Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Var Mıdır - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Var Mıdır

26 Ocak 2020

Dara düşen Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Var Mıdır merak edenlere ‘evet’ yanıtı verilir. Bankalar eskisi gibi zorlu kredi şartlarına sahip değil. Artık kredi şartları daha da esnetilmiş ve ev hanımlarına dahi verilmeye başlanmıştır. Birden fazla banka tarafından verilen kredi için dikkate alınan hususlar ise:

  • Ev hanımlarının haneye giren gelirler dahilinde kredi çekmesi esas alınır.
  • Teminat ya da kefil sunarak kredi çekmeleri sağlanır.
  • Temiz kredi geçmişi de ev hanımlarının şansını arttırır.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Çekebilir?

Çalışmayan ev hanımları da dara düştükleri zaman krediye başvurabilir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar var mıdır sorusuna karşılık olumlu yanıt alınır. Ve de bankaların şartlarını dikkate alanlar başvuruya geçebilir. Mesela eve giren aylık gelirin ifade edilmesi önemli. Varsa eşin ya da çocukların kazançları belgelerle sergilenmelidir.

Eş ya da çocuklar kefil olarak gösterilebilir. Varsa ev hanımlarının üzerine kayıtlı mal varlıkları da teminat olarak gösterilebilir. Örneğin tarla, ev ya da işyeri bunlar arasında. Sonuç olarak gerek kefil gerekse teminat sayesinde işiniz kısa sürecektir. Bu yolla yüksek tutardan kredi sahibi dahi olabilirsiniz.

Ev Hanımlarının Kredi Notuna Bakılıyor Mu?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar var mı sorusuna karşılık birden fazla banka karşınıza çıkacaktır. Yukarıda belirttiğimiz esaslara bağlı olarak çoğu bankanın kredi vermesi dikkatlerden kaçmıyor. Bu aşamada sadece ev halkının geliri ya da teminatlar dikkate alınmıyor. Arkasından kredi notu da gelmekte. Kredi notu:

  • Ev hanımlarının önceden başvurduğu kredilere göre belirlenir.
  • Düzenli ödeme yapan ve borçlu olmayan kadınların para çekmesine izin verilir.
  • Kurumlara ödemelerini geciktirmeyen ev hanımlarının puanı yüksek çıkar.

Bu hususlar dahilinde kredi başvurularınıza olumlu yanıt almanız uzun sürmez. Gerek teminat gerekse kefil eşliğinde elinizi sağlamlaştırmanız mümkün. Öyle ki kredi başvurusundan önce tüm bu şartları dikkate alarak harekete geçmenizde fayda var.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Var Mıdır; Ev Hanımlarına Maksimum Ne Kadar Kredi Verilir?

Kredi limitleri her bankada değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda ev hanımlarının geliri, teminatları ve mal varlıkları göz önünde bulundurulur. Yine bu durumlara göre farklı limitlere yer verilir. Örneğin Enpara tarafından son olarak 30 bin TL’lik kredi açıklamalarına yer verilmiştir. Gelir belgesi olmayan kadınlara verildiği açıklanmıştır.

AktifBank N Kolay tarafından da ev hanımlarına kredi verildiği görülüyor. Maksimum 48 ay vadeli kredi tutarı kadınların kefil, teminat ve gelir durumuna göre değişir. Yine CEPTETEB tarafından da maksimum 30 bin TL’lik kredi limitleri sergilenmiştir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Var Mıdır

Ev Hanımları Krediye Nasıl Başvurur?

Ev hanımları da SMS yoluyla başvuruya geçebilir. Genelde iş kurmak isteyen kadınlara yönelik SMS başvuruları kabul edilir. Girişimci kadınlar DenizBank’tan para çekebilir. Bunun için maksimum 80 bin TL’lik kredi tutarını sergilemiştir. SMS dışında:

  • Kredi için gelir belgelerini hazırlamak önemli.
  • Teminat ve kefil durumları da açıkça sergilenmeli.
  • Bu şekilde şubeye başvuru yapmak daha doğru olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Var Mıdır; Ev Hanımlarına En Yüksek Kredi Veren Banka Hangisi?

2020 verilerine göre en yüksek kredinin TEB tarafından sergilenmesi dikkatlerden kaçmıyor. Ancak bunun için kendi işini kurmak isteyen kadınlar bekleniyor. Yani işe bağlı olarak kredi çekmeniz esas alınır. Bu anlamda maksimum 125 bin TL’lik kredi tutarını sergilemesi dikkat çekmiştir. Arkasından da 24 ay vade olanaklarını gözler önüne seriyor. Ev hanımları iş tanımları ve teminatlara göre kredisini çekerek harekete geçebiliyor. TEB bunun için Çalışma Sosyal Politikalar Bakanlığı ile anlaşma sağlamıştır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ