En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2022 - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2022

26 Mart 2022

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

En kolay kredi kartı veren bankalar 2022 yılından bu yana mercek altına girdi. Yani uzun yıllardır kredi kartları kullanılan bankalar mevcut. Kolay ve yüksek kredi imkanlarına yer veren bankalar öne çıktı. Hepsinde benzer kredi kartı başvuru şartları sıralandı. Başta temel şartları sıralamak gerekirse:

  • Kolay kredi için kişinin kredi notu dikkate alınır.
  • 18 yaşından büyük olanlar kredi kartına başvurabilir.
  • Türkiye Vatandaşı olma gibi temel şartlar sıralanır.

Kolay Kredi Kartı Almak İçin Ne Yapmalı?

Önceden kullandığınız ya da mevduat hesabına sahip olduğunuz bankalara başvurmanız faydalı olacaktır. En kolay kredi kartı veren bankalar 2022 yılından beri bu hususa göre işlem görür. Yani hızlı bir şekilde kredi kartınızın çıkartılması ve adresinize gönderilmesi esas alınır.

Haricinde düzenli kredi kartı borç ödemelerine yer verenlerin işi kolay olacaktır. Çünkü bu durum kredi notunun yüksek çıkmasına etki eder. Notu yüksek olan vatandaşların kredi kartı almaları kısa sürer. Findeks sorgulama neticesinde kredi notunuzu öğrenmeniz de mümkün. Bu yolla kredi kartı başvurusuna geçmeniz işinizi kolaylaştırır.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

En kolay kredi kartı veren banka 2022 senesinden bu yana kredi notlarını dikkate alır. Örneğin en düşük not 1-900 arasındadır. Çok düşük olarak ifade edilen bu nota sahip olan kişilere de kredi kartı verenler mevcut. Notlara ilişkin:

  • Çoğu banka 700 kredi notu ve üzerine kredi kartı veriyor.
  • Not düşük olsa dahi gelir durumuna göre kredi kartı alınabiliyor.
  • Kefil ya da teminatlara göre de alınması mümkün.

901 – 1200 aralığında olan nota ilişkin gelir durumu dikkate alınır. Düzenli geliri bulunan kişilerin kredi kartı almaları kısa sürer. Diğer tüm puanlar için de aynı durum geçerli. Yani 1200’den 1900’e kadar çıkan kredi notuna karşılık kart başvurularınızın sonuçlanması uzun sürmez.

Kısa Sürede Kredi Kartı Veren Bankalar

Kampanyaları ve ek indirimleri dikkate alarak kolay kredi kartı veren bankalardan seçiminizi yapabilirsiniz. Mesela AkBank bunlar arasında yerini almıştır. Ve de Axess olarak ifade edilen kredi kartı kısa sürede çıkartılıyor. Haricinde Garanti Bankası’da kısa sürede kredi kartı sunan bankalar arasında boy göstermiştir.

Yapı Kredi olarak Wordcard başvurularına geçilebilir. Müşteri potansiyeli yüksek olan bu kart uzun süredir talep görüyor. Ve hızlı bir şekilde kartın çıkarılması esas alınır. Arkasından QNB FinansBank gelmekte. CardFinans olarak sunulan kredi kartına başvuruya geçilebiliyorsunuz. Aynı şekilde DenizBank tarafından kredi kartı işlemleriniz kısa sürer.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2022; Bankalara Kredi Kartı İçin Nasıl Başvurulur?

Bankalar benzer şekilde kredi kartı ve kredi başvurularını karşılar. Örneğin başta müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Çağrı merkezleri sizlere kredi kartlarına ilişkin tüm detayları aktarır. Ve taleplerine uygun olan kredi kartını sunarak başvurunuzu alır. Müşteri hizmetleri haricinde:

  • SMS gönderimi ile kredi kartı başvuruları kabul ediliyor.
  • Mobil bankacılıkta kredi kartı başvurularında kullanabilirsiniz.
  • Son olarak Web siteleri ve internet bankacılığı da bu işlemlere yer veriyor.

Başvuru sırasında çoğu banka T.C. kimlik numarası talep eder. Bu yolla kredi kartına başvuran kişilerin incelenmesi sağlanır. İnceleme sonrasında kişiye uygun kredi limiti belirlenip ve kart hazırlanır. Yine kredi notunuza ve gelir durumunuza göre limitiniz belirlenip size sunuluyor.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2022; Kredi Notu Düşük Olanlar Kart Alabilir Mi?

Kredi notu düşük olan vatandaşların da kart başvurularına geçmeleri mümkün. Ancak bunun için şubeye başvurmak en doğrusu olacaktır. Aynı zamanda bloke teminatlı olacak şekilde kredi kartı çıkartılması esas alınır. Yani sizin bankadan mevduat hesabı açıp, ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak bu ödeme bloke edildikten sonra kredi kartının çıkarılması mümkün olacaktır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ