En Az Mazot Yakan Traktörler | En Az Yakan Traktörler Hangileri - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

En Az Mazot Yakan Traktörler | En Az Yakan Traktörler Hangileri

16 Mart 2022

"<yoastmark

En Az Mazot Yakan Traktörler Hangileri, devlet traktör alımlarında destek vermeye başladığını Devlet Mazot Desteği Nasıl Alınır yazımızda yer vermiştik. Şimdi ise traktör alımı yapacağınız zaman en az mazot yakanı tercih etmeniz için sizlere traktörleri araştırdık. Çünkü mazot fiyatları arttıkça tarlada kullandığınız traktör için maliyet arttı bu şekilde tarımsal alanda harcamalar arttı. Devlet tarafından mazot ve gübre destekleri de verilse yine de az yakan traktörü almanız sizin işinize gelecektir. Az mazot yakan traktörler sayesinde sizin maliyetiniz azalacak ve daha fazla kazanacaksınız. Sizin için hazırladığımız az yakan traktörler aşağıda verilmiştir.

En Az Mazot Yakan Traktörler Markaları

Traktörlerin yakıtını etkileyen birçok etmen olduğu için direk az yakan olarak belirtmek doğru olmayacaktır, yakıtı arttıran şeylerden de bahsedelim.

Yakıtın azalmasında oldukça etkili olan silindir – piston oranı ile başlayalım bunlar azaldıkça yakıtınızın tüketimi de azalacaktır.

Diğer bir etmen devir sayısı arttıkça ve motor hacmi büyüdükçe yakıt tüketimleri oldukça artmaktadır.

Traktörünüzün patinaj atması yakıtı arttırır ve yakıt kalitenizde yakıt tüketiminde son derece etkilidir.

Traktörünüzün özellikleri ve motorunuzun kapasitesi yakıt püskürtmesinde farklılık gösterdiğinden bu etkende yakıt tüketimini etkilemektedir.

Aynı zamanda tekerliğinizin ağırlığı ve tekerlek yüksekliğinizde tüketimi arttıracaktır.

"<yoastmark

En Az Mazot Yakan Traktörler İçin Ne Yapılmalı

Traktör aldığınızda beklentiniz genel olarak çoğumuz için geçerli olarak çok çekmesini istememiz ve buna rağmen yakıtının az olması. Sizin için araştırdığımız traktörleri söylemeden önce yakıtı azaltmanız için yapmanız gerekenlerden de kısaca bahsedelim.

Traktörünüze sonradan takacağınız ekipmanlar oldukça önemli olarak traktörü zorlamamalı. Traktörün arkasına takacağınız çok ağır bir pulluk çekiş gücünü düşürecek, pulluğu kaldırmakta olan traktörün yakıt tüketimi artacaktır.

Diğer bir etmen lastiklerinizin havası dahil diğer bakımlar lastiklerin havasının düşük olması yakıtı arttıracak unsurlardandır. Bakım içinde bu geçerlidir motor yağınızın kaliteli bile çekim gücünün değişmesinde etkilidir. Sonuç olarak mazot kullanımını etkileyen faktörler;

 • Tekerlek boyutu arttıkça mazot tüketimi artacaktır,
 • Silindir piston oranı artarsa traktörün yakacağı mazot artar,
 • Traktöre fazla yüklenmeniz, yani traktöre patinaj attırmanız yakıtı arttıracaktır,
 • Kalitesiz yakıt kullanımı daha fazla mazotun harcanmasına sebep olacaktır,
 • Yüksek devirde kullanmak mazotu arttıracaktır,
 • Vites geçişleri, doğru vitesin doğru yerde kullanılması yakıtı oldukça etkilemektedir,

Traktörlere daha az mazot yaktırmak için yapmanı gerekenler;

 • Lastik basıncının doğru olması,
 • Traktörün bakımlarının düzgün yapılması,
 • Vites geçişlerini zamanında yapma,
 • Traktörü fazla gaz yükleyerek değil, sabit devirde kullanma,
 • Klima faktörünü doğru bir şekilde kullanma, klima direkt mazotla çalışmakta,
 • Traktörün çekeceği yükün fazla olmasını engelleme.

Sonuç olarak mazotun fazla yakılmasına sebep olan bir faktör de traktörü kullanan kişidir. Fazla zorlamadan mazot tüketimini azaltabilirsiniz. Fakat kullandığınız traktör de mazot tüketiminde etkilidir. En az yakıt yakan çift çeker traktör listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Az Yakan Traktörler

Gelelim sizin için araştırdığımız az yakıt tüketimi olan traktörlere, sizin için aşağıda sıraladık. En az yakan traktörler aşağıda tek tek açıklanmış olup piyasada bulunan yakıt tüketimi en az olanlar bunlardır;

 • Fendt 415 Vario Alman malı olan bir traktör,
 • Kubota M40 Serisi Japon malı olan bir traktör,
 • Valtra N Serisi Finlandiya malı olan bir traktör,
 • New Holland tüm dünyada üretiliyor, merkezi İtalya’da olan bir firma
 • Massey Ferguson ABD malı bir traktördür,

Fendt 415 Vario

En Az Mazot Yakan Traktörler sıralamamıza girmeyi başaran traktörlerin birincisi 155 beygir ve 114 kW. Bu araçta kabin, egzoz freni, klima, hava yastıklı koltuk gibi özellikler bulunmakta olup motoru teknolojiktir ve güçlü bir motoru vardır. Buna rağmen yakıt tüketimi az olup deposu da büyüktür, sürekli mazotla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Almak istediğiniz zaman diğer özellikleri hakkında bilgi almayı unutmayın.

Kubota M40 Serisi

15 ileri ve 15 geri vites sistemi bulunmakta azami hızı 37 km/saat olup 4 WD çekişine sahiptir. Çift hava filtresi bulunmakta olup çekiş özelliği fazla olup motoru yüksek oranda güç sağlar. Bu gibi özellikleri nedeniyle yakıt tüketimi oldukça azdır. Aynı zamanda kabinin içi oldukça konforlu bir şekilde tasarlanmıştır.

"<yoastmark

Valtra N Serisi

Her şeyden önce bu traktör tarlalarda kullanılmak için tasarlanmış. Çekişi oldukça güçlüdür ve aynı zamanda son derece dayanıklı bir traktördür. Sisu Power motor bulunmakta, birçok vites seçeneği sunulmakta. Motorunda bulunan özellikler ile birlikte performansı oldukça iyidir. Motoru uzun ömürlü olup traktör için ısınma problemi yapmamaktadır. Sonuç olarak hızı düşük olduğu için devride düşüktür bunun sayesinde yakıtı da oldukça azdır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ