir ve online bankacılık işlemleriniz için bu şifreyi kullanabilirsiniz. Garanti bankası internet bankacılığı şifresi alma ve kullanımı ile pratik ve kolay bankacılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanımı

Garanti bankası internet bankacılığı şifremi unuttum sorununu kolayca çözebilirsiniz. Garanti internet kullanıcı girişinden müşteri veya TC. kimlik numaranızı yazın ardından “Şifremi Unuttum” sekmesine tıklayın. Parola yenile/al bölümünden yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Parola yenile sayfasında açılan bölümde müşteri ya da TC kimlik numarası yazmanız gerekir. Ardından sisteme kayıtlı olan cep telefonu numaranızı girin. Devam tuşuna basarak yeni şifrenizi yazabilir ve onaylayabilirsiniz. Garanti Bankası internet şubesi için parolama yenileme ve alma işlemi basittir; birkaç dakikada tamamlanır.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanımı

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Şifre Nasıl Açılır?

Garanti bankası internet şifre al işlemini yaparak bloke olmuş şifrenizi yenileyebilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzdan “ŞİFRE” yazarak kart numaranızın son 6 hanesi, 3 basamaklı CVV kodunu, anne-kızlık soyadının son iki harfini aralarında boşluk bırakmayı unutmayarak yazın ve 3340’a SMS gönderin.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanımı; Alo Garanti’den Nasıl Alınır?

Garanti Bankası telefon bankacılığı ile de müşterilerine hizmet sunar. Bankaya gitmeye gerek kalmadan kısa sürede şifre işlemlerinizi Alo Garanti aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz. 444 0 33 hattı Alo Garanti müşteri hizmetleri telefonudur.

Operatörden internet bankacılığı şifre alma işlemlerini tuşlayıp, internet şubesi şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Garanti İnternet Şifresi ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

Garanti bankası internet bankacılığı şifresi alma kullanımı ile Garanti İnternet Şubesi üzerinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Sağ üst bölümde yer alan İnternet Bankacılığı Bireysel sekmesine tıklayın ve giriş bilgilerinizi, şifreniz ile beraber yazın.

Giriş bilgisi olarak banka şifreniz yanında müşteri numaranızı ya da 11 haneli TC kimlik numaranızı ister.

Şifre oluştururken sıralı rakamlar, doğum tarihi, başka platformda kullandığınız şifreler vb. risk oluşturabilir. Tahmin edilebilir olmayan ve güvenliği yüksek şifreler yazarsanız online banka işlemlerinizi güvenli biçimde yapabilirsiniz. Garanti Bankası için 6 haneli yalnızca sayılardan oluşan bir şifre oluşturmanız gerekir.

İnternet bankacılığı şifresi aldıktan sonra internet şubesinden havale işlemlerini, fatura ödemelerini, kart işlemlerini, limit ve hesap hareketlerini görüntülemeyi, kredi talebinde bulunmayı vb. gerçekleştirebilirsiniz. Hemen her türlü bankacılık işlemi ( Bazı işlemler sadece şubelerden yapılabilir ) Garanti İnternet Şubesi kanalıyla yapılabilir.

İnternet bankacılığını kullanmak için bankada hesabınızın, kredi kartınızın bulunması gerekir. Bankanın mevcut ürünlerini kullananlar internet hizmetlerinden faydalanabilirler.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ