Emekliye Kredi Veren Bankalar - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Emekliye Kredi Veren Bankalar

9 Mart 2020

"<yoastmark

Emekliye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ve faizsiz kredi veren bankalar Albaraka Türk, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Türkiye Finans bankası. Bu bankalar hakkında, size kredi vermeleri için şartları, emekli olup nakit paraya ihtiyacınızda yapmanız gerekenler hakkında bilgileri sizin için sunduk. Bu bahsettiğimiz bankalar geçen senede faizsiz kredi vermekte iken bu senede devam edecekleri söylenenler arasında. Bankaların istedikleri şartları genel olarak aşağıda sizin için sıraladık. Bu şartları sağlamanız durumunda bankanız size kredi imkanı verecektir, genel olarak hangi bankadan emeklinizi alıyor olursanız olun banka size kredi verecektir. Kredi miktarları değişebilir ama banka üzerinden sabit bir geliriniz olduğu için ve geri ödemesini direk keseceği için herhangi bir sorun çıkmayacaktır. 

Emekliye Kredi Veren Bankalar Şartları

Bankaların istedikleri şartların çoğu genel şartlar olmakta diğer bankalar da bu şartları sağlamanızı isteyeceklerdir normal bir kredi çekerken. Bahsettiğimiz bankalar için faizsiz kredi imkanları içinde geçerlidir.

Kredi çekecek olan emeklinin kredi sicilinin temiz olması istenilmekte, onunla ilgili yasal takip veya idari takip olmaması gerekir.

Emeklilik kredisine başvuru yapabilmeniz için belirli bir yaş aralığında olmanız gerekir o yaş aralığı da 75 ile 80 yaş arasıdır. Faizsiz krediyi çekecek olan emekli için yaş aralığı bu şekildedir ama üst yaş yani 80 yaşı bankadan bankaya göre değişmekte. Bu şart faizsiz kredi imkanı için istenilmekte.

Emeklilere için vade sınırı getirilmiş ihtiyaç kredisi çektikleri zaman 36 aylık vade yapılık 36 ayda geri ödemeleri istenilmekte. Eğer emekli olan kişi taşıt kredisi çekmek isterse 48 ay içinde geri ödemesi gerekmekte. Emekli maaşınıza göre ve onun yanındaki gelirinize göre bu vade seçenekleri değişmekte ve siz istediğiniz gibi yapabilmektesiniz.

Emeklilik kredisine başvuruda bulunduğunuz zaman size yapılan ödeme planı için ödeme miktarı maaşınızın yarısından fazla olmamalı. Bu durum karşılanmaz ise kredi verilmeyebilir.

Kredi çekerken evinizi ya da başka bir mülkünüzü ipotek ettirerek kredi çekmek istiyorsanız eşiniz varsa eşinizin izni için yazılı bir belge istenilmekte.

"<yoastmark

Emekliye Kredi Veren Bankalar Faiz Oranları

Faizsiz kredi imkanı veren bankaların listesi yukarıda olup faizsiz kredi içinde belirli yaş istenmektedir. Onun dışında söylediğimiz gibi her bankadan kolaylıkla kredi çekebilirsiniz ama emeklinizin olduğu bankadan çekmenizi öneririz. Emekli Maaşına Kredi Veren Bankalar sizden bunu isteyerek emeklinizi bankalarına getirmenizi isteyeceklerdir bunu yapabilmeniz için emekli promosyonu kampanyasına katılmamış olmanız gerekmektedir. Emekli kredisi faiz oranları aşağıda belirttiğimiz gibi olmakla birlikte bankanızın size sunacağı farklı teklifleri olabilir.

QNB Finansbank emekli kredisi faiz oranı: %1,48

TEB emekli kredisi faiz oranı: %1,50

İş Bankası emekli kredisi faiz oranı: %1,59

Garanti Bankası emekli kredisi faiz oranı: %1,87

ING Bank emekli kredisi faiz oranı: %1,59

"<yoastmark

Emekliye En Uygun Kredi Veren Bankalar

Aktif Bank, Enpara, Teb, İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası gibi aklınıza gelebilecek her banka bunların arasındadır. 70 Yaş Üstü Emekliye Kredi Veren Bankalar da bu bankalardır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ