Emekli Promosyonu Nedir Nasıl Alınır - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Emekli Promosyonu Nedir Nasıl Alınır

8 Mart 2020

"<yoastmark

Emekli promosyonu kimler alacak, emekli maaş promosyonu ne zaman ödenecek, bankalar emekli promosyonu ne kadar veriyor, banka emekli promosyon ücretleri gibi bütün sorularınıza cevap olmak için yazımızı hazırladık burada olmayan bankaların promosyonları için Emeklilere Promosyon Ödemesi Ne Zaman yazımızı okuyabilirsiniz.  Emekli Promosyonu Nedir Nasıl Alınır sorularının cevapları için hazırlamış olduğumuz yazılara ve sitemizde bu konuyla ilgili olan diğer yazılara bakabilirsiniz. Emekli promosyonu 2017 yılında devlet tarafından bankalara zorunlu kılınmış bir olay haline geldi. Bu şekilde banka ile bir sözleşme yapmanız durumu söz konusu anlaşma yaptığınızda sorgusuz sualsiz size promosyon verilecektir. 2017 yılında bankalar ve SGK arasında yapılan anlaşmalar sonucunda bankanın size her 3 yılda bir toplu olarak para verilmesi yazıyordu. 2017 yılında yapılan ödemelerden sonra emekliler merakla bu yıl yapılacak olan promosyon ödemesinin ne kadar olacağını merakla beklediler. İlk promosyonun verilmesinden itibaren üç yılın geçmesi ile bu yıl ne zaman verileceği de merakla beklenen konuların arasında. Her banka bu promosyonu vermek zorunda size kalan hangisiyle anlaşma yapacağınız.

Emekli Promosyonu Nedir Nasıl Alınır Ne Kadar

Emekli Promosyonu Nedir Nasıl Alınır sorunun cevabı kadar ne kadar olduğu da sizi yakından ilgilendirdiğini düşünüyoruz. O yüzden önceliğimizi bu konu üzerine verdik ve emekli promosyonlarının ikinci için verilecek olan tutarları sıraladık.

Emekli maaşı 1500 TL den az olan emeklilere 500 TL

Emekli maaşı 1500 TL ile 2500 TL arasında olan emeklilere 625 TL

Son olarak emekli maaşı 2500 TL üzerinde olan emeklilere ise 750 TL promosyon ödemesi yapılacak. Promosyon ödemeleri siz gidip anlaşmanızı imzaladığınız taktirde 3 gün içinde hesabınıza yatacak ve sizde bankamatiklerden çekebileceksiniz.

"<yoastmark

Emekli Promosyonu Nedir Nasıl Alınır

Bahsettiğimiz gibi 2017 yılında başlayan ve bankaların SGK ile yaptığı anlaşma sonucu ortaya çıkan olaydır promosyon. Promosyon hakkına sahip olmanız için bankalara gidip emekli maaşınızı 3 yıl onlardan alacağınıza dair bir sözleşme yapmanız. Sözleşmeyi yaptığınız andan itibaren 3 yıl boyunca emeklinizi o bankadan almak zorundasınız, herhangi bir banka değişikliği yapamazsınız. O yüzden banka seçerken buna göre davranmanızı öneririz. Emekli Promosyonu Nedir Nasıl Alınır devamında nasıl alınır sorununa cevap ise emeklinizi aldığınız ya da değiştirerek almak istediğiniz bankanın şubesine giderek sözleşme imzalamanız hepsi bu kadar. Başka herhangi bir şey yapmanıza gerek olmayacaktır, sözleşme sonrasında promosyon 3 gün sonra sizindir.

"<yoastmark

Bankaların Promosyon Ödemeleri

Yukarıda bahsettiğimiz tutarları bazı bankalar onları tercih etmeniz için arttırmış bulunmaktadırlar burada bankaların ne kadar verdiklerinden bahsedeceğiz.

Halkbank;

Yukarıda belirttiğimiz tutarlarda bir değişiklik yapmamıştır ve 3 yıl boyunca emeklilerini Halkbank’tan almaya taahhüt verenler promosyonu halk bankasından alacaklardır.

Garanti BBVA;

Promosyon tutarını arttıran bankalardan biri olan Garanti bankası emeklisi 1500’den az olanlar için 800 TL, 1500-2500 arası olanlar için 1000 TL. Son olarak 2500 üstünde emekli maaşı alanlara 1200 lira vererek promosyon miktarını bir buçuk katından fazlaya çıkarmıştır. Emekli maaşını Garantiden alanlar için kredi çekerken düşük faiz imkanı da sunacaklarını belirttiler.

Yapı Kredi;

Yapı kredi promosyonu 1000 liraya kadar vermekte ve aldığınız emekliye göre değişebilmekte. Bunun yanında emekliler için bazı konularda muaflık veriyorlar. Bunların yanında birçok konu üzerinde de yardımcı oluyorlar sağlık hizmeti ile ilgili olanları da bulunmakta.

TEB;

Promosyonu arttıran diğer bir banka TEB bu artış garanti bankasından bile fazla sırasıyla 1500 TL altına 850, 1500-2500 arasına 1125, son olarak 2500 üstüne de 1250 olacağını duyurdu.

QNB Finansbank;

TEB ile aynı promosyon tutarını verecek olan QNB promosyonu arttıran bankaların arasındaki yerini aldı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ