Emeklilere Özel Faizi Düşük Kredi Veren Bankalar - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Emeklilere Özel Faizi Düşük Kredi Veren Bankalar

9 Şubat 2020

Emekliler bankalar için güvenilir müşterilerdir. Düzenli olarak maaşı yatan emeklilere kredi vermekte bankalar sıkıntı çıkarmazlar. Aksine bunun için kredi kampanyaları oluşmaktadır. Emekliler de bu durumda emeklilere özel faizi düşük kredi veren bankalar bularak onlardan kredi çekmek isterler.

Emeklilere Özel Faizi Düşük Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Özel Faiz İndirimi Var Mıdır?

Kredi notu düşük olmayan emekliler için bankalar güvenilir müşteri algısındadır. Bunun için çoğu banka emeklilerin kredilerini kendi bankalarından alması için kampanyalar, faiz indirimleri uygulamaları gerçekleştirir.Bu indirimlerden ve kampanyalardan yararlanmak isteyen emekliler emekli kredisi çekmek için güncel olarak kampanyaları takip etmeli ve kendilerine en uygun olan kampanyayı seçmelidir. Sonrasında bankalarıyla iletişime geçerek kredilerini çekebilirler.

Emeklilere Özel Faizi Düşük Kredi Veren Bankalar; En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

Genelde bankalar düşük faiz oranları sunmak için emekli kredisi almak isteyen müşterilere belirli şartlar sunarlar. Bu şartlar;

  • Emekli maaşını kredi çekmek istediği bankadan alan emekliler için özel faiz indirimleri sunulması
  • Emekli maaşını kredi çekmek istediği bankadan almayan emeklilerin maaşını kredi çekmek istediği bankaya aktarması

Bu seçenekler gerçekleştiği taktirde kredi çekiminde en az %0.10 en fazla %0.40 oranlarında faiz indirimi uygulanır. Bu uygulamalar bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Bunun için emeklilere düşük kredi veren bankalar bulunmalı ve bu bankalardan uygun krediler çekilmelidir. Bunun için bankalar arası karşılaştırma yapılmalı şu etkenlere dikkat edilmelidir;

  • Emekliler kredi çekecekleri bankaları seçerken kendilerine en uygun bankayı bulmak için bankalarla görüşme içerisinde olmalıdır.
  • Aktif kampanyaları incelemeli güncel bir şekilde takip etmelidir.
  • Onlara sunulan kampanyaları ve faiz oranı indirimlerini değerlendirmeli ve bunun sonucunda tercihlerini doğru yönde yapmalıdırlar.

Emeklilere Özel Faizi Düşük Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Özel Faizi Düşük Kredi Veren Bankalar;  Emekliler İçin Özel İndirim Yapan Bankalar Hangileridir?

Genellikle kamu bankaları emekliler için uygun faizli krediler sunmaktadır.Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emekli müşterilerin tercih ettiği ve en uygun faiz oranlarıyla müşteri çeken bankalardır.

Ziraat Bankasından Emekli Kredisi Alınır Mı?

Ziraat Bankası şuan için emeklilere %1.05 faiz oranı uyguluyor. Bu faiz oranları zamanla küçük değişiklikler yaşayabilir. Ziraat bankası Türkiye’nin en güvenli bankalarından biri olması nedeniyle tercih ediliyor. Türkiye’deki emekli sayısının neredeyse yarısı maaşını Ziraat Bankası’ndan almakta. Bu da emekli olan vatandaşları hem uygun faiz oran uygulamaları hem de maaşını güvenle aldığı banka olduğu için emekli kredisi alırken ziraat bankasına yönlendiriyor.

Ziraat Bankasından Emekli Maaşı Alma Şartları Nelerdir?

  • Emekli maaşı almak isteyen vatandaşlar öncelikle maaşını Ziraat Bankası’ndan alıyor olmalı ve maaşını bu bankadan almıyor ise Ziraat Bankası’na taşımalıdır.
  • Müşteri taşımak istediği bankadan kredi çekmiş ise Ziraat Bankası müşterilere çözüm sunuyor. Ziraat Bankası taşıma durumu gerçekleştiğinde borç kapatma kredisini müşterilere veriyor.

Emeklilere Özel Faizi Düşük Kredi Veren Bankalar; Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Albaraka Türk, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası gibi bankalar müşterilere faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Albaraka Türk 20.000 TL’ye kadar emeklilere faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Kredi çekmek isteyen birey kimlik belgesi ve emekli aylığı dökümüyle beraber bankaya başvurabilir ve 24 saat içinde geri dönüşü sağlanır.

Halk Bankasından Emekli Kredisi Alınır Mı?

Halk bankası emekli müşterilerine uygun faiz oranlarıyla kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Emekli maaşının Halk Bankasından alınıyor olması veya emekli maaşının Halk Bankası’na taşınması şartları vardır. Bu şartlar gerçekleştiği taktirde Halk Bankası müşterilerine % 0.10 oranında faiz indirimi yapmadır. Mutlu emeklilik ihtiyaç kredisi adı altında emekli müşterilerine uygun faiz oranlı krediler sunan Halkbank emeklilere özel faizi düşük kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Hızlı kredi oranında da emeklilere uygun faiz oranları uygulamakta olan Halkbank emeklilerin tercihleri arasında yer alabilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ