Esnafa 300 Bin TL Kosgeb Hibesi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Esnafa 300 Bin TL Kosgeb Hibesi

30 Mayıs 2020

"Esnafa

Herkesin bildiği kosgeb girişimde bulunacak olan esnafa tam 1 milyon TL hibe vermeyi planlıyor. Bu hibelerin yanında kredi fırsatları da sunacağı belirtilmektedir. Kosgeb sayesinde esnaf olmayı düşünenler ya da şuan esnaflık yapanlar finansal sıkıntılar yaşamıyorlar veya bankaların yüksek faiz oranları ile uğraşmak zorunda kalmıyor. Bir kamu kuruluşu olan Kosgeb’in verdiği destekler ile ülkemizde bulunan girişimci sayısının arttırılması hedeflenmektedir. Sadece yeni bir iş kuracak olanlar için değil kendi hazırda bulunan işletmesini geliştirmek isteyenler içinde destekler verilebiliyor. Bu amaçlar doğrultusunda bu yıl esnafımıza 300 Bin TL Kosgeb Hibesi desteği veriliyor. Kosgebin yürüttüğü bu işlemler hakkında sitemizde birçok yazı bulunmakta olup bunlardan biri de Kosgeb Kursları hakkında olan yazımızdır.

300 Bin TL Kosgeb Hibesi Nedir

"Esnafa

Kurum tarafından sağlanan desteklerin hepsi hibe olarak verilmemektedir. Size 300 bin TL kosgeb desteği ve esnafa kosgeb hibesi olarak verilmektedir. Hibe denildiğinde bilindiği gibi bu geri ödemesiz olarak size yani girişimcilikte bulunanlara verilmektedir. Kosgeb Destekleri alabilmeniz için yapmanız gereken bir takım işlemler bulunmaktadır bunlardan ilki kurslar hakkında bilgi sahibi olmanız. Bunun için yukarıdaki Kosgeb Kursları yazısına tıklayarak sitemizdeki yazıya ulaşmanız yeterlidir. Kurslarda eğitimini tamamlayanlar bu hibeden yararlanmaya hak kazanacaklardır. Devletimiz bu hibeyi yaklaşık olarak 250 bin işletmeye, esnafa vereceğini belirtmişti.

700 Bin TL Faizsiz Kredi Desteği

Devletin bir kurumu olan Kosgeb’ten 300 bin TL hibeyi aldıktan sonra işletmesini kuranlar bu krediden yararlanabilirler. Hibe ile işletmesini kurup ve bir kazanç sağlayanların, bir senede ki kazançlarının 300 Bin TL si kar olarak elde edilirse devlet bu krediyi o işletmeye vermektedir. Bu kredi verilirken amaç esnafın eksiklerini ihtiyaçlarını ortadan kaldırması ve rahat bir şekilde işletmesini işletmesi amaçlanmaktadır.

"Esnafa

300 Bin TL Kosgeb Hibesi Başvurusu

Bu hibeyi Kosgeb’ten almak isteyenlerin yapması gereken ilk işlem belirlenen tarihler arasında belirtilen projeler ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Sizden istenilen şartları başvurudan sonra yerine getirmezseniz hibe size verilmeyecektir peki bu şartlar nelerdir?

  • Kosgeb’e kaydınız kesinlikle olmalıdır ve sistemde kesinlikle gözükmelidir.
  • Bilançonuzu düzenli olarak takip etmeli ve bunun için bir defteriniz olmalı.
  • Hazırladığınız projenin ülkemizin ekonomisine katkı sağlaması gerekmektedir ve bu proje bir değerlendirmeden geçtikten sonra hibe sağlanmaktadır. 
  • Teknoloji bakımından orta ya da yüksek oranlı olan bir proje hazırlamanız durumunda onay olma şansınız yükselecektir bunun için imalat sektörünü seçmelisiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ