Emekli Olunca Yüksek Maaş Alma Yolları - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Emekli Olunca Yüksek Maaş Alma Yolları

19 Mart 2020

"<yoastmark

Emekli Olunca Yüksek Maaş Alma Yolları Var mı bütün çalışanların kuşkusuz en büyük hayali emekli olmaktır buna yeni işe başlayanlarda dahil. Prim ödemeleriniz bitirip yani gününüzü tamamlayıp yaşınızda gelince iyi emekli maaşı almayı herkes ister. Bu şekilde çalışmadan rahat bir şekilde hayatınızı devam ettirebilirsiniz. Yüksek emekli maaşı almanız için yapmanız gereken yollardan bahsedeceğiz size bu yazımızda, emeklilere kredi veren bankalar yazımızı incelemeyi unutmayın.

Emekli Olunca Yüksek Maaş Alma Yolları Neler

Birçok kişinin bildiği bir yanlış için sizi uyarmak isteriz, yüksek emekli maaşı için prim sayınız dolduktan sonra sigortalı olarak çalışmaya devam etmek. Bu durum prim gününüzü arttıracak fakat emekli maaşınızı artırmaya yaramayacaktır. Arttırmanın aksine emekli maaşınızı azaltabilecek bir durum olabilir bu. Emekli olunca yüksek emekli maaşı almanızı ne fazla primli olarak çalışmak ne de fazla prim ödemesi yapmanız. Yüksek maaş alabilmeniz için ilk yapmanız gereken SGK primleri asgari tutarda yatırılmaması daha yüksek tutarlarda yatırılmasını sağlamak.

"<yoastmark

Emekli Olunca Yüksek Maaş Alma Yolları Yapmanız Gerekenler

Emeklilerin, çalışanların bankalarda yapabilecekleri işlemleri kaleme alarak size yazmaya çalışmaktayız bundan dolayı sitemizde aradığınızı bulabilirsiniz. Bu yazımızda ise Emekli Olunca Yüksek Maaş Alma Yolları ve yapmanız gerekenlerden bahsettik bunları sağlamanızı öneririz.

SGK prim ödemelerinizi yüksek olmasını sağlamak çünkü emekli maaşları bu tutarlara göre hesaplanmakta.

Prim bildirimizin en tavandan olacak şekilde yapınız

Aldığınız tutar ne ise emekli maaşınızda o olacak diye bir husus yoktur primlerinizin asgari ücret üzerinden yatmadığına emin olun.

İkramiyelerin ve primlerinizin prim esas kazancınıza eklenip eklenmediğini kontrol edin

Birden fazla yerden sigortalı çalışmanız emek maaşınızı arttıracaktır çünkü iki tane prim yatacaktır bu da yüksek prim demektir.

SSK emeklisi, BAĞKUR emeklisinden üstündür eğer olanağınız varsa statünüzü değiştirmenizi öneririz.

Emekliliğinizde son 3 yılın tavan olarak prim ödemesi olduğunu bildirin.

Emekli Olduktan Sonra Çalışmak Maaşı Düşürür mü

Çok merak edilen sorulardan olan emekli olunca çalışılırsa ne olur. Emeklilik için her şey hazır hem yaşınız hem de prim ödemeniz bitti ve siz çalışmaya devam ediyorsunuz. İşte böyle durumlarda eğer asgari ücret veya biraz daha fazla maaşla çalışıyorsanız evet bir düşüş söz konusu. Bunun nedeni emekli olduktan sonra ağlık bağlanma oranları ile ilgili olmasıdır düşüş ise çok yüksek meblağlar değildir. Aylık 1 ila 10 TL arasında kesim yapılmaktadır yani çok çok düşük rakamlar.

"<yoastmark

Son 3,5 Yılınızı Yüksek Prim Gösterme

Emekli olabilmeniz için prim gün sayınız dolmalı, yaşınız tutmalı ve belli bir süre çalışmış olmanız gerekmekte. Ödemeniz gereken prim günleri sigorta başlama tarihinizle değişiklik göstermektedir. Kadın, erkek fark etmeksizin yüksek maaş almanızı son üç buçuk yılda yatıracağınız prim tutarları çok etkilidir maaş hesaplanırken bunun önemi çok fazladır. Ayrıca son 3,5 yıla kadar işçi olarak çalışın ama son 3,5 yıl memur olduysanız memur emeklisi olmuş olursunuz. Bu diğer meslekler içinde geçerlidir, memuriyetten işçiliğe geçin işçi emeklisi olursunuz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ