Garanti Bankası Bireysel Emeklilik - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik

22 Mart 2022

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik

Garanti Bankası bireysel emeklilik avantajları ile sizin de geleceğiniz güvence altına alınabilirsiniz22 . Bireysel emeklilik sistemi üzerinden emekli olmak isteyen vatandaşlar; size en yakın Garanti Bankası şubesini bulup oraya giderek başvuru talebinizi yapmalısınız.  Eğer şubeye gitmekle uğraşmak istemiyorsanız banka bunun içinde bir çözüm oluşturmuş ve  www.garantiemeklilik.com internet adresi üzerinden erişiminizi yaptıktan sonra bireysel emeklilik için başvur butonuna tıklayın. Butona tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan formu doldurarak bireysel emekli avantajları hakkına sizde sahip olabilirsiniz. Bu yazımız gibi sitemizde birçok yazı bulunmaktadır sizin için Emekliye en kolay kredi veren bankalar yazımızı hazırladık.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Planları

Bireysel emeklilik nedir sorusu sorulduğunda sizin için özel olarak oluşturulmuş ve hayat standartınızın emeklilik hayatınızda da devam etmeniz için sizin adınıza yapılan yatırım yapılması. Bireysel emeklilik sisteminden yararlanmak isteyenlerin 18 yaşından büyük olması yeterlidir.

İş hayatında çalıştığınız süre zarfında yaşadığınız hayat tarzını ve standartlarını, emekli olduktan sonraki sürede Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından almaya hak kazandığınız emekli maaşı karşılamayabilir. Bu sistem sayesinde yani Garanti Bireysel Emeklilik fırsatları sizin için ek gelir kaynağı ve hayat standartlarınızı arttırıyor. Erken yaş da bu sisteme katılmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Bu sisteme erken giriş yapmanız demek o kadar uzun vadede katkı payı ödemeniz ve emeklilik birikiminizin de bu nedenle yüksek olması demek.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik

Bireysel Emekli Nasıl Olunur?

Bireysel emeklilik için ilk yapmanız gereken bankaya ister internet üzerinden isterseniz şubelere gidere başvuruda bulunmanız. Başvuruyu yaptıktan sonra sizde artık bireysel emekli sisteminin içine girmiş oluyorsunuz. Garanti bankası bireysel emeklilik giriş, otomatik bireysel emeklilik; gibi işlemler için sizin Garanti’nin internet adresi üzerinde ve internet bankacılığını kullanıyor olmanız gerekiyor.

Bireysel Emekli olmak için bir takım şartlar bulunmaktadır bunlar aşağıda verilmiştir;

-İlk önce en az bu sistemi içinde 10 yıl boyunca olmanız gerekli.

-Yukarıdaki şartın yanında bireysel emekli olabilmeniz için en az 56 yaşında olmalısınız.

Emekli olma zamanınızı ertelemek sizin yararınıza olacaktır çünkü birikim yapmaya devam etmiş olacaksınız. Diğer bir artısı ise sizin emekli yaşınız geldiği zaman; şimdiye kadar ödemiş olduğunuz tutar üzerinden devlet katkısı veriliyor.

Bir örnek ile açıklayacak olursak bir yılda 10.000 TL para yatırdınız; bundan sonraki yıl emekli olmaya karar verdiniz. Yatırdığınız 10.000 TL üzerinden devlet size 2.500 TL katkıda bulunuyor.

Bunun yanında maaş alacağınız aralığı siz seçebiliyorsunuz. Bu süreyi dilerseniz; 3 ay, dilerseniz 6 ay dilerseniz de yılda bir bireysel emekli maaşı alabilirsiniz.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik

Garanti bankası bireysel emeklilik hesaplama nasıl yapıldığı hakkında merak ettiklerinizi www.garantiemeklilik internet adresine girdiğinizde bunun hesabını yapabilirsiniz. Garanti Bankası sizlere bunun için farklı ödeme planları veriyor. Sizde bu planlarla sizin için en uygun olacak şekilde yatırım yapabilirsiniz.

Emeklilik Planı: Uygun ödeme planları ile aylık; 190 TL gibi ödeme ile Garanti Bankasından bireysel emekli sistemine giriş yapabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ