Esnaf Destek Paketi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Esnaf Destek Paketi

19 Nisan 2020

Esnaf Destek Paketi Nedir

Koronavirüs salgınının ekonomi etkilerinin giderilmesinin hedeflendiği Ekonomik İstikrar Kalkanı doğrultusunda Halkbank’ın sunduğu “Esnaf Destek Paketi”, Güneydoğu’daki işletmeler için büyük bir destek oldu.

"<yoastmark

Gaziantep’te çikolata dükkanı olan Hakan İdiç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zor bir süreçten geçtiklerini ancak “Esnaf Destek Paketi”nin kendilerine desteğin tam zamanında yetiştiğini belirtti.

Başvurunun ardından 3 gün sonra kendine şubeden dönüş sağlayarak kredi kullanabileceğinin söylendiğini ifade etti ve devam ederek “Şubeye gittiğimde de gayet hoş karşılandım. Tabii koronavirüs önlemleri nedeniyle herkesi sırayla aldılar, ateş ölçümü yapıldı. Bütün tedbirler yerine getirildikten sonra gerekli belgeleri imzalayıp krediyi adlık.” dedi.

Yaşanılan süreç nedeniyle personel azaltma yoluna başvurmayı düşündüğünün altını çizen İdiç, desteğin tam zamanında hem çalışanların mağdur edilmemesi hem de kendilerini döndürmek adına çok iyi olduğunu belirtti.

Bu dönemde borç para istemenin, almanın çok zor olduğunu, bu nedenle avantajlı kredinin çok işlerine yaradığını ifade eden İdiç, şöyle devam etti:

Destek paketi ile destek olunmasaydı personelin maaşını ödememe gibi bir zor durum olacaktı. Birinin ailesinde dört kişi olduğunu düşündüğümüz zaman 8 kişi zor durumda kalacaktı. Sitemizde İşsizlik Maaşı yazımızı okuyarak son zamandaki işsizlik maaşı hakkında bilgi alabilirsiniz.

"<yoastmark

Özel bankalar Esnaf Destek Paketi

Özel bankaların da bu süreçte destek paketleri ile gerekeni yapmaları gerektiğini vurgulayarak, şunları aktardı:

Salgın döneminde tabii ki özel bankalardan da destek paketleri ve kolay avantajlı paketler beklemek lazım. Hepimizin elimizi taşın altına koymamız gereken zamanın bu zaman olduğuna inanıyorum. Ayrışmaya gideceğimize, birlik beraberlik olacağımız bu dönemde olabilirsek bu sürecin üstesinden gelebiliriz. Bu krediyi ve destek paketini çok kısa sürede sonuçlandırdıkları ve bize yardım ettikleri için teşekkür ediyorum. Çok kısa sürede kredi alarak bütün mağduriyetlerimiz azaldı sadece bizim için değil çalışanlarımızda dahil buna. Bu paketi esnaf için yani Türkiye geneli için olduğunu düşünecek olursak son derece rahatlatıcı bir nefes, can suyu oldu.”

Esnaf Destek Paketi Ne Zaman Sonuçlanır

"<yoastmark

Halkbank’a yaptığı “Esnaf Destek Paketi” başvurusunu yaparken hiçbir zorluk yaşamadıklarını krediyi kullananlar tarafından belirtiliyor.

Başvuruyu internet bankacılığı aracılığıyla yaptıklarını ve çok kısa sürede cevap verildiğini anlatan müşteriler, ekleyerek devam ettiler:

“Başvuru yapılıp onaylandıktan sonra kredimizin hesaplarına yattığını söylediler. Bu konuda ve dönemde bu paketle çok yardımcı oldular. Başvurulara çok kısa sürede yanıtlar geliyor, iletişime geçerek başvurular gerçekleştiriliyor. Gerekli imzaları atıldıktan sonra verilen kredi sıkıştığımız işlerimiz için kullandık diye eklediler müşteriler. Başvuru yaptığınız taktirde sizden kefil istenmeyecek sadece vergi levhası ile başvurunuzu yapabileceksiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ