Emeklilere Müjde Aile Yardımı Ödemesi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Emeklilere Müjde Aile Yardımı Ödemesi

7 Ağustos 2020

Emeklilere Müjde Aile Yardımı Ödemesi

Emeklilere Müjde Aile Yardımı Ödemesi

Emeklilere verilecek destek gündeme alındı. Memurlar için ödenen aile desteği emekliler içinde ele alında. Normal dönemlerde emekli olunduğu zaman kesilen yardımlar emeklilik süresinde devam edecek mi? Emekliler için gündeme alınan aile yardım hususunda bilinmeyenleri yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Emekli Olunca Yüksek Maaş Alma Yolları Var mı cevabını yazımızı inceleyerek bulabilirsiniz bunun dışında banka ile ilgili birçok işlemi sitemizde bulabilirsiniz.

Aile yardımları emekliler içinde gündeme alındıktan sonra insanların odağı bu konuya çevrildi. Memurluk zamanında yapılan bu yardım emekli olunca da devam edeceği söz konusu. Bu haberi alan çoğu emekli bu konu hakkında detayları ve kesinleşeceği günü merakla beklemekte.

Aile Yardımı Nedir

Aile yardımı olarak tabir edilen konu memurlara ve işçilere verilen destek olarak bilinmektedir. İşçi ya da memur olsun çalışanın eşi ve çocuklarına göre her ay belirli bir miktarda kişilere veriliyor. Bu yardımın yapılmasında genel amaç Sosyal Devlet olma yolundaki büyük çalışmalarımızda bir tanesidir. Çalışan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaları ve ailelerinin refahını arttırmak için veriliyor.

Emeklilere Müjde Aile Yardımı Ödemesi

Aile Yardımı Ne Kadar

Aile yardımından yararlanmak için şartlar içinde çalışan kişinin eşinin veya çocuğunun olmalıdır. Bu durumlar altında verilecek olan tutarlar aşağıda bulunmaktadır.

Memurların çalışmayan eşleri için verilen tutar 332 TL

Çalışanların 0 ve 6 yaşları arasında bulunan çocukları için 73 TL

6 yaşından büyük çocuklar için 36 TL aile yardım paketi bulunmaktadır.

Bununla birlikte maaşlara yapılan zamlarla birlikte aile yardımı artışı da olmaktadır.

Emeklilere Aile Yardımı Verilecek mi?

Şu an sadece çalışanlar için yapılan desteğin emekli olanlar içinde sağlanması gündemde olan konulardan. Bununla ilgili henüz kesin bir yargı bulunmamakla birlikte dernekler emeklilere bunun sağlanmasına destek veriyor. Emekliler için bu destek sağlanması halinde eşi çalışmayanlar ve 6 yaşından büyük çocuğu bulunanlar için 405 TL yardım sağlanacaktır.

Emeklilere Müjde Aile Yardımı Ödemesi

KPDK Toplantısı Kararı

Emeklilere aile yardımını memur konfederasyonu tarafından masaya yatırıldı. Bu olay karara bağlanmadığı için KPDK işe el attı. KPDK ilk toplantısından sonra bu konu ile yeni bilgilerin geleceği bu konunu bir sonuca ulaşacağı beklenmekte.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ