Emekliye En Kolay Kredi Veren Bankalar - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Emekliye En Kolay Kredi Veren Bankalar

9 Şubat 2020

Emekliler düzenli olarak devlet tarafından maaşı yatan vatandaşlardır. Bunun sonucunda bankalarla güvenli bir iletişimleri vardır. Bankalar ödemeleri daha güvenli olduğu için eğer kredi notu düşük değilse emeklilere kredi vermekte sıkıntı çıkarmazlar. Emekli maaşı alan vatandaşlarda bunun sonucunda emekliye en kolay kredi veren bankalar araştırma durumundadır.

Emekliye En Kolay Kredi Veren Bankalar

Emekli Kredisi Almak İçin Hangi Banka Tercih Edilmeli

Bankalar emeklilere kredi vermekte sıkıntı çıkarmazlar. Bunun sonucunda da bazı kampanyalar düzenleyerek emeklilerin rahat bir şekilde kredi almasını sağlayabilirler. Emekli olup kredi çekmek isteyenler ise bu bankalar arasında tercihini emekliye en kolay kredi veren bankalar yönünde gerçekleştirir. Emekliler için tercih edilmesi gereken bankalar az faizle kredi veren kamu bankalarıdır. Bu bankalar emekliler için daha yardım içerikli krediler sunmaktadır.

Emekliye En Kolay Kredi Veren Bankalar; Ziraat Bankasından Emekli Kredisi Almak

Türkiye’nin en güvenilir bankalarından olan Ziraat Bankası birçok insanın parasını bu bankayla iletişim kurarak gerçekleştiği uzun yıllardır bilinmektedir. Emekli olan vatandaşların büyük çoğunluğu(neredeyse yarısı) emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan almaktadır. Bunun sonucu olarak Ziraat Bankası emeklilere özel olarak düşük faizli krediler sunmaktadır. Uygun fiyatla bireysel krediler verilmekte yanı sıra kişiye özel araba, ev kredileri de emeklilere sunulmaktadır. Ziraat Bankası’ndan kredi çekmek isteyen emekliler bu avantajlardan yararlanmak için öncelikle emekli maaşını bu bankaya taşımalıdır. Taşıma durumunda maaş bankası kredi olduğu için taşımayı gerçekleştirmiyorsa ziraat bankası borç kapatma kredisi sunarak bu soruna çözüm yaratıyor.

Emekliye En Kolay Kredi Veren Bankalar; Emekliye Kredi Veren Diğer Bankalar

Emeklilere kredi veren çoğu banka yeni kampanyalar yaparak emeklilerin krediyi kendi bankalarından almasını sağlamak istiyor. Bunun sonucunda da emeklilere doğru tercihi bulmak düşüyor. Emekliye en kolay kredi veren bankaları bulup tercih ederek emekliler daha rahat bir kredi dönemi yaşayabilirler. Öncelikle krediyi alacak kişi kendisi için en cazip olan kredi kampanyasını seçebilir ve kredisini o bankadan çekebilir. Güncel kampanyaları izleyerek ve takip ederek emekliler kendilerine en uygun krediyi bulabilirler. Uygun faiz oranı veren kredi için kampanya yapan bazı bankalar şunlardır; Vakıfbank, Denizbank, Fidabanka, Halkbank, Burgan Bank, PTT Aktif Bank, ING, İş Bankası,Odeabank, Garanti BBVA.

Banka Seçerken Nasıl yol izlenmeli?

Emekliler bireysel, ev beya araba kredisi çekmek istediklerinde eğer kredi notlarında düşük bir durum yoksa kolaylıkla seçeneklerini değerlendirebilirler. Birçok banka seçenek sunar ve emekliler için düşük faiz oranlı kampanyalar yapar.

  • Emekliler kendilerine en cazip olan kredi kampanyasını seçebilirler
  • En uygun faiz oranı emekliler için hangi bankadaysa ona başvurabilirler
  • Güncel olarak kampanyaları takip etmeleri gerekir.Böylelikle kendilerine en uygun krediyi bulup seçebilirler

Emekliye En Kolay Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Albarakatürk, Türkiye Finans Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası emeklilere faizsiz kredi verebilen bankalardır. Ancak emekli kredisini alabilmek için bazı şartlara uygun olmak ve bazı şartları gerçekleştirmek gerekmektedir.

Başvuran kişinin sicilinin temiz olması gerekmektedir.

Emeklilerin emekli kredisi alması için yaş sınırı bulunur. Bu yaş sınırı 75 ile 80 arasıdır. Ancak bazı bankalar üst yaş sınırında değişiklik gösterebilir.

Kredi isteyen kişi emekli olduğu halde çalışma hayatına devam ediyorsa çalıştığı yerle ilgili belgeleri bankaya iletmesi gerekir

Vade sınırı bulunmaktadır. İhtiyaç kredilerinde 36 aya kadar vade sunulurken,taşıt kredilerinde 48 aya kadar vade sunulmaktadır. Ancak bazı bankalar tarafından değişiklik gösterebilir.

Kişinin almış olduğu kredi taksit ödemesinin aldığı maaşın yarısından az olması gerekir.

Emeklilik kredisi alan kişi herhangi bir gayrimenkulünü ipotek altına almak isterse ve evli ise eşinin yazılı iznini alması gerekir

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ