Emeklilere Promosyon Ödemesi Ne Zaman - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Emeklilere Promosyon Ödemesi Ne Zaman

5 Mart 2020

"<yoastmark

Emeklilere Promosyon Ödemesi Ne Zaman 2020 yılında promosyon ödemeleri 1 Mart itibari ile verilmeye başlandı. 2020 yılında promosyon alacak olan emekliler için bankalar kıyasıya bir rekabete girdiler. Rekabet kızıştıkça verilen promosyon ücretleri de bankalar tarafından arttırılmaya başlandı. Ziraat bankası, Vakıfbank gibi bütün bankalar artırımlar yapıyor bazı bankalar 2500 TL’ ye kadar promosyon vereceğini duyurdu. SGK ile bankalar arasında yapılan anlaşma 2017 yılında imzalanmıştı. Bu anlaşmaya göre toplu olarak emeklilere promosyon vermeye başladı bankalar. Bahsedilen anlaşma 3 yılda bir olacak şekilde olmuştur. Yani promosyon alabilmeniz için bankanız ile 3 yılda bir sözleşme imzalamanız gerekiyor 3 yıl emeklinizi o bankadan alacağınıza dair. 2017 yılında alınan promosyonlar 300 ile 1000 TL arasında değişmişti. Peki bu 2020 yılında 1 Mart itibari ile yatacak olan emekli promosyonları ne kadar olacak.

Emeklilere Promosyon Ödemesi Ne Zaman

Promosyon almaya hak kazabilmeniz için bankaya gidip sözleşme imzalamanız gerekiyor bunun sebebini de yukarı da söylemiştik. Sözleşmede 3 yıl boyunca emeklinizi başka bankaya transfer etme hakkınızın olmadığı yazmakta. Sözleşme yenilemek için 1 Mart itibari ile bankalara gidip müracaat edebilirsiniz. Emeklilere Promosyon Ödemesi Ne Zaman sorusunun cevabı da doğal olarak 1 Mart’tan sonra başlamaktadır.

Emeklilere Promosyon Ödemesi Ne Zaman ve Ne Kadar

Bankalar tarafından yapılan son açıklamalarına göre bu ücretin bazı bankalarda 2500 TL’ ye kadar çıkmakta. Bankaların rekabeti sayesinde emekli promosyonu bu şekilde artış sağlamıştır. Bankalar 3 yıl boyunca emeklinizi kendi bankalarından almanız için uğraşmakta.

Hangi Banka Ne Kadar Emekli Promosyonu Verecek

Emekli promosyonlarını ne kadar verecekleri hakkında bilgilendirmeyi bankalar yavaş yavaş tamamladı. Promosyonunuzun yanında ek ödemelerde yapmaya hazırlanıyor bankalar. Bunun için yanınızda başka bir emekliyi getirmeniz istenilmekte, yanında başkasını getireceklere de ödemeler yapmayı planlayan bankalar bulunmaktadır.

"<yoastmark

Bankaların Teklifleri;

Qnb Finansbank bu promosyon döneminde emeklilere maaşınıza göre değişerek 700 ile 800 TL arasında promosyon vermeyi planlıyor. Yanında emekli birini gtirecekler için de ek olarak 125 TL vermeyi planlıyor QNB Finansbank.

Halk Bankası 1000 TL altında emekli maaşı olanlara 500, 1000 TL ile 2000 TL arasında emekli maaşı olanlara 625 ve son olarak emekli maaşı 2000 üzerinde olanlar için 750 TL promosyon vereceklerini duyurdular.

Akbank emekli promosyonunu bu sene 625 TL vermeyi planlıyor.

İş Bankası tarafından verilmeyi planlanan promosyon 625 TL.

Denizbank bu iki bankadan farklı bir tutar düşünmemekte ve 675 TL emekli promosyonu vermekte.

Şekerbank, ING de İş Bankası ve Akbank gibi 625 TL promosyon vermeyi planlıyor.

Vakıfbank tarafından düşünülen promosyon tutarları 1000 TL altına 500, 1000 ile 2000 TL arası için 625 TL, 2000 TL üstü emekli alanlara 750 TL verecek.

Ziraat Bankası yapacakları ödemeleri 1500 TL altı emekli maaşı olana 500 TL. 1500 TL ile 2500 TL arası emekli maaşı alanlar için 625 son olarak da 2500 TL üstü maaş alanlara 750 TL promosyon vermeyi düşünmekte.

"<yoastmark

Daha Fazla Promosyon İçin Ne Yapılmalı

Yukarıda promosyon fiyatlarını sunan bankaların bazılarından bahsettik. En fazla promosyonu veren banka yukarıdaki ne göre QNB Finansbank gibi duruyor. Peki bu promosyonları arttırmak için yapılacak bir şey var mı diye sorabilirsiniz. Bunun için bankalar bir kota koyarak yanınızda getireceğiniz emekliler için de para vermekte. Örneğin bir kişinin yanında götürebileceği maksimum on kişi olmaktadır ve kişi başına 150 TL verilecektir yani toplamda 1500 TL yanınızda götüreceğiniz kişiler üzerinden alabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde 150 TL daha vermektedir. Bankanıza sözleşmeyi imzalamaya gittiğiniz zaman bu konularda bilgi almayı unutmayın.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ