Finansbank Enpara Eft Saatleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Finansbank Enpara Eft Saatleri

9 Şubat 2020

"<yoastmark

2020 yılında Finansbank Enpara Eft Saatleri değişikliğe uğramamıştır. Bunun nedeni Merkez Bankasının çalışma saatlerinin değişmemesi, devlet kurumu olduğu için bir değişiklik söz konusu değildir. Elektronik fon transferi bilinen adıyla eft birbirinden farklı iki bankanın arasında para transferidir. O yüzden bankalar elektronik fon transferi işlemini Merkez Bankası aracılığıyla gerçekleştirir. Bir bankada bulunan iki hesap arasında para transferine yani havaleye Merkez Bankası karışmamakta bu işlemi banka kendi sisteminde halletmekte. Havale işi banka içinde olduğu için banka bu işleme saat sınırı koymamakta para sanal bir şekilde transfer olduğu için banka sistemi bunu sanal ortamda rahatlıkla değiştirir.

Eft İşlem Saati Enpara

Eft talimat işlemleri Finansbank Enpara Eft Saatleri Finansbank’ın belirlediği saat dışında olamaz. Finansbank’ın çıkarmış olduğu enpara uygulaması bankacılık işlemlerine kolaylık sağlamakta. Bu kolaylıklar:

Mevduat hesaplarında yüksek faiz,

Banka işletim ücreti olmayan kredi kartları,

Eft ve havale işlemlerinde yapılan kolaylıklar

Masrafsız ve düşük faizli ihtiyaç kredisi

"<yoastmark

Böyle bankacılık işlemlerinde yenilikler ve kolaylıklar mevcut enparada. En para eft başlama saatleri 08.00 da olup, eft bitiş saatleri 17.30 da bitmektedir. 17.30’dan sonra yapılan elektronik fon transferi işleme alınma zamanı için bir sonraki iş gününü beklemeniz gerekir.

Eft Saatleri Dışında Eft Yapılır mı

Eft saatleri dışında eft yapılır mı sorusunun cevabı Finansbank Enpara Eft Saatleri içinde eft işleme direk alınır. Saatlerin dışında yapılabilirsiniz ama sistem direk işleme almaz hafta içi eft saatlerini bekler.

Enpara Eft Ücretleri

Enparanın bankacılık işlemlerinde kolaylık sağladığından bahsetmiştik. Yeniliğin biri de elektronik fon işlemi (eft) ve havale işleminden ücret alınmaması. Bu yeniliği başka bankalar kendi içlerinde farklı adlarda uygulama çıkartarak böyle yeniliklerde bulunuyorlar.

"<yoastmark

Enpara Geç Elektronik Fon Transferi (eft)

Bankalar saat 16.00 dan bankanın kendi eft bitiş saatine kadar yapılan elektronik fon transferine geç eft demektedir. Enparada geç eft 16.00 ile 17.30 içinde yapılanlardır. Bu işlemden ücret alınmaktadır. Ücret gönderilen tutardan direk kesilir.

Finansbank Enpara Eft Saatleri İçinde Eft Limitleri

Eft limitlerinde diğer bankaların en yüksek tutarı örneğin a bankasında günlük olarak 300.000 TL. Enpara bu limiti günlük olarak baya arttırarak sağlamış olduğu kolaylıklara yenisini eklemiş olarak günlük limitini 500.000 Türk Lirası’na çıkarmış. Diğer bir yenilik cep havale limitlerinde günlük 2 kez 500 TL’ye kadar, haftalık 4 kere 1000 TL’ye kadar, aylık ise 6 kereye kadar 1500 TL.

"<yoastmark

Eft Saatleri Kaç Saatte Hesaba Geçer

Bu yıl enpara bu işlemi çok hızlı bir şekilde tamamlamak için uğraştı. İşlem süresi genel olarak diğer bankalar içinde geçerli olarak 5 ile 20 dakika sularındaydı. Enpara 5 ile 10 dakikaya içinde sizin için işlemi tamamlamakta. Olası bir sıkışıklıkta tabi bu süre uzayabilir. Sistematik bir süreç işlediğinde bu durumda en paranın yapabilecek bir çözümü olmamakta.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ