Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Adımları - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Adımları

9 Şubat 2020

İnternet bankacılığı, banka müşterilerine ciddi anlamda kolaylık sağlar ve bankadan yapacağınız işlemlerin birçoğunu, bankaya gitmeye gerek kalmadan halletmenize yardımcı olur. Finansbank İnternet Bankacılığı sayesinde de para gönderme, hesabınızı kontrol etme, kredi kartı başvurusunda bulunma gibi pek çok işlemi bankaya gitmeden gerçekleştirmeniz mümkün. Fakat bunun için ilk olarak bir internet bankacılığı şifresi edinmeniz gerekir. Takip edeceğiniz Finansbank İnternet Bankacılığı şifresi alma adımları sayesinde, şifrenize kolayca sahip olabilirsiniz.

FinansŞifre Nedir?

FinansŞifre, Finansbank müşterilerinin hem bankanın mobil uygulamasına hem de internet sitesine giriş yapması için gerekli olan 6 haneli bir şifredir. Şifrenizi kendiniz belirlersiniz ve bu şifre ile internet bankacılığı üzerinden her türlü işlemi yapabileceğiniz için, banka görevlileri dahi şifrenizi bilmez. Şifreniz güvenlik amacıyla 180 günde bir yenilenir ve yeni şifrenizi bir öncekinden farklı olacak şekilde yine siz belirlersiniz.

Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Finansbank internet bankacılığı şifresi alma işlemini, hem web sitesi üzerinden hem de Finansbank mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Şifreniz size özel olacağı için, işlemi yaptığınız esnada sizden, yalnızca sizin bilebileceğiniz bazı soruları cevaplamanız istenebilir. Bununla birlikte şifrenizi belirlerken doğum tarihi, TC kimlik numaranızın son haneleri, ardışık sayılar, telefon numarası gibi tahmin edilmesi zor olmayan şifrelerin seçilmemesi gerekmektedir. 6 haneli şifrenizde, hem rakamlar hem de harfler almalıdır. Güvenliğini için şifreyi aldığınız sırada, telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gelecektir, böylece sizden başkasının internet bankacılığı hesabına girmesinin önüne geçilir.

Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Adımları

Bireysel Müşteri FinansŞifre Nasıl Alınır?

Finansşifre alırken bireysel müşterilerin izleyeceği yol ile kurumsal müşterilerin izleyeceği yol aynı değildir. Eğer bireysel müşteri olarak şifre almak istiyorsanız, izlemeniz gereken yollar şu şekildedir;

  • Mobil uygulamaya girerek ya da internet bankacılığına girerek, ŞifreAl butonuna basabilirsiniz.
  • Finansbank çağrı merkezlerini arayarak, müşteri temsilcisi aracılığıyla alabilirsiniz.
  • Herhangi bir Finansbank şubesine giderek, internet bankacılığı şifresi almak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Adımları; Kurumsal Müşteri FinansŞifre Nasıl Alınır?

Eğer Ticari/Kurumsal Bankacılık müşterisiyseniz ve ilk kez şifre alacaksanız, İnternet ve Mobil Bankacılığı kullanabilmeniz adına ilk olarak şubeleri ziyaret etmeniz gerekmektedir. Kurumsal/Ticari Bankacılık müşterilerinin, şubeye gitmeden, internet, mobil uygulama ya da çağrı merkezi üzerinden ilk şifresini alması mümkün değildir.

Kobi Bankacılığı müşterilerinin de 0850 222 1 900 numaralı çağrı merkezine ulaşmaları ya da ilk şifreleri için yine şubeleri ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Adımları; Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Değiştirme

Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Adımları haricinde, Finansbank İnternet Bankacılığı şifre yenileme işlemi için de belli başlı adımlar izlemelisiniz. Şifrenizi unuttuysanız ya da şifrenizde değişikliğe gitmek istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar şu şekilde;

  • Öncelikle QNB Finansbank sitesine giriş yapın ve sağ üst köşede yer alan internet bankacılığı bölümüne tıklayın.
  • Karşınıza bir ana ekran gelecek ve bu ekranda şifremi unuttum butonuna basın.
  • Şifremi unuttum butonuna bastığınızda, elinizde kartınızın olması gerekmektedir. Bu adımdan sonra kart bilgilerinize göre ekran da yönlendirme alırsınız.
  • Sorulara verdiğiniz doğru cevapların ardından, Finansbank şifre oluşturma ekranına gitmek yerine, güvenlik önlemi alabilmek için müşteri destek telefonuyla sizi aramayı tercih etmektedir.
  • Şifre yenileme isteğinde bulunan kişinin siz olduğundan emin olduktan sonra, size geçici bir şifre verilir.
  • Bu geçici şifre ile hesabınıza giriş yaparak, kendi şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Siz değiştirmeseniz bile, şifrenizi 180 günün sonunda giriş yapmak istediğinizde mecburi olarak yenilemeniz istenir. Burada seçeceğiniz şifrelerin son 6 ay içerisinde kullanmadığınız şifreler olması zorunludur. Aksi takdirde girdiğiniz şifreler kabul edilmez.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ