Fibabanka EFT Saatleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Fibabanka EFT Saatleri

Fibabanka EFT Saatleri

Fibabanka havale ve EFT işleminin yanında yeni bir hizmetle ortaya çıktı. Bilindiği gibi havale işlemi aynı banka hesapları arası olan işlemlerdir. EFT işleminde ise sistem biraz değişerek banka hesabınızdan diğer bankalarda bulunan hesaplara işlem yapmakta. Nöbetçi transfer ise EFT yapamadığınız saatlerde EFT işlemi yapmanıza olanak sağlayacak bir sistem. Bu yazımızda hem Fibabanka EFT Saatleri bilgiler hem de yapılan yenilik hakkında size bilgiler vereceğiniz. Dilerseniz kısaca EFT nasıl yapılır bahsedelim.

FİBABANKA EFT Saatleri

FİBABANKA EFT Saatleri

Fibabanka EFT Nasıl Yapılır

Öncelikle EFT yapabileceğiniz kanallardan bahsedelim; şubeler, mobil uygulama, internet bankacılığı ve çağrı merkezi. Diğer bankalarda ATM üzerinden de işlem yapılmakta fakat Fibabanka sisteminde bu imkan bulunmamaktadır. Onun yerine getirmiş oldukları yenilik bu özelliğin olmamasını pekte önemsenmeyecek hale soktu.

Şubelerden EFT nasıl yapılır: Fibabanka EFT Saatleri içerisinde yani bankanın mesai saatleri içerisinde bankaya gidip sıra almanız gerekmektedir. Sırayı aldıktan sonra sıra size geldiğinde yapılması gereken çok basittir hesabın IBAN numarasını görevliye verdiğiniz zaman bütün işlemi sizin yerinize çalışan görevli yapacaktır.

Mobil uygulamadan EFT nasıl yapılır: Fibabanka mobil uygulamasını indirdikten sonra uygulamaya gerekli bilgileri girerek internet bankacılığı şifreniz yoksa çağrı merkezini arayarak alabilirsiniz. Para transferleri menüsünden EFT’yi seçerek açılan pencerede ki bilgileri doldurmanız gerekmektedir. IBAN numarası, hesabın kime ait olduğunu, göndereceğiniz tutarı ve tarihi girmeniz gerekmekte. İleri bir tarihte gönderecekseniz tarih kısmını değiştirmeniz gerekmektedir.

İnternet sayfasından EFT nasıl yapılır: İnternet bankacılığı yazısına tıkladığınızda sisteme girişiniz için T.C kimlik numaranız ya da müşteri numaranızı kullanmanız gerekmekte. Şifre bölümüne şifrenizi biliyorsanız onu yoksa müşteri hizmetlerini arayarak internet bankacılığı şifresi almanız gerekmektedir. İkisini de doğru yazıp sisteme girdiğinizde para transferleri seçeneğinden EFT işlemini seçmeniz gerekir. Açılan sayfada mobil uygulamada olan gibi IBAN numarası, hesabın kime ait olduğu, göndermek istediğiniz tutar ve tarih bilgileri doldurulmalıdır.

Çağrı merkezinde EFT işlemi: Çağrı merkezini arayarak EFT işlemi yapmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Onlarda sizden gerekli bilgileri isteyeceklerdir. İşleminiz kısa sürede bitecektir.

FİBABANKA EFT Saatleri

FİBABANKA EFT Saatleri

Fibabanka EFT Hesaba Geçme Süresi

Diğer bankaların aksine Fibabanka EFT Saatleri içinde yapacağınız EFT işleminin tamamlanıp diğer hesaba geçme süresi 5 – 10 dakika arasındadır. Eğer yoğunluk varsa bu dakika maksimum 20 dakika olmaktadır. Diğer bankalarda süreler yaklaşık olarak burada olanın iki katıdır.

Fibabanka EFT Saatleri

EFT saatleri saat 09.00 – 17.00 arasında gerçekleşmektedir. Ama sadece bu bankada olan sistem sayesinde artık yedi gün yirmi dört saat bu işlem gerçekleşecektir. Normal mesai saatlerinde yapılan işlem EFT işlemi olarak geçmekte. Onun dışında yapılan başka bankaların hesaplarına para gönderme işine ise Nöbetçi transfer sayesinde yapacaksınız. Nöbetçi transfer sayesinde mesai saatleri dışında yapmak istediğiniz para transferlerini kolaylıkla yapabileceksiniz.

FİBABANKA EFT Saatleri

FİBABANKA EFT Saatleri

Fibabanka EFT Ücretleri

Çağrı merkezi EFT işlemi ücreti: Ücretsiz

Mobil uygulamadan EFT işlemi ücreti: Ücretsiz

İnternet bankacılığı EFT işlemi ücreti: Ücretsiz

Şubeden EFT işlemi ücreti: 45 TL

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ